Dit is wat bruidsparen dit jaar gemiddeld uitgeven aan hun huwelijk
Gemiddeld geven bruidsparen dit jaar ruim 16.000 euro uit aan hun huwelijk. Dat is 2000 euro meer dan voor corona. We hebben weer zin in een feestje, maar: trouwen is ook duurder geworden. Leveranciers worden steeds vaker gedwongen de gestegen kosten door te berekenen.
Ook ten opzichte van de periode vóór corona zijn de kosten gestegen. In 2019 was het gemiddelde trouwbudget 14.143 euro. Ruim 2000 euro minder dan nu: dit jaar wordt er gemiddeld 16.182 euro uitgegeven aan een huwelijk. Dat blijkt uit een analyse van trouwsite ThePerfectWedding.nl. Ze maakten daarvoor gebruik van data uit de planningstool van de site.
,,Ik denk dat er twee dingen spelen”, zegt eigenaar Sarah Glasbergen. ,,Ten eerste hebben mensen heel veel zin in een goed feestje. We hebben wat gemist en willen iets goed maken. We hebben ook meer budget: we zijn minder op vakantie geweest, hebben minder etentjes gehad en dus geld gespaard.”
Meer huwelijken
Er zijn dit jaar al flink meer huwelijken gesloten, blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS. In de eerste vijf maanden van dit jaar werden 22.472 stellen in de echt verbonden, vorig jaar waren dat er in dezelfde vijf maanden 16.334. De drukke zomermaanden
Kosten doorberekenen
Maar ook hier is er geen ontkomen aan: de horeca is duurder, energie is duurder, en grondstoffen zijn duurder. En dus heeft dat ook z’n weerslag op huwelijken. Glasbergen: ,,Sommige offertes zijn al getekend in 2020. Deze mensen konden vorig jaar niet trouwen, huwelijken zijn uitgesteld. Maar de kosten voor een leverancier zijn in tussentijd veel hoger geworden. Sommigen kiezen ervoor om dat door te berekenen aan de bruidsparen en de offertes open te breken.”
Overigens is het niet zomaar mogelijk om een de prijzen te verhogen. Een getekende offerte geldt als een prijsafspraak. De prijzen mogen in dat geval alleen worden aangepast als het in de algemene voorwaarden staat.
Hogere uitgaven voor weddingplanner, locatie en catering
Aan locatie en catering werd 21 procent meer uitgegeven dan vorig jaar, en ook de kosten van een weddingplanner gingen flink omhoog: 8,7 procent ten opzichte van vorig jaar. ,,Veel bruidsparen hebben de horrorverhalen gehoord waarbij bruiloften meerdere keren verplaatst moesten worden. Dan moest je maar hopen dat de fotograaf en bloemist ook nog op een ander moment konden. Het is dus vrij logisch dat mensen vaker geld uitgaven aan een weddingplanner”, meent Glasbergen.
Glasbergen verwacht dat de uitgaven de komende tijd hoger zullen blijven. ,,We zien nog geen terughoudendheid bij bruidsparen. Iedereen is zo bezig met de inhaalbruiloften. Er zijn dit jaar alleen al een kwart meer huwelijk gesloten dan vorig jaar”, zegt ze. Wel ziet ze dat ook bij trouwlocaties de personeelstekorten impact hebben. ,,Locaties kunnen hun restaurant dan bijvoorbeeld niet altijd open houden, omdat al het personeel op het huwelijk staat.”
Wil je op de hoogte blijven van handige tips om met je geld om te gaan en geïnspireerd raken hoe anderen hun financiën regelen? Volg ons dan op Facebook en Twitter!
Bekijk hier al onze video’s over de economie:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvideo
Gasten op kosten gejaagd voor bruiloften: ‘Alleen voor vervoer waren we al 200 euro kwijt’
Stellen die trouwen hebben soms jaren gespaard voor de mooiste dag van hun leven. Maar in hun enthousiasme kan het ook voor de gasten een dure aangelegenheid worden, van vrijgezellenfeest tot huwelijkscadeau. Ga je daarin mee? -
PREMIUM
Waar blijft mijn pakje? Dit zijn je rechten als je online bestelling niet deugt
Na lang wikken en wegen en prijzen vergelijken heb je online een bank, fiets of telefoon gekocht. Maar twee weken later is de bestelling nog niet geleverd. Vier ergernissen van online winkelen. -
Energierekening
Ferdi: 'We hebben geen afwasmachine. Echt, klinkt raar hè? Ik zou niet weten waarom’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ferdi Verberk (57) uit Sint Anthonis. -
PREMIUM
Schuldhulpverlening: ‘We kunnen vaker mensen met schulden niet helpen’
Het is voor schuldhulpverleners steeds lastiger om een schuldregeling te treffen tussen schuldeisers en huishoudens met groeiende betalingsproblemen. Reden: door stijgende uitgaven is het inkomen niet meer toereikend om tot een akkoord te komen. De brancheorganisatie voor schuldhulp en financieel advies NVVK spreekt van een zorgwekkende situatie. -
PREMIUM
Waarom je wel en niet je huis zou moeten verhuren
Je kunt er een aardige bijverdienste aan hebben, maar het idee dat er vreemden in je bed slapen is voor jou misschien een stap te ver. De voors en tegens van je huis verhuren.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Nelly en Klaas wijzigden hun hypotheek: ‘Betalen nog maar 230 euro per maand’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Nelly en Klaas wilden van het gas af omdat ze in het Groningse aardbevingsgebied wonen. ‘Mensen zijn soms jaloers op onze lage vaste lasten.’ -
Niet mee op vakantie met vrienden door geldproblemen: ‘Bespreek je geldzorgen’
Uiteten gaan met vrienden kan behoorlijk lastig zijn als je krap bij kas zit. Terwijl jij op je salade zit te knabbelen, houdt verder niemand zich in. Ook vormen groepsvakanties vaak een punt van discussie op het moment dat niet iedereen hetzelfde verdient. Degenen met een kleine portemonnee willen ook graag mee, maar hebben het geld er niet altijd voor. -
Duurder tijdens levertijd: prijzen nieuwe auto’s blijven maar stijgen
Nieuwe auto’s zijn de afgelopen maanden rap duurder geworden, meldt dataleverancier Autotelex. Prijsverhogingen van vijf of zelfs tien procent zijn geen uitzondering en kunnen ook plaatsvinden ná het tekenen van het koopcontract.