Twee ton subsidie voor ledverlichting in buitengebied Etten-Leur
ETTEN-LEUR De gemeente Etten-Leur heeft twee ton Europese subsidie gekregen voor de aanleg van duurzame verlichting in het buitengebied. Zelf betaalt Etten-Leur ook twee ton aan het project. Komend voorjaar wordt begonnen met de aanleg van ledverlichting. Eind 2021 moet het klaar zijn.
,,We zijn erg blij met de subsidie", vertelt wethouder Jan van Hal. ,,Nu kunnen we met de uitvoering beginnen. We zijn al langer met het project bezig. Er is geïnventariseerd wat voor soort verlichting bewoners van het buitengebied wensen en waar ze verlichting willen."
Energieslurper
Etten-Leur telt 13.000 lantaarnpalen, zevenhonderd daarvan staan in het buitengebied. Buitenverlichting is een energieslurper. Er moet electriciteit opgewekt worden om de openbare verlichting te laten branden en dat zorgt voor uitstoot van CO2. Een van de doelen van dit project is om die uitstoot terug te brengen.
,,Alle lantaarnpalen krijgen ledverlichting. Waar nodig wordt de hele mast vervangen, anders alleen de kap. Ook wordt op sommige plekken de verlichting na 23.00 uur gedimd om zo energie te besparen en C02 uitstoot te verminderen", stelt Van Hal. Etten-Leur werkt in dit Europese project samen met organisaties en gemeenten in België, Frankrijk en Engeland. ,,We gaan de komende jaren monitoren hoe de nieuwe verlichting bevalt, of bijsturing nodig is en of er voldoende lantaarnpalen staan. De ervaringen worden uitgewisseld."
Verlichting
De wegen in het buitengebied die nu niet verlicht zijn, worden in principe in de toekomst ook niet verlicht. Wel zijn er plekken waar de bestaande verlichting wordt verplaatst. Komend voorjaar begint Etten-leur met het vervangen van de verlichting. In mei 2021 moet de totale verlichting in het buitengebied zijn vervangen door duurzame armaturen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
Politie stuit op drugsdeal in Rucphen, 54 kilo drugs in beslag genomen en drie verdachten opgepakt
RUCPHEN/OUDENBOSCH - De politie heeft donderdag 54 kilo drugs in beslag genomen nadat agenten op een (vermoedelijke) drugsdeal waren gestuit op een parkeerterrein in Rucphen. -
PREMIUM
Afvaldumpingen van criminelen zijn een grote kostenpost in Brabant
BREDA/HALSTEREN - Afvaldumpende drugscriminelen zadelen Noord-Brabant op met een enorme kostenpost. Bijna de helft van de ruim 2,1 miljoen euro subsidie die in 2021 en 2022 landelijk werd aangevraagd voor het opruimen van drugsafval komt van Brabantse slachtoffers. -
Bestelbus vliegt in brand in Bavel
BAVEL - Een bestelbus is vrijdagochtend plotseling in brand gevlogen aan de Gilzeweg in Bavel. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
-
PREMIUM
Oostkust kan nu ook binnen feesten houden op Breepark, van houseparty’s tot bedrijfsborrels
BREDA - Waar een jaar geleden mensen zich nog lieten testen op corona, vond afgelopen weekend een uitverkochte houseparty plaats. Maar in de binnenruimtes van Oostkust op Breepark in Breda kan net zo goed een bedrijfsfeest of zakelijk event worden gehouden. -
-
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUMColumn
‘Awel! Dat is wedstrijdvervalsing, dat diejen Adrie van der Poel op een WK een parcours bouwt voor z’n zoon’
,,Goedemorgen, fanclub Mathieu van der Poel, met Steven.”
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer