Colins: eigenzinnig en origineel
Over de tongOndanks het enorme horeca-aanbod in Breda, wist restaurant Colins zich snel op de kaart te zetten. De hippe zaak valt op door zijn veelzijdige keuken en uitgesproken smaken, zo blijkt tijdens ons eerste bezoek.
Succes komt je in de horeca niet zomaar meer aanwaaien. Zeker als je er een restaurant begint, zul je in een stad als Breda een concept moeten hebben dat zich onderscheidt van het overdadige, welhaast overcomplete aanbod van eettenten. Wat dat betreft hoorden we goede geluiden over Colins aan de Ginnekenweg in Breda. Een gevarieerde menukaart, opvallende smaken, onconventionele inrichting, dat soort dingen.
Colins is gehuisvest op de plek waar voorheen eethuis Singaradja zat. Bij binnenkomst op deze late woensdagmiddag is het rustig. In eerste instantie vermoed je toch vooral een café. Een imposante bar en tafeltjes met mensen die een glaasje drinken onderstrepen die indruk.
Colins is geen pijpenla, maar wel een diep etablissement. Ons tafeltje is van het robuuste soort. Van dik hout is er een vierkant tafelblad gezaagd dat precies groot genoeg is om met tweeën aan te zitten. De een op een degelijke leren stoel, de ander op een bank. Maar er zijn ook ronde tafels op verhogingen, vierpersoonsplekken, hoge tafels en lounge-achtige banken.
Veelzijdig
De kaart van Colins is wat je noemt veelzijdig. Eigenaar Colin Rigter is Indisch en dat vertaalt zich in een aantal typische dingen uit die keuken, denk aan satés en soto ayam. Er zijn ook verschillende Japanse en Thaise invloeden te proeven. Haaks daarop lijken de diverse bereidingen met flammkuchen te staan, die Elzasser specialiteit kom je ook bij de desserts nog tegen.
De openingstijden vragen ook wel om een diverse kaart. Colins is overdag een lunchcafé, 's avonds een restaurant en de hele tijd door een foodbar waar je bij de borrel de nodige hapjes naar binnen kunt werken.
Wij gaan toch maar voor het diner, maar niet nadat we een van de cocktails hebben gekozen die op onze tafelkaart aangeprezen worden.
Pomelo heet hij en er zit grapefruitsap, tequila en veel ijs in. Erg lekker en zo tropisch van toon dat we vervolgens als voorgerechten saté en soto ayam bestellen.
De vier satéstokjes gaan vergezeld van seroendeng, kroepoek en twee sausjes. Die sausjes dienen doorgaans wat extra pit toe te voegen, maar in dit geval lijken ze de bedoeld om de pittigheid wat af te remmen.
Pittig
Het vlees is al behoorlijk pittig van zichzelf. Dat geldt ook voor de soto. Die is ook pikanter dan je hem doorgaans krijgt voorgeschoteld. Heet, maar wel erg lekker.
De hoofdgerechten bij Colins zijn kaal. De bijgerechtjes bestel je apart. Voor ons worden het Zeeuwse patatten, een Japanse salade en gegrilde groene asperges. Die komen op tafel bij een flat iron steak, dat is vlees van de sukade, en een tonijnsteak. Beide zijn net als eerder al de saté perfect geroosterd op de houtskoolgril en al even goed van smaak.
We drinken er de aanbevolen wijnen bij, een Spaanse crianza van Muua de Meler en een Chileense chardonnay van wijnhuis Bisquertt. De eerste is lekker stevig, de tweede maakt wat minder indruk.
We zijn tot op heden vlot bediend, maar na het hoofdgerecht moeten we dik twintig minuten wachten eer de tafel wordt afgeruimd. Ook een belendende tafel, waarvan de eters al zijn vertrokken, blijft een half uurtje vol vuile vaat staan.
Stief kwartiertje
Uiteindelijk kunnen we toch nog een Irish coffee en een Colins Choco trio na bestellen. De Irish coffee staat in een mum van tijd op tafel. Op het trio is het weer een stief kwartiertje wachten. Het blijkt een prima gerechtje met brownie, witte cholalademousse, chocoladeijs, hazelnoten en frambozencompote. Maar het eet niet echt gezellig als je nog moet beginnen en je tafelgenoot al klaar is.
We spreken er later met eigenaar Rigter over. Die bevestigt dat er wat problemen zijn met het tempo van de bediening en dat er hard aan gewerkt wordt om dat op orde te krijgen. Rigter is echter ook in de prettige omstandigheid dat zijn zaak in amper een half jaar tijd een succes is geworden. Er is veel aanloop en waardering voor de kwaliteit van Colins. Zoveel waardering dat een recent via Horeca Crowdfunding Nederland opgezette inzamelactie binnen een etmaal zowat 400.000 euro opleverde. Het is het hoogste bedrag dat ooit via dat platform, waar mensen kunnen investeren in horecaconcepten, in zo'n korte tijd is opgehaald.
Colins is een prima plek om wat te eten of te drinken. Er wordt eigenzinnig, origineel en vooral ook goed gekookt. Als het met de bediening wil vlotten, zal het er in alle opzichten best aangenaam zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEetrecensie
Bistro De Neus in Stabroek: heerlijkheid voor de ouderwetse bourgondiër
STABROEK - Ouderwetse gezelligheid en de Vlaams-Franse keuken van bistro De Neus in Stabroek trekken een groot publiek uit de verre omgeving. De perfecte plek voor een goedgevuld bord en een flinke schep saus. -
Smakelijk bij Barlucca, zelfs zonder peper
Het restaurant is nog geen zes jaar oud, maar toch is Barlucca al bijna een 'oudje' aan het Van Coothplein in Breda. Maar de zaak blijft moeiteloos overeind tussen alle nieuwe horeca aan het plein. -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
PREMIUMeetrecensie
Een hapje eten zonder poespas bij brasserie De Berk in Bergen op Zoom
Het maakt niet uit welk seizoen het is, brasserie De Berk in Bergen op Zoom is in elk jaargetijde een goed idee. Er is veel aandacht voor de presentatie, de keuken moet alleen wat beter letten op de gerechten die naar de gasten gaan. -
PREMIUM
Door deze veelgemaakte fouten slijt je auto bovenmatig snel
Tijdens de autorijlessen wordt ons vooral geleerd hoe je schadevrij door het verkeer komt, maar niet of nauwelijks hoe je moet rijden om slijtage aan je auto te voorkomen. Als je deze slechte gewoontes afleert, gaat je auto langer mee.
-
PREMIUM
Smaakvol Veemarktplein kan de Bredase zomerhit worden
Creatief koken met bijzondere producten, mooie wijnen en een uitstekende bediening. Veemarktplein heeft het in zich om uit te groeien tot een regelrechte sensatie.Breda -
-
-
PREMIUM
Hoge WOZ-waarde? Die kun je in sommige gevallen ook slim benutten
De nieuwe WOZ-waarde ligt weer in de bus bij Nederlandse huiseigenaren. Deze door de gemeente bepaalde woningwaarde wordt gebruikt in de berekeningen voor diverse belastingen. Vind je de WOZ-waarde te hoog, dan kun je bezwaar maken. Maar je kunt hem ook slim benutten. -
Eetrecensie
‘Gewoon goed eten’ bij laagdrempelig ’t Archief
Best gek. Voor zover ik kan nagaan waren ‘wij’ van Over de tong slechts één keer eerder op bezoek in de Haagse Beemden, met 27.000 inwoners verreweg de grootste wijk in Breda.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer