Dit is het Rocket League-team dat ons vertegenwoordigt tijdens de Olympische Spelen
De eerste vier spelers die voor Nederland uitkomen in het aankomende Olympische esportstoernooi zijn bekendgemaakt. Het Nederlandse Rocket League-team, eTeamNL, neemt vanaf 3 juni deel aan de Intel World Open (IWO), een toernooi dat onderdeel is van de Olympische spelen in Tokio.
Het team bestaat uit Thomas ‘ThO’ Brinkhorst (speler van Guild Esports in het Verenigd Koninkrijk), Ole ‘Oaly’ van Doorn (speler Wolves Esports in het Verenigd Koninkrijk), Mike ‘Mikeboy’ Verkuijlen en Maarten ‘Oscillon’ van Zee (allebei spelers van Rix.GG in het Verenigd Koninkrijk). Deze selectie, begeleid door de Dutch Esports Academy (DESA), werd recent bekendgemaakt tijdens een live uitzending van de Keuken Kampioen Divisie Esports Predator Fan Competitie.
Op de IWO worden wedstrijden in teams van drie spelers gespeeld in het populaire voetbalracespel Rocket League. Het is nog even de vraag welke drie van deze vier spelers in de basis staan. De eerste open kwalificatieronde, waar eTeamNL aan deelneemt, vindt plaats op donderdag 3 juni en is te volgen via Twitch.
Nationale esportsteam
Het Rocket League-team, eTeamNL, is niet het eerste nationale esportsteam. Deze eer komt E_Oranje toe, het team dat uitkomt voor Nederland in de voetbalspellen FIFA en PES. Afgelopen weekend wist het FIFA-team van E_Oranje zich te kwalificeren voor het WK voor landenteams. Eerder slaagde het PES-team erin om zo ver te komen.
Het Nederlandse Rocket League-team, eTeamNL, is wel het eerste nationale team dat meedoet aan een evenement dat verbonden is aan de officiële Olympische Spelen. De spelers van eTeamNL gaan dit weekend op trainingskamp op de H20 Rabo Esports Campus Amsterdam. Tijdens het kamp speelt het team alvast wat oefenwedstrijden tegen andere landenteams, en gaat het een strategie uitzetten.
Bekijk onze video’s over Esports:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Rocket League krijgt Nascar- en Formule 1-auto’s
Rocket League-ontwikkelaar Psyonix gaat auto’s gebaseerd op Nascar- en Formule 1-voertuigen toevoegen aan het spel. Zo kunnen spelers met onder andere een Ford Mustang het balspel spelen. De auto’s zijn vanaf mei beschikbaar. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Max Verstappen wordt wereldkampioen volgens F1 2021-simulatie
Het computerspel F1 2021 voorspelt dat Max Verstappen de grote prijs van Abu Dhabi in de wacht sleept, en daarmee wereldkampioen wordt. Dat verwacht EA Sports, dat een simulatie heeft uitgevoerd voor de laatste race van het jaar. Volgens de ontwikkelaar wordt Lewis Hamilton tweede en zal Max er dus met de hoofdprijs vandoor gaan. -
The Game Awards weigert Activision Blizzard
De organisatie achter de komende Game Awards heeft duidelijke taal uitgeslagen. Activision Blizzard is niet welkom bij het evenement. Call of Duty, een spel gemaakt door de organisatie, zal de enige vorm van aanwezigheid zijn bij de prijsuitreiking. Leden van de ontwikkelaar worden geweigerd.
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Wereldkampioenschap één tegen één League of Legends in Berlijn
De internationale Red Bull Solo Q-finale wordt dit jaar georganiseerd in Berlijn. De twintig beste spelers ter wereld nemen het op 4 en 5 december tegen elkaar op in de BMW Welt. -
Dutch Esports Academy organiseert eerste selectietoernooi voor Rocket League-spelers
In samenwerking met de Keuken Kampioen Divisie en Inside Esports gaat Dutch Esports Academy (Desa) de Keuken Kampioen Divisie Esports Predator Fan Competitie (KKDEPFC) inzetten om een nationaal Rocket League-team te selecteren. Dit team zal onder meer deelnemen aan de Intel World Open voor landenteams in Tokio, verbonden aan de Olympische Spelen.