Transavia schikt met gedupeerde reizigers om coronavoucher, KLM houdt voet bij stuk
updateDe rechtszaak tegen Transavia, aangespannen door gedupeerde klanten die geld terugeisen, is van de baan. De luchtvaartmaatschappij heeft geschikt. KLM houdt wel voet bij stuk.
Het juridisch geschil draait om klanten die tegen hun zin een coronavoucher hebben gekregen nadat hun vlucht was geannuleerd en hun geld terug willen. Een groep van 85 klanten krijgt nu van Transavia het volledige bedrag teruggestort, zo laat claimstichting Aviclaim weten die namens de groep de zaak had aangespannen. De zaak zou morgen voor de rechtbank dienen. Het gaat om een totaalbedrag van in totaal 21.000 euro.
KLM daarentegen laat de zaak wel voor de rechter komen. De luchtvaartmaatschappij zal met een verweer moeten komen, zo heeft de rechter vandaag bepaald. Deze zaak is aangespannen door Aviclaim namens 25 mensen die een bedrag van in totaal 18.000 euro terugeisen.
In een reactie laat KLM weten een week van tevoren gedagvaard te zijn en nog bezig te zijn met het controleren van alle gegevens en de machtigingen van de 25 passagiers in deze zaak. ,,KLM heeft daarom formeel uitstel aangevraagd bij de rechtbank, zodat wij meer tijd hebben om deze zaak af te handelen met Aviclaim. Het is dus niet correct dat wij ‘voet bij stuk’ zouden houden in deze kwestie", luidt de reactie.
Kiezen
Volgens het Europees passagiersrecht moet de klant bij het schrappen van een vlucht kunnen kiezen tussen geld of een omboeking. Als de maatschappijen niet kunnen omboeken en als de klant de coronavoucher weigert, dan moeten zij de klant terugbetalen, zo benadrukte de Europese Commissie recent.
Volgens claimbureau Aviclaim is het opvallend dat KLM de zaak toch laat voorkomen. Zeker omdat KLM vorige week aangaf dat mensen die vanwege het uitvallen van een vlucht een voucher kregen deze alsnog kunnen omruilen voor geld. Tot nu toe gold de geldteruggarantie alleen voor tickets met een datum na 15 mei. ,,Sinds 11 juni kan elke passagier wiens vlucht door KLM is geannuleerd, om restitutie vragen. Dit geldt dus ook voor de passagiers in deze rechtszaak", voegt KLM daaraan toe.
Aviclaim zegt ook andere luchtvaartmaatschappijen als Lufthansa, easyJet, Veuling, Ryanair en Tui nog te zullen dagvaarden. Er zijn bij het claimbureau bijna 3400 claims binnengekomen, het gemiddeld ticketbedrag is 675 euro.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Restaurants zuchten onder de torenhoge voedselprijzen
Amper bekomen van de zware coronalockdowns moeten restaurants in de Beierse hoofdstad München nu opboksen tegen hoge voedselprijzen. Sommige Gaststätte berekenen de extra kosten al door aan de klanten. -
Vakantieganger kan rustig voucher aannemen: kabinet schuift 150 miljoen
Vakantiegangers kunnen voortaan met een gerust hart een reisvoucher accepteren voor hun geannuleerde vakantie. Het kabinet dekt de vouchers met een garantiestelling van 150 miljoen euro, schrijft staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken en Klimaat) vanmiddag aan de Tweede Kamer. -
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen. -
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen. -
PREMIUM
Waarom is het lastig gedupeerde reizigers geld terug te geven? En nog vijf vragen
Na de terechtwijzing van Brussel dat gedupeerde reizigers hun geld terug moeten krijgen als zij een voucher weigeren, staakt het kabinet zijn gedoogsteun aan luchtvaartmaatschappijen. KLM past zijn beleid aan, maar alleen voor nieuwe annuleringen. Zes vragen over het gedoe rond de coronavoucher.
-
PREMIUM
Lockdown in Shanghai legt zware druk op aanvoerketens in China en daarbuiten
De lockdown van Shanghai, China’s financiële hart en de grootste haven van het land, en de dreigende lockdown in hoofdstad Peking vergroten de al bestaande logistieke problemen. Vooral in China, maar ook daarbuiten, kan dit tot langere levertijden leiden voor het transport van spullen. -
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs? -
KLM en Transavia volgende week voor de rechter om coronavoucher
Luchtvaartmaatschappijen Transavia en KLM moeten volgende week voor de rechter verschijnen omdat ze weigeren geld terug te geven aan passagiers van wie de vlucht is geannuleerd door het coronavirus. Dat meldt Aviclaim die de zaak namens tientallen gedupeerden heeft aangespannen.