Topman FrieslandCampina wordt nieuwe baas Unilever
Was- en levensmiddelenconcern Unilever krijgt weer een Nederlander als topman. Hein Schumacher, de huidige baas van zuivelbedrijf FrieslandCampina, neemt in juli het roer over van de Brit Alan Jope.
Jope had vorig jaar al aangegeven in de loop van dit jaar te vertrekken bij Unilever. Schumacher (51) was al sinds afgelopen zomer commissaris bij Unilever, naast zijn rol bij FrieslandCampina.
Met Schumacher kiest Unilever voor een nieuwe topman die zijn sporen in de voedingsindustrie heeft verdiend. Voor hij in 2014 bij het zuivelconcern kwam, was hij actief bij Ahold en later bij Kraft Heinz. Schumacher werd in 2018 bestuursvoorzitter bij FrieslandCampina. Die rol zal hij nog tot met met eind april vervullen. Wie hem gaat opvolgen bij het zuivelbedrijf is nog niet bekend.
Unilever was tot 2020 een Brits-Nederlands concern. In dat jaar koos de directie ervoor om de dubbele structuur met een hoofdkantoor in Londen en een hoofdkantoor in Rotterdam op te heffen. Unilever werd 100 procent Brits. Met nu dus wél een Nederlandse topman.
Dividendbelasting
Het bedrijf, dat onder meer de Magnum-ijsjes, Calvé pindakaas en Cup-a-Soup produceert, denkt dat het met één hoofdkantoor slagvaardiger op kan treden bij het doen van aankopen of de verkoop van onderdelen. Maar ook de Nederlandse belastingregels waren voor Unilever een belangrijke reden om te vertrekken. Er moet hier dividendbelasting betaald worden, een belasting over de winstuitkering die een bedrijf aan aandeelhouders uitbetaalt. Ook bij het vertrek van Shell uit Nederland speelde de belasting een rol.
Kritiek
Het vertrek uit Nederland vond plaats onder leiding van Jope. Hij werkt al sinds 1985 bij Unilever en is sinds begin 2019 de hoogste baas. De aankondiging dat hij in 2023 zou vertrekken kwam vorig jaar na een mislukte poging van Unilever om de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK) voor miljarden over te nemen. Dat bedrijf maakt onder meer Advil pijnstillers en Sensodyne tandpasta. Het overnameplan kreeg veel kritiek van aandeelhouders. Ook was er veel druk vanuit aandeelhouders om de resultaten te verbeteren.
Kijk onze video's over de economie in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
China fel gekant tegen exportbeperking ASML: ‘Nederland moet naar zijn eigen belang kijken’
China is fel tegenstander van de nieuwe beperkingen bij de export van Nederlandse chiptechnologie naar het land. Dat zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. -
CNV: ‘Prima dat vrouwen meer uren gaan werken, maar laat mannen dan minder uren werken’
De oproep van het kabinet aan vrouwen in deeltijdbanen om meer uren te werken, kan op steun rekenen van CNV. Maar de vakbond vindt dat de oproep aan mannen in fulltimebanen dan moet zijn om het een tandje minder te doen. ,,Zo creëren we een betere balans tussen mannen en vrouwen.’’ -
Kledingmerk Scotch & Soda vraagt faillissement aan: ‘Bittere pil’
Kledingmerk Scotch & Soda heeft het faillissement aangevraagd voor de activiteiten in Nederland. De keten telt op dit moment 253 vestigingen, waarvan 32 in Nederland. De winkels blijven vooralsnog open. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.
-
Europese Centrale Bank
ECB schroeft rente verder op, laat zich niet van de wijs brengen door onrust in bankensector
De Europese Centrale Bank (ECB) heeft de rente in de eurozone met de eerder aangekondigde half procentpunt verhoogd. Dat betekent dat de beleidsmakers in Frankfurt zich niet van de wijs hebben laten brengen door de onrust in de bankensector van de afgelopen dagen. -
-
-
Aandelen Nederlandse banken onderuit, ondanks redding van Credit Suisse
De bankencrisis is nog niet voorbij. Ook na de redding van de Zwitserse bank Credit Suisse gingen de bankaandelen verder onderuit. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.