Beurzen over breed front vooruit
blik op de beursDe Europese beurzen gingen maandag over een breed front vooruit. De stemming werd gesteund door de sterke koerswinsten op Wall Street van voor het weekeinde. Op het Damrak kreeg postbezorger PostNL harde klappen na tegenvallende vooruitzichten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent in de plus op 538,62 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 823,65 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt dikten tot 0,6 procent aan.
PostNL kelderde 16,6 procent in de MidKap. Het bedrijf boekte in het vierde kwartaal meer omzet, ondanks verder dalende postvolumes. PostNL verlaagde echter de prognoses voor de resultaten in de nabije toekomst, omdat de kosten van de impact van regelgeving voor de postmarkt fors hoger uitvallen dan eerder gedacht.
TomTom
TomTom (plus 2,5 procent) was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven. De navigatiedienstverlener gaat samenwerken met de Duitse softwaremaker voor de auto-industrie Elektrobit. De twee bedrijven gaan hun kennis op het gebied van zelfrijdende voertuigen samenvoegen.
Bij de hoofdfondsen prijkte kabel- en telecomconcern Altice bovenaan met een winst van ruim 3 procent. Ahold Delhaize won 1,8 procent. Volgens de Belgische krant De Standaard wordt topman Dick Boer opgevolgd door ex-Delhaize-topman en huidig vicetopman van het gecombineerde bedrijf Frans Muller. Informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX waren de grootste dalers, met minnen van 0,8 en 0,4 procent.
Deutsche Bank klom 0,7 procent. De grootste bank van Duitsland gaat zijn vermogensbeheertak DWS zo snel mogelijk naar de beurs brengen. In 2012 probeerde Deutsche Bank al het grootste deel te verkopen, maar staakte hij die verkoop toen hij niet genoeg geld kon krijgen.
In Londen won AB Foods, eigenaar van kledingketen Primark, 1,8 procent. De relatief warme herfst heeft de verkopen van Primark geen goed gedaan. Wel werd de week voor kerst een recordomzet gedraaid en ook het begin van de voorjaarsverkoop was bemoedigend. De telecombedrijven Nokia en Ericsson wonnen ruim 2 procent na aankondiging van de plannen voor de uitrol van 5G netwerken.
Euro
De euro was 1,2344 dollar waard, tegen 1,2291 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 63,59 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper, op 67,30 dollar per vat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
KLM krijgt boete van 40.000 euro om niet terugbetalen geannuleerde tickets
De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt aan drie airlines, waaronder KLM, boetes op voor de slechte naleving van passagiersrechten. Klanten die via het failliete D-reizen hadden geboekt, kregen hun geannuleerde tickets niet terugbetaald. Er is ook een last onder dwangsom opgelegd aan KLM die in totaal kan oplopen tot 500.000 euro. -
KLM lost 311 miljoen euro staatssteun af na opnieuw kleine winst
KLM heeft in het eerste kwartaal een eerste aflossing gedaan van de staatssteun die het in coronatijd ontving. De luchtvaartmaatschappij kon door de stevige groei van het aantal passagiers de vliegtuigen beter vullen in de afgelopen periode en dat leidde voor het derde kwartaal op rij tot een operationele winst. -
Oxfam: aantal miljardairs in voedselsector groeit terwijl honger toeneemt
In de voedselsector zijn er tijdens de coronapandemie ruim zestig nieuwe miljardairs bijgekomen terwijl de extreme honger wereldwijd is toegenomen. Dat meldt Oxfam Novib op basis van eigen berekeningen die voor de start van het World Economic Forum in Davos zijn gepubliceerd. -
PREMIUMColumn
Gerard is boventallig verklaard en wil niet langer door hoepeltjes springen
Anne-Marije Buckens (34) heeft ruim tien jaar een bedrijf waarmee ze 50-plussers aan werk helpt. Ze schrijft over de mensen die ze ontmoette en aan werk heeft geholpen. -
Kabinet maakt einde aan misleidende ‘van-voor’ prijzen
Er komt een einde aan misleidende ‘van-voor’ prijzen, meldt het ministerie van Economische Zaken. Volgens nieuwe regels moet de prijs waar korting op komt, de ‘van-prijs’, de laagste prijs zijn van de afgelopen dertig dagen. De aanpassing komt voort uit een Europees besluit om vanaf halverwege mei overal in de EU dezelfde regels te laten gelden.
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?