Air France-KLM geeft voor 3 miljard aan obligaties uit
Air France-KLM heeft 3 miljard aan schuldpapieren verkocht aan de Franse staat. Deze stap, die eerder deze maand al werd aangekondigd, moet de kapitaalpositie van het in crisis verkerende luchtvaartconcern versterken. De leningen kunnen in het uiterste geval worden omgezet in aandelen van het bedrijf.
De lening vervangt een eerdere staatslening van hetzelfde bedrag. Air France-KLM krijgt toestemming om rentebetalingen op de nieuwe obligaties uit te stellen. Maar als het bedrijf ervoor kiest aandeelhouders te belonen met dividend of het inkopen van eigen aandelen, wordt het bedrijf verplicht direct rente te betalen.
Frankrijk heeft onlangs maximaal 4 miljard euro aan nieuwe financiële steun voor Air France-KLM toegezegd. Eerder deze week haalde het luchtvaartconcern 1 miljard euro op met de verkoop van aandelen.
Nederland
De Franse staat kocht een groot deel van die stukken en krijgt daardoor een belang van net geen 30 procent in het bedrijf, in plaats de huidige 14,3 procent. Nederland kocht geen nieuwe aandelen en ziet het eigen belang in Air-France-KLM daardoor verwateren tot iets meer dan 9 procent.
Overigens is Frankrijk niet van plan het belang in Air France-KLM uit te breiden tot meer dan 30 procent. Boven die grens zou Parijs verplicht zijn een openbaar bod te doen op heel het bedrijf. Frankrijk heeft met Brussel ook al afgesproken dat het belang in de komende jaren wordt teruggebracht. Het omzetten van de staatslening in aandelen zal ook een optie zijn als Air France-KLM opnieuw aandelen uitgeeft en het Franse belang verwatert.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
Meer horecazaken te koop aangeboden en vaker speelt personeelstekort een rol
In coronatijd was er volop vraag naar horecazaken maar werden er nauwelijks zaken aangeboden. Nu lijkt het tij te keren. Horecamakelaar Adhoc ziet het aantal aanvragen stijgen. En opvallend: personeelstekort speelt vaker een rol om de zaak van de hand te doen. -
Hoge prijzen voor wc-papier dreigen door tekort aan houtpulp
De prijs van wc-papier, tissues en luiers dreigt te gaan stijgen omdat de voorraden van houtpulp sterk zijn gedaald. Dat zegt het Braziliaanse bedrijf Suzano, een van de grootste producenten van pulp en papier ter wereld. -
DSM vindt Amerikaanse koper voor divisie die supersterke vezels maakt
DSM heeft in het Amerikaanse Avient een koper gevonden voor zijn tak die beschermende materialen maakt. Dat bedrijf betaalt ruim 1,4 miljard euro voor het bedrijfsonderdeel dat grotendeels bestaat uit het maken van Dyneema, dat volgens DSM de sterkste vezel ter wereld is. Die vezel kan worden verwerkt in kabels, maar bijvoorbeeld ook in beschermende kleding en visnetten. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Vandaag voor het eerst gratis stroom
Zaterdag is de stroomprijs voor het eerst negatief. Dat betekent dat consumenten geld toe krijgen als ze stroom afnemen. -
VIDEO
Nederland doet niet mee aan staatssteun Air France-KLM
Air France-KLM krijgt opnieuw staatshulp, maar niet van Nederland. De eigenaar van KLM komt daarbij voor een flink deel in handen van Frankrijk dat tot 4 miljard euro extra steun verleent. Nederland ziet zijn belang verwateren. Het demissionaire kabinet werkt wel aan extra steun voor dochter KLM.