Het Zwaaigatconcert voor Roosendaal 750 jaar verplaatst vanwege blauwalg
ROOSENDAAL - Het grote Zwaaigatconcert, dat muziekgezelschap IQ Aarmoeinieke zaterdag in het teken van 750 jaar Roosendaal geeft, is vanwege blauwalg niet meer in het Zwaaigat maar naar het Suikerplein verhuisd.
Delen per e-mail
Er zit te veel blauwalg in het water van het Zwaaigat. De organisatie IQ Aarmoei-nieke heeft dit besluit woensdag genomen in goede samenspraak met de gemeente Roosendaal en Stichting Roosendaal 750 jaar.
Stank
Het concert dient als opening voor de feestweek van Roosendaal 750 jaar. De stank wanneer je dicht bij het water in het Zwaaigat komt is te groot om lang in te staan. Je wordt bijna gelijk misselijk. De grote concentratie blauwalg heeft de waterkwaliteit dusdanig aangetast dat op advies van het Waterschap Brabantse Delta en de GGD het niet verantwoord is om het evenement op het water te laten plaatsvinden. Contact met het water brengt gezondheidsrisico’s met zich mee.
Doorstroming
Uiteraard was de aanwezigheid van blauwalg al langer bekend. Geen doorstroming van het stilstaande water, in combinatie met het aanhoudende warme weer, gaven geen verbetering van de situatie. Er zijn geen mogelijkheden om op korte termijn de blauwalg te bestrijden.
IQ Aarmoeinieke zou met gasten op een ponton in het Zwaaigat spelen. Het was de bedoeling dat het publiek vanaf de kade en vanuit bootjes, kano’s en kajaks op het water van het concert kon genieten.
Verplaatst
Vanwege blauwalg wordt het evenement verplaatst naar het nabij gelegen geasfalteerde plein op het Suikerplein langs de Oostelijke Havendijk, circa honderd meter verderop. Alle activiteiten in en op het water gaan niet door. Het is ook niet toegestaan om zaterdagavond alsnog met bootjes te komen.
Aan het gratis toegankelijke Zwaaigat-concert wordt meegewerkt door Vocal Group Nouveau, Mannenkoor Concordia en de solisten Stef Broos, Martine van der Kar en Marion Emmerik
Startsein
De vrijwilligers van IQ Aarmoei-nieke gaan aan de slag om het evenement op een andere plek toch te laten doorgaan. Zaterdagavond staat ook in het teken van de officiële start van de werkzaamheden waterpartijen Stadsoevers. Wethouder Toine Theunis zal in samenwerking met IQ Aarmoeinieke het startsein verzorgen. Het concert bij het Zwaaigat begint zaterdagavond 8 september gewoon om 20.00 uur.
Woensdag werd het waterspektakel 'Zonder Genade van de Kade' in Steenbergen voor komende zaterdag afgelast vanwege blauwalg.
Verder in het nieuws
-
update Auto ramt pomp uit grond bij tankstation op A58 bij Zegge, vier brandweerwagens proberen brand te voorkomen
ZEGGE - Een auto heeft vrijdagavond een pomp uit de grand geramd van een tankstation op de A58 bij Zegge. De bestuurder is gewond naar het ziekenhuis gebracht. Vier brandweerwagens zijn gekomen om te voorkomen dat er een brand ontstaat. -
PREMIUM
Optocht Roosendaal langer dan in 2018
ROOSENDAAL - Waar de Stichting Vastenavend in Bergen op Zoom een kleine daling in het aantal wagens in de optocht moet accepteren, ziet buurman Roosendaal een toename van meer dan 10 procent. -
PREMIUM
Willebrord kan Weer Vooruit met nieuw parkoers
ST WILLEBRORD - WWV is een wielervereniging met een roemrijk verleden. Met het nieuwe parkoers in de Binnentuin krijgt het vooral ook weer een toekomst. -
PREMIUM
Poll Geen moeite met part-time burgemeesterschap Niederer: ‘Maar als ie Roosendaal laat versloffen, trekken we aan de bel’
ROOSENDAAL - De twee grootste politieke partijen in Roosendaal hebben geen moeite met het feit dat Jacques Niederer vanaf maart naast burgemeester van Roosendaal ook als voorzitter van de landelijke Huurcommissie aan de slag gaat. Maar, zo waarschuwen de Roosendaalse Lijst en de VLP, Niederer ligt wel onder een vergrootglas. -
Vrouw uit Hoeven neemt nog snel een paar slokken bier voor aanhouding vanwege huiselijk geweld in Breda
BREDA - Een 31-jarige vrouw uit Hoeven is in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden in verband met huiselijk geweld in Breda. De vrouw, die vermoedelijk onder invloed was van alcohol, had een 64-jarige man geslagen met platte hand en daarna met een vuist. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
-
PREMIUM
Geen vuurwapen voor boa buitengebied. 'Moet ie dan maar bonnenboekje trekken?’
DEN BOSCH - Bijzonder opsporingsambtenaren (boa’s) die in het buitengebied van Brabant actief zijn krijgen geen vuurwapen. Dat zegt provinciebestuurder Johan van den Hout. -
PREMIUM
video In Schijf schieten ze voor de hoofdprijs: een half varken
SCHIJF - De Vrije Levensmiddelenverschieting van gilde Sint Antonius in Schijf heeft bijna iets middeleeuws. Wie de meeste punten scoort, maakt kans op een half varken. Je hoeft geen ervaren schutter te zijn om er met de hoofdprijs vandoor te gaan. -
Verkiezing Brabantse carnavalskrakerverkiezing: stem op jouw West-Brabantse favoriet
Ruim twee weken geleden riepen wij iedereen in Brabant op zijn of haar zelfgemaakte carnavalsnummer + video op te sturen. Dat hebben we geweten. Bijna negentig aanmeldingen stroomden in no-time bij ons binnen. Een samengestelde jury van BN DeStem, Brabants Dagblad en Eindhovens Dagblad zal zich nu gaan buigen over de inzendingen en een winnaar kiezen.