Volledig scherm
De supporters van Moerse Boys vieren hoogtijdagen met hun club. © Gino van Outheusden

Dit zijn de winnaars en verliezers van de nacompetitie

nacompetitieZes West-Brabantse clubs kunnen terugkijken op een geslaagde nacompetitie. Moerse Boys plaatste zich voor de eerste keer in de clubgeschiedenis voor de hoofdklasse, terwijl TSC na vier pogingen terugkeert in de tweede klasse. Ook Victoria'03, Vivoo, SVC en Schijf-vrouwen kunnen met een goed gevoel terugkijken op de spannende weken van juni.

Enkel het tweede vrouwenelftal van Bavel komt nog in actie. De overige dertig West-Brabantse deelnemers strandden de voorbije weken. Bekijk hieronder het complete overzicht van een spannende nacompetitiemaand. 

Zaterdagvoetbal

2E / 3A / 3B

Eerste ronde, zaterdag 1 juni (één wedstrijd op het veld van de eerstgenoemde ploeg):
a) Luctor Heinkenszand - WHS 7-1
b) Krabbendijke - Walcheren 0-3
c) DFC - Zaamslag 0-4
d) Tholense Boys - Prinsenland 0-1

Tholense Boys degradeert naar de derde klasse, WHS blijft in de derde klasse.

Tweede ronde, zaterdag 8 juni (één wedstrijd op het veld van de eerstgenoemde ploeg):
e) Luctor Heinkenszand - Walcheren 0-1
f) Prinsenland - Zaamslag 1-5

Prinsenland blijft in de derde klasse.

Finale op neutraal terrein, zaterdag 15 juni.
g) Walcheren - Zaamslag 3-1 na verlenging

2F / 3C / 3D

Eerste ronde, zaterdag 1 juni (één wedstrijd op het veld van de eerstgenoemde ploeg):
a) De Zwerver - Capelle 1-0
b) Zwaluwe - Ameide 4-2 na verlenging
c) HSSC’61 - Meerkerk 0-1
d) Brederodes - GDC 3-4

Tweede ronde, zaterdag 8 juni (één wedstrijd op het veld van de eerstgenoemde ploeg):
e) De Zwerver - Zwaluwe 1-1 (De Zwerver wint na strafschoppen)
f) GDC - SV Meerkerk 0-1

Zwaluwe degradeert naar de derde klasse.

Finale op neutraal terrein, zaterdag 15 juni.
g) De Zwerver - SV Meerkerk 2-2 (De Zwerver wint na strafschoppen)

Volledig scherm
Zwaluwe ging ten onder tegen De Zwerver en degradeerde naar de derde klasse. © Henk Veenstra

3A / 3B / 3C / 3D / 4A / 4B / 4C / 4D

Eerste ronde, zaterdag 1 juni (één wedstrijd op het veld van de eerstgenoemde ploeg):
(vrijgesteld zijn de vier nummers 12 uit de derde klasse én de 8 hoogste én een na hoogst geklasseerde periodekampioenen uit de vierde klasse)
a) FC Dauwendaele – DwO’15 3-2 n.v.
b) DHV - Patrijzen 2-2 (Patrijzen wint na strafschoppen)
c) IFC zat. - Herovina 5-0
d) Asperen - Alliance 6-0

DHV degradeert naar de vierde klasse, Alliance blijft in de vierde klasse.

Finale op neutraal terrein, zaterdag 8 juni:
e) Kruiningen - GOES zat. 0-4
f) ZSC’62 - FC De Westhoek 4-1
g) VVAC - Oosterhout zat. 2-0
h) RFC zat. - Groot Ammers 0-2
i) ST Hoedekenskerke/Kwadendamme - FC Dauwendaele 1-2
j) Vrederust - Patrijzen 0-7
k) TSVV Merlijn - IFC zat. 2-1
l) Brakel - Asperen 4-2

RFC zat. degradeert naar de vierde klasse, Oosterhout zat. en Vrederust blijven in de vierde klasse.

Zondagvoetbal

Derde divisie / hoofdklasse

Eerste ronde, heen 28/30 mei, terug 1/2 juni:
a) Jodan Boys - Sparta Nijkerk 1-4 totaalscore (0-2, 2-1)
b) Unitas - SDO 2-4 totaalscore (2-2, 2-0)
c) ACV - SC Feyenoord 0-3 totaalscore (0-1, 0-2)
d) Hoogland - Halsteren zon. 7-6 n.v. totaalscore (3-2, 4-4)

Halsteren zon. blijft in de hoofdklasse.

Tweede ronde, heen 4/6 juni, terug 8/10 juni:
e) SJC - Volendam RKAV 2-8 totaalscore (0-3, 2-5)
f) Sparta Nijkerk - Eemdijk 4-1 totaalscore (2-0, 2-1)
g) SDO - Gemert 0-9 totaalscore (0-5, 0-4)
h) SC Feyenoord - Staphorst 0-7 totaalscore (0-3, 0-4)
i) OJC Rosmalen - Hoogeveen 5-1 totaalscore (2-0, 3-1)
j) Hoogland - JVC Cuijk (JVC Cuijk trok zich terug)

Finale, heen 11/13 juni, terug 14/16 juni:
k) Sparta Nijkerk - Volendam RKAV 5-2 totaalscore (2-1, 3-1)
l) Gemert - Staphorst 4-2 totaalscore (2-1, 2-1)
m) Hoogland - OJC Rosmalen 5-4 totaalscore (2-2, 3-2)

Volledig scherm
Het seizoen van Halsteren eindigde in de kwartfinale van de nacompetitie na een nederlaag tegen Hoogland. © Pix4profs/Iman Fase

Hoofdklasse / 1A / 1B / 1C / 1D / 1E / 1F

Eerste ronde, donderdag 30 mei:
1) Chèvremont - Deurne 3-2
2) VKW - Gomos 3-0
3) FC Boshuizen - FC Uitgeest 2-1
4) Rohda Raalte - BVC’12 4-1
5) Nemelaer - Leones 1-2
6) VUC - DHC 2-3 n.v.

Tweede ronde, zondag 2 juni:
a) Fortuna Wormerveer - Chèvremont 3-1 n.v.
b) De Bataven - VKW 1-2
c) Moerse Boys - VC Vlissingen 4-2
d) SC Bemmel - FC Boshuizen 3-2|
e) TOP - Rohda Raalte 2-2 (TOP wint na strafschoppen)
f) ZSV - Leonidas 0-2
g) JOS/Watergraafsmeer - Leones 5-1
h) SWZ Boso Sneek - DHC 1-3

Derde ronde, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag) en donderdag 13 juni:
i) Fortuna Wormerveer - VKW 1-1 (VKW wint na strafschoppen)
j) Moerse Boys - SC Bemmel 2-1
k) TOP - Leonidas 0-3
l) JOS/Watergraafsmeer - DHC 3-1

Finale op neutraal terrein, zondag 16 juni:
m) Moerse Boys - VKW 1-0
n) JOS/Watergraafsmeer - Leonidas 3-1 na verlenging

Moerse Boys promoveert naar de hoofdklasse.

Finale voor extra plaats in hoofdklasse op neutraal terrein, donderdag 20 juni:
o) VKW - Leonidas 0-1

Volledig scherm
Moerse Boys mag zich voor het eerst in de clubgeschiedenis hoofdklasser noemen. © Foto Pix4Profs/ Gino van Outheusden

1C / 2E / 2F

Eerste ronde, zondag 2 juni:
a) Cluzona - RKVVO 0-4
b) Oirschot Vooruit - Kruisland 1-0
c) Wilhelmina’08 - Rijen 2-1
d) FC Tilburg - EFC 1-0

Cluzona, Kruisland en Rijen blijven in de tweede klasse.

Tweede ronde, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag):
e) Oirschot Vooruit - RKVVO 2-3
f) Wilhelmina’08 - FC Tilburg 2-0

Finale op neutraal terrein, zondag 16 juni:
g) RKVVO – Wilhelmina’08 1-3

2E / 3A / 3B

Eerste ronde, zondag 2 juni:
a) Terneuzen - Groen Wit 4-2
b) WSC - RBC 3-1
c) TSC - HVV’24 7-0
d) Zundert - Gilze 3-2

Groen Wit, RBC en Gilze blijven in de derde klasse.

Finale, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag):
e) Terneuzen - WSC 2-2 (WSC wint na strafschoppen)
f) TSC - Zundert 4-0

Zundert degradeert naar de derde klasse, TSC promoveert naar de tweede klasse.

Volledig scherm
Feest bij TSC na het behalen van de tweede klasse. © Twitter TSC

3A / 3B / 3C / 3D / 4A / 4B / 4C / 4D / 4E / 4F / 4I (Zuid 2)

Eerste ronde, zondag 2 juni
(Vrijgesteld zijn de vier nummers 12 uit de derde klassen én de 7 hoogst geklasseerde periodekampioenen uit iedere vierde klasse):
1) Clinge - Groede 1-1 (Groede wint na strafschoppen)
2) Oostburg - RSV 6-1
3) EMMA - Blauw Wit’81 3-1
4) GSBW - WDS’19 1-2
5) RWB - Den Dungen 0-2
6) Avesteyn - Wilhelmina 1-0
7) Haarsteeg - RKTVC 5-0
8) Vessem - Nulandia 1-1 (Vessem wint na strafschoppen)
9) Dommelen - Woenselse Boys 3-2

RSV blijft in de vierde klasse.

Tweede ronde, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag):
10) Sprundel - Groede 3-4 n.v.
11) Victoria’03 - Oostburg 2-1
12) Hontenisse - EMMA 2-4
13) OVC’26 - WDS’19 3-3 (WDS’19 wint na strafschoppen)
14) RFC zon. - Den Dungen 0-5
15) Vlijmense Boys - Avesteyn 4-2
16) Bergeijk - Haarsteeg 1-3
17) WODAN - Vessem 1-0 n.v.
18) TSV Gudok - Dommelen 2-1
19) Maliskamp - DVG 0-0 (DVG wint na strafschoppen)

RFC zon. en Sprundel blijven in de vierde klasse.

Finale op neutraal terrein, zondag 16 juni:
20) Groede - Victoria’03 1-3
21) EMMA - WDS’19 3-2 na verlenging
22) Den Dungen - Vlijmense Boys 0-1
23) Haarsteeg - Wodan 2-0
24) TSV Gudok - DVG 1-3

Victoria'03 blijft in de derde klasse, WDS'19 blijft in de vierde klasse.

Volledig scherm
De opluchting overheerst bij de spelers van Victoria'03 na afloop van de gewonnen finale tegen Groede. © Johan Van Der Heijden

4A / 4B / 4C / 4D / 4E / 4F / 5A / 5B / 5C / 5D / 5E

Eerste ronde, zondag 2 juni
(Vrijgesteld zijn de zes nummers 13 uit de vierde klassen én de vijf hoogst geklasseerde periodekampioenen uit de vijfde klassen):
1) Vivoo - DVVC 3-2 n.v.
2) SVC - NVS 1-0
3) Ollandia - Hulsel 0-0 (Hulsel wint na strafschoppen)
4) HRC’14 - Essche Boys 0-3
5) De Weebosch - Maaskantse Boys 2-1

DVVC en NVS blijven in de vijfde klasse.

Finale op neutraal terrein, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag):
a) Sluis - Biervliet 3-2
b) FC Dordrecht A.V. - Achtmaal 2-0
c) Boeimeer - Vivoo 2-3 n.v.
d) WSJ - SVC 2-2 (SVC wint na strafschoppen)
e) OSC’45 - Essche Boys 1-3
f) SVSH - ZSC 0-2
g) Tuldania - De Weebosch 1-0
h) SBV - Hulsel 0-2

Achtmaal en Boeimeer degraderen naar de vijfde klasse, Vivoo en SVC promoveren naar de vierde klasse.

Vrouwenvoetbal

1C / 2E / 2F

Eerste ronde, zondag 2 juni:
a) Hontenisse - KFC 2-1
b) Limmen - BSC 6-0
c) De Kennemers - RKDEO 0-0 (RKDEO wint na strafschoppen)
d) Hoogland - WSV’30 2-0

BSC blijft in de tweede klasse.

Tweede ronde, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag):
e) Hontenisse – Limmen (Limmen trok zich terug)
f) Hoogland - RKDEO 1-3

Finale op neutraal terrein, zondag 16 juni:
g) Hontenisse - RKDEO 1-2

Herkansing op neutraal terrein, datum n.n.b.:
h) Bavel 2 - Hontenisse

1D / 2G / 2H

Eerste ronde, zondag 2 juni:
a) OSC - Beerse Boys 1-4
b) Bavel 2 - Trekvogels 2 2-1
c) OVCS - Varsseveld (Varsseveld trok zich terug).
d) Nijnsel/TVE Reclame - SSS’18 (Nijnsel/TVE Reclame trok zich terug)

Tweede ronde, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag):
e) Bavel 2 - Beerse Boys 2-0
f) OVCS - SSS’18 1-2

Finale op neutraal terrein, zondag 16 juni:
g) Bavel 2 - SSS’18 1-3

Herkansing op neutraal terrein, datum n.n.b.:
h) Bavel 2 - Hontenisse

Volledig scherm
Birgit van Oosterbosch scoorde het enige doelpunt namens Bavel tegen SSS'18. Haar ploeg moet op herkansing tegen Hontenisse.

2E / 3A / 3C / 3D

Eerste ronde, donderdag 30 mei en zondag 2 juni:
a) Alcmaria Victrix - WBSV (Alcmaria Victrix trok zich terug)
b) Moerse Boys - SJC (SJC trok zich terug)
c) Alliance’22 - Virtus 7-1

Virtus blijft in de derde klasse.

Tweede ronde, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag)
d) Moerse Boys - Alliance’22 2-3
e) JVC - WBSV (WBSV trok zich terug)

Moerse Boys blijft in derde klasse.

Finale op neutraal terrein, zondag 16 juni:
f) Alliance’22 - JVC 3-0

2F / 2G / 3B / 3E / 3F / 3G

Eerste ronde, donderdag 30 mei en zondag 2 juni:
a) Schijf - Keer 0-0 (Schijf wint na strafschoppen)
b) Baardwijk - VCB 4-0

Tweede ronde, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag)
c) Aurora - Schijf 0-6
d) Nuenen 2 – Baardwijk 4-1

Finale op neutraal terrein, zondag 16 juni:
e) Schijf - Nuenen 2 3-2 na verlenging

Schijf blijft in de tweede klasse.

2F / 2G / 3B / 3E / 3F / 3G

Eerste ronde, donderdag 30 mei en zondag 2 juni:
a) SVC 2000 - ST Heeswijk/Avesteyn 1-2
b) Be Ready - Bergeijk (Be Ready trok zich terug)
c) Wilhelmina Boys - Fortuna’54 2 2-0

Be Ready blijft in de derde klasse.

Tweede ronde, maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag)
c) Bergeijk - Wilhelmina Boys 3-2
d) Schaesberg - ST Heeswijk/Avesteyn 4-0

Finale op neutraal terrein, zondag 16 juni:
e) Bergeijk - Schaesberg 2-6.

  1. Boy van Steen laatste Mohikaan van Rood-Wit: ‘Sfeer in de kleedkamer zal anders worden’
    PREMIUM

    Boy van Steen laatste Mohikaan van Rood-Wit: ‘Sfeer in de kleedkamer zal anders worden’

    Langzaam valt een succeslichting, als gevolg van de meedogenloze leeftijdsgroei, bij Rood-Wit uit elkaar. Na ruim een decennium is er nog slechts één oorspronkelijke draagmuur dat het imposante, opgebouwde amateurvoetbalfort overeind houdt. Sterkhouder Boy van Steen (29) zag zijn leeftijdsgenoten en vrienden langzaam de selectie verlaten, maar is zelf nog helemaal niet klaar bij de eersteklasser.