Qbuzz start proef met NS-sprinters op MerwedeLingelijn
Qbuzz hoopt dat Sprinters van de NS soelaas bieden voor de aanhoudende problemen op de Merwedelingelijn. Een proef moet volgende maand uitwijzen of de treinen geschikt zijn voor het traject Dordrecht-Gorinchem-Geldermalsen.
De treindienst van Qbuzz, ooit het succesnummer van Arriva, kwam de afgelopen maanden herhaaldelijk negatief in het nieuws. Bij gebrek aan materieel reden overvolle treinen af en toe perrons vol wachtende mensen voorbij. Machinisten kwamen afgelopen maand met een hele wachtlijst aan klachten, onder meer over ondeugdelijk materieel.
Directeur Quinten Passchier van Qbuzz moet de machinisten in grote lijnen gelijk geven: er mankeert nogal wat aan de treinen. Hij wijt dat vooral aan achterstallig onderhoud in de laatste periode dat Arriva nog op de MerwedeLingelijn reed. Qbuzz heeft de treinstellen van Arriva over moeten nemen. Inmiddels loopt er een rechtszaak tussen de twee OV-bedrijven, waar uit zal moeten blijken wie welke kosten moet dragen.
Ze heten wel sprinters, maar ze zijn langzamer dan onze treinen
Maar dat er wat aan de treinen moet gebeuren, dat is ook voor Passchier wel duidelijk. Het herstel zal tijd kosten. Bovendien moeten de treinen ook nog buiten dienst gesteld worden om ze in de kleuren van R-net te schilderen en ze aan de eisen van deze tijd aan te passen.
Daar schuilt meteen het probleem. Van de tien treinstellen staan er in principe twee als reserve. ,,Maar als er één weg is voor onderhoud, hoeft er dus maar iets te gebeuren of we hebben een probleem’’, schetst Passchier.
Nieuwe treinen zijn geen oplossing: die hebben een levertijd van een paar jaar. Zijn hoop is daarom gevestigd op de NS, die bezig is haar oude Sprinters te vervangen door moderner materieel. Een test moet uitwijzen of ze snel genoeg zijn: ,,Ze heten wel Sprinters, maar ze zijn langzamer dan onze treinen en de dienstregeling op de MerwedeLingelijn is al krap. Maar als het kan, kunnen we de problemen hopelijk snel oplossen.’’
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gladheid zorgt voor vertraging en uitval op MerwedeLingelijn
Gebruikers van de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht, Gorinchem en Geldermalsen moesten woensdagochtend rekening houden met vertraging. Dat komt door de vorst van vannacht. -
Scooterrijder gewond bij aanrijding in Dordrecht
Een scooterrijder is donderdagochtend gewond geraakt op de Laan van Nieuw Groenhove in Dordrecht. Op de kruising na de tunnel kwam de persoon in botsing met een auto. Het is nog onduidelijk wat er precies is gebeurd. Het slachtoffer is voor controle meegenomen naar het ziekenhuis. -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort. -
Vakbond voor treinpersoneel slaat groot alarm om vele misstanden op de MerwedeLingelijn
Kapotte treinen, te krappe pauzes voor machinisten, veel zwartrijders en een gebrek aan informatie. De situatie voor personeel op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen is belabberd, meldt de vakbond. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk.
-
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
PREMIUM
Dordrecht Academy: genoeg vooraanmeldingen om te starten met alle opleidingen
Dordrecht Academy gaat in september van start met alle opleidingen. In totaal hebben zich tot nu toe 169 studenten ingeschreven voor een van de vijf 2-jarige hbo-opleidingen. ,,Dit is in lijn met de businesscase.’’ -
PREMIUM
Komt-ie of komt-ie niet, de nieuwe reclamemast langs de A15? De gemeenteraad voelt er weinig voor
Komt-ie of komt-ie niet: een reclamemast langs de A15 bij Papendrecht? Wethouder Arno Janssen wil het graag, want het kan jaarlijks 45.000 euro opleveren. Een meerderheid van de gemeenteraad noemt dat ‘klein bier’.