PRO Sliedrecht zet fractievoorzitter Gerrit Venis aan de kant, Venis verder als Geduld 2.0
PRO Sliedrecht heeft haar waarnemend fractievoorzitter Gerrit Venis aan de kant gezet. Hij blijft vooralsnog wel lid van de gemeenteraad.
De scheiding volgt twee weken nadat coalitiegenoten SGP-ChristenUnie, CDA en PvdA het vertrouwen in PRO opzegden. Ze hadden weliswaar alle vertrouwen in PRO Sliedrecht-wethouder Hanny Visser, maar het optreden van Venis stuitte hen tegen de borst. Venis zou regelmatig afspraken uit het coalitieakkoord ter discussie stellen en zelfs de integriteit van wethouders ter discussie stellen.
Deze week meldde vervolgens fractievoorzitter Peter de Borst, die na een burn-out terug zou komen, niet meer terug te keren in de raad. Hij voelt zich niet meer thuis bij PRO, dat te vaak de schuld aan anderen zou geven.
Partij is in nieuwe positie gekomen
PRO Sliedrecht heeft Venis nu verzocht de fractie te verlaten: ,,De partij is in een nieuwe positie terecht gekomen en wil met een nieuwe ploeg bouwen naar de verkiezingen van 2022.’’ Partijvoorzitter Timo Pauw meldt dat het afscheid niet opgezet is in de hoop de zetel in het college van burgemeester en wethouders te behouden: ,,Wij kijken alleen naar de verkiezingen, maar aan de andere kant: wij hebben het vertrouwen niet opgezegd. Wie weet wat er nog gebeurt.’’
Venis heeft ingestemd met het verzoek om uit de fractie te stappen. ,,Zowel PRO als Venis vinden het jammer dat op deze manier van elkaar afscheid genomen moet worden’’, schrijven ze in een gezamenlijke verklaring.
Venis verder als Geduld 2.0
Venis blijft wel gemeenteraadslid. Voorafgaand aan de verkiezingen was afgesproken dat Venis eind 2020 op zou stappen: hij zou vooral nieuwe gemeenteraadsleden wegwijs moeten maken in de plaatselijke politiek. Venis zegt dat hij zich aan die afspraak zal houden. Bij zijn vertrek valt zijn zetel terug aan PRO.
Hij heeft zijn eenmansfractie inmiddels de naam Geduld 2.0 toegedicht, maar begint geen eigen partij. In een eigen verklaring schrijft hij dat hij in de meeste gevallen gewoon met PRO mee zal stemmen. Op het programma van die partij is hij immers ook verkozen. Op enkele heikele punten in de Sliedrechtse politiek (Watertorenterrein, Burgemeester Winklerplein en de verplaatsing van de voetbalvelden) zou dat anders kunnen zijn. Dat zijn nu juist de punten waarop de coalitiegenoten hem onbetrouwbaar vonden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wie is deze politicus?
Gerrit Venis bracht PRO Sliedrecht en zijn eigen wethouder in diskrediet
De partijen waarmee het PRO Sliedrecht van Gerrit Venis in een coalitie zat, maken hem felle verwijten en hebben de samenwerking opgezegd. Wie is deze politicus? -
PREMIUM
Feyenoord kijken in de kroeg en op Hemelvaartsdag bijkomen van de spanning... en de biertjes
Zo massaal als in Rotterdam waar horeca-ondernemers van de finale van de Conference League, waarin Feyenoord woensdag speelt tegen AS Roma, een groot publieksfeest willen maken, komen kroegbazen in Dordrecht en omgeving niet in de benen. Maar her en der wordt zeker geprobeerd er een lekker voetbalfestijn van te maken. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
PREMIUM
Onvrede met eigen partij: fractievoorzitter Peter de Borst (PRO Sliedrecht) stopt definitief
In maart zou hij zijn comeback maken. Maar fractievoorzitter Peter de Borst (50) van PRO Sliedrecht keert na zijn burn-out en de ontstane onrust tussen de coalitiepartijen niet terug op het pluche van Sliedrecht. Hij vindt dat zijn partij te weinig in de spiegel kijkt en te veel schuld bij anderen legt. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUM
Vrees voor zomer vol chaos op water na aanvaring op rivier: ‘Wij hebben een enorme dode hoek’
Binnenvaartschepen, jachten, speedboten en waterscooters vechten in de zomermaanden om een plekje op het vaarwater. Dat de drukte op rivieren niet ongevaarlijk is, bleek zondag toen een binnenvaartschip over een recreatieboot heen voer. De vraag die nu rijst: wie zit er fout? -
PREMIUM
Ambitieus plan voor metamorfose Drechtsteden: ‘Gezond wonen en werken wordt nog belangrijker’
Hoe kan het Drechtstedengebied aantrekkelijker en beter worden om te wonen, werken en recreëren? Die vraag kregen de gerenommeerde architecten Adriaan Geuze (West 8) en Francine Houben (Mecanoo) op hun bordje. In hun toekomstbeeld, dat zij in opdracht van de Economic Development Board (EDB) en de zeven Drechtsteden opstelden, halen ze stevig de bezem door het gebied én voegen ze veel toe.