Buren van Alex R. (59) krijgen vandaag nog informatie over verzegelde woning
Bewoners van de De Boezem en omliggende straten in Alblasserdam krijgen maandagavond nog een brief van de gemeente Alblasserdam met uitleg over ‘het proces’. Dat zegt een woordvoerster van de gemeente, nadat locoburgemeester Arjan Kraijo zaterdag een woning in de straat sloot en verzegelde.
‘Het proces’ gaat om de situatie rond de 59-jarige bewoner Alex R. Hij zou zich vorige week bij de politie hebben gemeld omdat niet een 56-jarige man uit Hoofddorp, maar híj het doelwit van de brutale ontvoering in het Noord-Hollandse Cruquius zou zijn. De ochtend daarop ging zijn bedrijf aan de Kreekweg in Zwijndrecht in vlammen op nadat een auto met meerdere inzittenden het pand binnenreed.
Omdat de politie vanwege een eerdere poging tot brandstichting al een mobiele camera voor het gebouw had geplaatst, is de aanslag grotendeels op beeld vastgelegd. Op de beelden zou te zien zijn dat een aantal mannen het autowrak verlaat en overstapt in een vluchtauto. De daders zijn nog altijd voortvluchtig.
Het pand is gesloten in verband met veiligheidsredenen voor de bewoner en de omgeving
Meer informatie over ‘het proces’ willen zowel de gemeente, de politie als het Openbaar Ministerie (OM) nauwelijks geven. ,,Het pand is gesloten in verband met een lopend onderzoek. We hebben dit gedaan om veiligheidsredenen voor de bewoner en de omgeving’’, zegt een politiewoordvoerster.
Aangehouden
Onduidelijk is of de Alblasserdammer door de politie is aangehouden. Ook de situatie van zijn partner, met wie hij in het bestuur van meerdere bedrijven zat, is ongewis.
Het OM, dat de ontvoering koppelt aan de onderschepping van een enorme partij drugs in Antwerpen, sluit voorlopig in elk geval de connectie uit tussen de aanslag in Zwijndrecht plus het sluiten van R.’s woning in Alblasserdam en de ‘koffermoord’ in Zwijndrecht, waarbij de 29-jarige Manuel Alvarez om het leven kwam. ,,Voor zover bekend bestaat daar geen link tussen’’, zegt een woordvoerder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jan Willem Boersma nu echt nieuwe burgemeester van Alblasserdam
Jan Willem Boersma (55) mag zich sinds donderdagavond de nieuw burgemeester van Alblasserdam noemen. Hij kreeg de ambtsketen omgehangen door waarnemend burgemeester Jan Heijkoop van Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht.Dordrecht -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
PREMIUM
‘Aardige buurman’ Alex R. (59) uit Alblasserdam moest éigenlijk ontvoerd worden in Cruquius
De 59-jarige Alex R. uit Alblasserdam is waarschijnlijk het échte doelwit geweest in de ontvoeringszaak waarbij per ongeluk de verkeerde man een rood busje in werd getrokken in Cruquius. Locoburgemeester Arjan Kraijo van het Damdorp heeft de woning van de man voor twee weken afgesloten. Een van de bedrijfspanden van de Alblasserdammer, in Zwijndrecht, stond dit weekend nog in de fik nadat een auto er met opzet op was ingereden. -
PREMIUM
Johan de Wittspeld is geen eindpunt voor Robert en Heather: ‘Er is nog veel te doen’
Dat Dordrecht een dekkend netwerk van defibrillatoren heeft, is te danken aan Robert en Heather Vreugdenhil en aan niemand anders. Alle reden voor de gemeente om hen te eren met een Johan de Wittspeld voor zeventien jaar inzet. ,,Maar we zijn nog lang niet klaar. Er is nog veel te doen.’’Dordrecht -
PREMIUM1
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.
-
Zoveel geld verdienen jongeren gemiddeld in Dordrecht
Jongeren tussen de 18 en 25 jaar verdienen in de gemeente Dordrecht gemiddeld 22.600 euro. Dit blijkt uit de meest recente cijfers (uit 2021) van het CBS. -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
Biologen praten over insecten in Villa Augustus
De biologen Aglaia Bouma en Menno Schilthuizen gaan dinsdagavond 11 april met elkaar in gesprek over het grootse leven van kleine insecten. Ze doen dat in de watertoren van Villa Augustus in Dordrecht.Dordrecht