De finale bij André van Duin haalde Ad niet, maar zijn grote liefde voor kleine dingen blijft
De hobbykamer van...DONGEN- Liefhebbers van het programma De Grote Kleine Treinencompetitie zouden Ad Verweij (52) uit Dongen kunnen herkennen. Hij was een van de deelnemers aan het door André van Duin gepresenteerde tv-show. Helaas viel Verweij met zijn team voor het eind van de competitie uit. Op zijn hobbykamer staat nog een schaalmodel dat eigenlijk voor een volgende opdracht bestemd was.
Verweij heeft een grote passie voor kleine bouwwerken. Dat begon járen geleden met het maken van zeilschepen. In zijn woonkamer staan een tweetal huzarenstukjes uit die tijd: de Victory van de Brit Nelson en De 7 Provinciën van Michiel de Ruyter.
Met engelengeduld en chirurgische precisie bevestigde hij alle plankjes, zeilen en scheepslijnen. ,,Vier jaar ben ik daar mee bezig geweest”, antwoordt hij op de vraag hoeveel tijd er in zo’n schip gaat zitten.
Een verdieping hoger komen we een tweede miniatuurhobby tegen: ,,Al van jongs af aan ben ik in de ban van dino’s”, vertelt Verweij. Sinds een tijdje bouwt hij diorama’s waar hij schaalmodellen van de uitgestorven reuzenhagedissen in plaatst. ,,Voor het water gebruik ik epoxy hars”, vertelt hij wijzend op een van de tafereeltjes.
(Lees verder onder de foto: op zolder vinden we de werkelijke hobbykamer.)
Twee banen
Nóg een verdieping hoger, op zolder, vinden we de werkelijke hobbykamer. Hier bevinden zich naast het bouwwerkje dat bestemd was voor de tv-competitie niet één maar twee modelspoorbanen. ,,Deze hier”, wijst hij op een van de banen, ,,is gebaseerd op het diorama in de Efteling.” De gelijkenis is onmiskenbaar. De andere baan is minder feeëriek maar minstens zo minutieus gebouwd.
,,Ik vind het leuk als dingetjes bewegen”, zegt Verweij. En ook dit toont. Van het kleine speeltoestelletje dat ronddraait tot de rook die uit een van de huisjes dwarrelt. ,,Ik kan hier gerust een hele zondag doorbrengen”, aldus de Dongenaar.
(Lees verder onder de foto: ‘De boompjes vindt ik nog wat nep aandoen.’)
,,Maar er zijn ook weken dat ik druk ben met andere zaken.” Voorlopig kan hij nog vooruit, zo laat hij weten. ,,Die tweede baan, die is nog lang niet klaar. Zo vind ik de boompjes nog wat nep aandoen. Ik ga ze vervangen door gefixeerde en groen geverfde uitgeboeide vlinderstruikbloemen.”
De hobbykamer van...
Een plek om je even helemaal terug te trekken en te doen wat je leuk vindt. Dat is de hobbykamer voor veel mensen. Wij laten u elke week zo’n ruimte zien.
Heb jij ook een fijne hobbykamer waar we mogen langskomen? Stuur dan een mail naar anne.jansen@bndestem.nl met je naam, woonplaats en telefoonnummer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
LocHal-architecten denken nu mee over een toegankelijker Paleis-Raadhuis
TILBURG - Hoe kan het Paleis-Raadhuis meer open en toegankelijk gemaakt worden voor alle Tilburgers? Om een antwoord te vinden op die vraag heeft de gemeente het gerenommeerde architectenbureau Braaksma&Roos ingeschakeld.Tilburg -
Vrouwen verliezen zaak om ‘dwangarbeid’ voor kloosterorde met vestigingen in Tilburg en Someren
TILBURG/HAARLEM - De negentien vrouwen die naar eigen zeggen tussen 1951 en 1979 dwangarbeid moesten verrichten voor de kloosterorde van De Goede Herder, hebben hun rechtszaak om erkenning en schadevergoeding verloren. De rechtbank in Haarlem heeft hun eisen verworpen. De zaken moeten als verjaard worden beschouwd.Tilburg -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
Steeds meer gemeentes schaffen hondenbelasting af, maar in deze Brabantse steden betaal je nog altijd fors
Het aantal gemeentes dat hondenbelasting heft neemt landelijk af, maar in Brabant moet er op veel plaatsen nog - flink - worden betaald voor de trouwe viervoeter. Tilburg is veruit de duurste. Hier betaalt een hondenbaasje 118,74 euro per jaar aan hondenbelasting. Hoe zit het met de andere gemeentes?Tilburg -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
-
-
Inhaaldatum Go Ahead Eagles-RKC bekend
De op het laatste moment afgelaste wedstrijd Go Ahead Eagles-RKC wordt woensdag 19 april ingehaald. Het duel staat om 18.45 uur op de rol.Waalwijk -
Gast onwel in Fletcher Hotel in Waalwijk: ‘Niets aangetroffen na metingen’
WAALWIJK - Een gast in het Fletcher Hotel in Waalwijk woensdagavond even voor middernacht onwel geworden. De hulpdiensten kwamen massaal naar het incident toe.Waalwijk