Wiener Sängerknabe, als ultiem toonbeeld van zuivere onschuld
Wat een ommekeer in Oosterhout! Van een baco-beluste burgemeester, die opgegroeid leek in zowel Sodom als Gomorra, naar een keurige katholiek uit het rustieke Vriezenveen, dat vooral bekendheid geniet dankzij de lokale harmonie en een kachelmuseum.
Wat een timing ook in Oosterhout! Uitgerekend pal voor carnaval, feest vol zondige begeertes, wordt een waarnemend burgervader aangesteld, die het bezoedelde ambt weer een integer karakter moet geven.
Afgaande op het interview, gisteren in deze krant, zit het wat dat betreft wel snor met Marcel Fränzel. Onkreukbaar, plichtsgetrouw, vriendelijk. Maar pas op, niet duf! Wie kan zeggen dat hij ooit in een Brits moerasgebied woonde én als steward thee met koeken verkocht op een stoomtrein! Bovendien: mensen, die dolgraag lange wandeltochten maken, zijn allesbehalve saai. Weet ik uit eerste hand.
En toch, toen ik het vraaggesprek las, moest ik denken aan de eerste hit van Patricia Paay (1967):
Je bent niet hip, je bent niet vlot, je oude fiets die is altijd kapot.
Vandaar dat wandelen natuurlijk.
Je bent niet rijk, je bent niet knap, je drinkt geen bier maar tomatensap.
Correctie: naar verluidt geeft Fränzel de voorkeur aan bananenshakes.
Maar jij bent lief en reuze trouw, jij hoort bij mij en ik bij jou.
Dat klinkt dan weer hoopgevend voor Oosterhout!
Dat deze gemeente te maken krijgt met een prudent man, blijkt wel uit zijn ontwijkende antwoord op de schelmse vraag van mijn collega's wat hij aantrekt met carnaval: 'Ik laat me adviseren door de wethouders.'
Mag ik ook een verkleedtipke geven? Fränzel zingt graag, dus wat denkt hij ervan om zijn eerste carnaval in Kaaiendonk te vieren als koorknaap, of - vanwege zijn achternaam - nog liever een Wiener Sängerknabe, als ultiem toonbeeld van zuivere onschuld!
Alle gekheid op een stokje, ik wens de interim-burgemeester veel wijsheid en succes. Maar eerst gun ik hem én al onze lezers een prachtige carnaval vol onbezorgde leut en verbroedering!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMCOLUMN
Bomenkap is vaak een keus voor kille efficiëntie
Roosendaal, Ulvenhout -
PREMIUM
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUMTime-Out
Column Jan Martens I De Benelux Tour hoort ook hier in West-Brabant thuis! Kom op, kul!
Columnist Jan Martens wil dat de Benelux Tour straks ook weer door West-Brabant rijdt en niet alleen door België en Sluis. ,,Sluis mag dan Nederlands zijn, maar als je de lokale bevolking daar hoort praten...”Hoogerheide, Breda, Bergen op Zoom, Etten-Leur, Sint Willebrord -
PREMIUMcolumn
Onnozele regels zorgen ervoor dat je je afvraagt waarom een handsbal geen armbal heet
De vrouwen van Den Bosch hebben voor het eerst sinds 25 jaar de finale om de landstitel niet gehaald. Even leken ze in de halve eindstrijd (tegen Amsterdam) het onheil op de valreep te hebben afgewend met de ultra late gelijkmaker van Pien Sanders. Maar na de Brabantse vreugde uitbarsting volgde de ontluistering, omdat de VAR uit eigen beweging minutieus de beelden van de voorafgaande scrimmage had teruggekeken. Het verdict: ‘Bolle kant stick.’'s-Hertogenbosch -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
-
-
PREMIUMColumn
Etten-Leur: wel het grootste criterium van Europa, maar nog steeds geen ‘deftige’ naam
Het gaat niet gebeuren. De Profwielerronde Etten-Leur krijgt geen nieuwe naam. Het ‘grootste criterium van Europa’ zal ook dit jaar door het leven gaan als de Las Montage Holland Profwielerronde Etten-Leur, of iets dergelijks. En dat is toch jammer.Etten-Leur -
PREMIUMCOLUMN
Archie Bunker is niet dood, nooit geweest ook. Net als Edith
Zondagochtend. Koffie, kater Kluni klimt op schoot, kruimels van croissants op de keukentafel en een keus uit drie kranten. Kokkie leest steevast eerst Youp in NRC, voor de humor op niveau, en daalt dan af naar BN DeStem. Zijn humeur daalt mee.Zevenbergen
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer