Veroordeelde wapenhandelaar Guus Kouwenhoven op borgtocht vrij
Guus Kouwenhoven (75) zit niet langer vast in een politiecel in Zuid-Afrika. De rechtbank in Kaapstad heeft vandaag bepaald dat hij op borgtocht van 1 miljoen rand (60.000 euro) vrijkomt, zo meldt de Zuid-Afrikaanse nieuwswebsite News24.com.
Kouwenhoven heeft huisarrest gekregen en moest zijn paspoort inleveren. In Nederland moet Kouwenhoven nog een lange celstraf uitzitten.
De Nederlandse rechter heeft Kouwenhoven in april bij verstek tot negentien jaar celstraf veroordeeld voor illegale wapenhandel en medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden in Liberia en Guinee.
Uitlevering
Kouwenhoven hield zich schuil in het buitenland. Vorige week pakte Interpol hem, op verzoek van de Nederlandse justitie, op in zijn woning in Kaapstad. Nederland heeft om zijn uitlevering gevraagd. Volgens lokale media had Kouwenhoven in Zuid-Afrika een tijdelijk visum gekregen tot 2020.
Hij heeft zelf altijd volgehouden dat hij onschuldig is en verzet zich tegen zijn uitlevering. Kouwenhovens advocaat Inez Weski heeft cassatie ingesteld bij de Hoge Raad. Ook is er spoedprocedure gestart bij het Europese Hof voor de Mensenrechten over het uitvaardigen van zijn arrestatiebevel. Vorige week nog smeekte de Nederlander de Zuid-Afrikaanse rechter hem op borgtocht vrij te laten.
,,Ik heb hooguit nog drie jaar te leven en elke dag langer in voorlopige hechtenis kan fataal zijn." Weski stelt dat er voor haar cliënt geen garanties zijn dat hij in de gevangenis gespecialiseerde zorg krijgt. Kouwenhovens gezondheid zou te broos om hem gevangen te zetten. ,,Hij was nota bene tien jaar op vrije voeten. Het is nu eerst wachten op de Hoge Raad."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Meer privacy op WhatsApp: voortaan kun je je online-status verbergen en langer berichten wissen
Chat-app WhatsApp wordt op meerdere fronten aangepast om de privacy van gebruikers beter te waarborgen. Zo kun je verbergen dat je online bent en langer je berichten verwijderen. -
Nederlander (20) raakt zwaargewond na duik in leeg Grieks zwembad
Een 20-jarige Nederlander is zwaargewond geraakt na een duik in een leeg zwembad in Chersonissos op het Griekse eiland Kreta. De man werd met spoed naar een ziekenhuis gebracht. -
Ook Orbán is een held van Amerikaanse conservatieven
Op een conservatief festijn in Texas laten rechtse politici en activisten onverbloemd hun militante, anti-democratische kant zien. Niet alleen Donald Trump, ook Viktor Orbán wordt er gevierd. -
Opnieuw leider Islamitische Jihad op de Gazastrook dood door Israëlische luchtaanval
Door een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook is opnieuw een Palestijnse leider van de Islamitische Jihad om het leven gekomen. Het gaat om Khaled Mansour, heeft de beweging zondag bevestigd, nadat het Israëlische leger zaterdagavond in een verklaring zei dat ‘kopstukken van Islamitische Jihad geneutraliseerd zijn’. Mansour had de leiding in het zuidelijke gedeelte van de Gazastrook. Vrijdag werd de hoge commandant Taysir al-Jabari al gedood. -
Poetin verliest ‘wolvin’: eerste vrouwelijke Russische officier omgekomen in Oekraïne
Er is voor het eerst een vrouwelijke Russische officier omgekomen bij de invasie van Oekraïne. Het gaat om luitenant-kolonel Olga ‘Korsa’ Kachura (52). Dat bevestigt Denis Poesjilin, de leider van de zelfverklaarde volksrepubliek Donetsk (DPR).
-
balconing
Baldadige Nederlanders zetten hotel Mallorca op stelten, kans op boete tot 60.000 euro
Drie Nederlandse jongeren riskeren torenhoge boetes nadat ze op het Spaanse eiland Mallorca uit hun hotel werden gegooid. De vakantiegangers maakten zich volgens de politie schuldig aan balconing, een al wat ouder fenomeen waarbij jonge toeristen vanaf het balkon van hun hotelkamer in het zwembad proberen te springen. -
Wat is een normaal bedrag voor op je spaarrekening? ‘In veel gevallen is 10 procent te weinig’
Budgetteren, sparen en rondkomen: dagelijks hoort budgetcoach Carolien Vos van haar klanten hoe moeilijk dat is en waar mensen tegenaan lopen. Ze deelt deze zomer haar beste tips. Vandaag: een financiële buffer. -
Koken & Eten
Dit gebeurt in je lichaam als je 's avonds nog aan het snaaien slaat
We houden er allemaal van om zo nu en dan 's avonds laat een snack te nemen. Sommige mensen beweren dat het niet goed is om heel laat nog iets te eten, omdat je er sneller dik van zou worden. Klopt die bewering? Deskundigen geven het antwoord.