Vermist meisje (1) overleeft drie nachten in Russisch woud: ‘Ze heeft beloofd nooit meer weg te lopen’
Een 1-jarig Russisch meisje is afgelopen weekend teruggevonden nadat zij drie nachten overleefde in een dicht bos waarin volgens verschillende media ook beren en wolven leven. Honderden mensen gingen in die dagen naar het meisje op zoek. Lyuda Kuzina werd teruggevonden onder de muggenbeten, maar maakt het verder goed. ‘Ze heeft tegen haar moeder gezegd nooit meer weg te lopen'.
Het 22 maanden oude meisje werd dinsdag uit het oog verloren in de tuin van de zomerwoning van het gezin in de regio Smolensk, ten zuidwesten van Moskou. Moeder Antonina liep even naar de buren. Haar oudste kind volgde haar en ook Lyuda wilde dat doen. Het meisje raakte haar 4-jarige zus echter uit het oog en liep het naastgelegen bos in.
In de vier dagen die volgden werd er door zo'n vierhonderd vrijwilligers naar Lyuda gezocht in het dichte bos met talrijke watertjes. Duikers zochten in het water, andere vrijwilligers gingen overdag en 's avonds door het bos, maar dit alles zonder resultaat.
Gepiep
Terwijl de hoop op een goede afloop slonk, hoorde een groepje vrijwilligers vier dagen later een zacht gepiep op zo'n vier kilometer van het zomerhuis van de ongelukkige familie. De groep was even aan het rusten tijdens de zoektocht op een plek waar ze ook de eerste dag hadden gezocht, toen het geluid klonk. De vrijwilligers riepen naar het meisje en opnieuw klonk het zachte geluid. Daarna troffen zij het meisje onder wat takken van een boom aan.
De kleine Lyuda zat onder de insectenbeten, melden verschillende media. Ze had al die tijd niks gegeten, maar leek in goede gezondheid. Snel werd alarm geslagen en het meisje werd afgevoerd naar een ziekenhuis ter controle. Ook werd ze herenigd met haar moeder.
,,Ze heeft me heel stellig gezegd dat ze nooit meer bij mama weg zal lopen”, zegt moeder Antonina volgens de BBC tegen lokale media. ,,Hoe lang ze zich die belofte nog zal herinneren, dat weet ik niet. Maar dat zegt ze tenminste.”
Chocoladereep
De zoektocht naar Lyuda Kuzina lijkt op die naar de 3-jarige Tserin Dopchut. Het jongetje overleefde in 2016 72 uur in een bos in Siberië. Tserin had een chocoladereep bij zich, Lyuda verdween zonder eten en drinken.
Kijk onze nieuwsvideo's in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Griekse spoorweginspecteur opgepakt vanwege treinramp
Een Griekse spoorweginspecteur is vrijdag aangehouden in verband met de treinramp van vorige maand waarbij 57 mensen om het leven kwamen. Hij wordt beschuldigd van ‘verstoring van de verkeersveiligheid’, met de dood van veel mensen tot gevolg, volgens een gerechtsfunctionaris. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
PREMIUM
Kinderen en vrouwen al jaren vast in IS-kamp: ‘Ze moeten hier weg’
Veel overheden weten niet wat ze moeten doen met landgenoten die verdacht worden van banden met IS. In een Syrisch kamp wachten nog altijd meer dan tweeduizend vrouwen en kinderen op repatriëring. Save the Children runt er een project. -
PREMIUMVIDEO
‘Trots op ons dorp’: Honderden mensen zochten met succes mee naar vermiste jongen (11) in Haaren
HAAREN - In en rond Haaren werd woensdagavond met man en macht gezocht naar een 11-jarige jongen, die sinds de middag vermist was. Honderden mensen waren op de been en ook de politie was met veel mensen en materieel in de weer. Met succes: rond 21.30 uur klonk luid gejuich toen de jongen weer opdook.
-
Noord-Koreaanse leider Kim geeft opdracht om productie van nucleaire wapens op te voeren
De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft opdracht gegeven om de productie van nucleair materiaal op te voeren waarmee onder andere kernwapens worden gemaakt. Hij wil daarmee het arsenaal kernwapens “exponentieel” uitbreiden. Hij zei dat het land klaar moet zijn om de wapens op elk gewenst moment te kunnen gebruiken, zei staatsmedia KCNA dinsdag. -
-
-
Moordzaak van Adnan Syed die vrijkwam na podcast, toch weer voor de rechter
Het hof van beroep in het Amerikaanse Maryland heeft dinsdag de vrijlating van Adnan Syed weer teruggedraaid vanwege een procedurefout. De man, die 23 jaar in de cel zat voor de moord op zijn toenmalige vriendin, werd eind vorig jaar vrijgelaten, mede dankzij de populaire podcast Serial. -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.