Verdachte opgepakt voor vergiftiging zeven studenten Duitse universiteit
De Duitse politie heeft zeven maanden na de vergiftiging van zeven studenten van de technische universiteit van Darmstadt een verdachte opgepakt. Een 32-jarige vrouw uit Mainz wordt verdacht van poging tot moord. Dat melden het openbaar ministerie in Darmstadt en het hoofdbureau van de politie in het zuiden van Hessen in een gezamenlijk persbericht.
Omdat ze destijds ontoerekeningsvatbaar was, werd ze in een psychiatrische instelling geplaatst. Ze zou zelf ook bij de universiteit staan ingeschreven.
De zeven studenten werden op 23 augustus ziek nadat zij iets hadden gedronken waaraan een onbekende ‘gevaarlijke’ substantie was toegevoegd. Zij kregen ‘ernstige gezondheidsproblemen, waaronder vergiftigingsverschijnselen’. Een 30-jarige student kreeg een blauwe huid en raakte in kritieke toestand, en ook een ander moest naar een ziekenhuis.
De politie in de stad ten zuiden van Frankfurt rukte grootschalig uit en behandelde de zaak als een moordpoging. Sporenanalyse leidde uiteindelijk naar de verdachte vrouw. De politie liet destijds weten dat het middel met een scherpe geur mogelijk in watercontainers en pakken melk was gestopt.
Opgelucht
De universiteit is ‘erg opgelucht dat de misdaad kon worden opgehelderd’, zegt TU-voorzitter Tanja Brühl op de website van de TU. ‘We zijn blij dat de getroffenen hersteld zijn. We willen alle TU-leden bedanken voor de uitgebreide ondersteuning van de politieonderzoeken.’ Brühl bedankte ook de opsporingsinstanties voor ‘hun intensieve werk, de uitgebreide persoonlijke inzet en de nauwe samenwerking met de universiteit'.
De politie heeft hulp gehad van meer dan 1000 getuigen, melden het OM en de politie. De rechercheurs konden onder meer aan de hand van digitale forensische sporen vaststellen dat verdachte zich in de nacht van 23 augustus 2021 vermoedelijk in het betreffende pand bevond.
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUMhuurlingenleger
‘Chef-kok’ Prigozjin vecht voor zijn leven: Poetin laat Wagnergroep zwaarste gevechten doen
Het verhaal van Jevgeni Prigozjin, de op één na machtigste man in Rusland, is dat van de onwaarschijnlijke opkomst van een kruimeldief. Maar de baas van huurlingenleger Wagner, verwikkeld in de oorlog in Oekraïne, vecht nu voor zijn leven. -
Meer steun nodig om Russische oorlogsmisdadigers te berechten
Oorlogsmisdaden die in Oekraïne worden gepleegd, zijn vandaag onderwerp van gesprek in Londen. Initiator en minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid spreekt daar met zo’n dertig ambtgenoten over extra steun voor het onderzoek van het Internationaal Strafhof. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Duitse politie onderzoekt moordpoging na vergiftiging zeven studenten
De Duitse politie onderzoekt een mogelijke poging tot moord na de vergiftiging van zeven studenten op de universiteit van Darmstadt. De studenten werden onwel nadat zij een onbekende substantie in een drank binnen hadden gekregen.
-
‘Polen houdt zes buitenlanders aan op verdenking van spionage voor Rusland’
Veiligheidsdiensten in Polen hebben zes buitenlanders aangehouden op verdenking van spionage voor Rusland, meldt de BBC op basis van Poolse regeringsbronnen. -
-
-
‘Het zijn allemaal leugens’: roepende vrouw verstoort bezoek Poetin aan Marioepol
De Russische president Vladimir Poetin heeft zondag een verrassingsbezoek gebracht aan de bezette Oekraïense Donbas-regio. In de zwaar beschadigde stad Marioepol had hij schijnbaar een gesprek met ‘dankbare inwoners’. Het Kremlin verspreidde een video daarrond. De propagandastunt wordt echter verstoord door een vrouw die nauwelijks hoorbaar op de achtergrond roept dat ‘het allemaal leugens zijn’. ‘Het is voor de show.’ -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.