Turkije laat Duitse journalist Deniz Yücel gaan
De Duitse journalist Deniz Yücel is na een jaar gevangenschap in Turkije vrijgelaten. Duitse media meldden dit een dag nadat de Turkse premier Binali Yildirim bondskanselier Angela Merkel had bezocht. Merkel zei tegen hem dat de zaak-Yücel heel urgent is voor de Duitse regering.
Duitse media meldden dat er lange tijd geheime onderhandelingen over Yücel zijn geweest en dat minister van Buitenlandse Zaken Sigmar Gabriel in de afgelopen weken twee keer bij de Turkse president Erdogan is geweest. Ook ex-bondskanselier Gerhard Schröder zou zijn ingeschakeld.
Correspondent
De uit de omgeving van Frankfurt komende 44-jarige Duitser van Turkse komaf was in Turkije correspondent voor Die Welt toen hij in februari 2017 werd opgepakt, op verdenking van spionage en 'terreurpropaganda'. Terroristische propaganda is een ruim begrip bij Turkse aanklagers en meer dan honderd Turkse journalisten zitten vast wegens verdenkingen van dit vergrijp.
Yücels advocaat Veysel Ok maakte vanochtend bekend dat zijn cliënt eindelijk wordt vrijgelaten en in de aanloop naar het proces kan gaan en staan waar hij wil. Volgens Ok mag Yücel het land ook verlaten. Yücel heeft een Duits en een Turks paspoort.
#FreeYücel
Aanleiding voor de vrijlating is dat de Turkse justitie vandaag eindelijk een aanklacht heeft geformuleerd. De aanklagers eisen daarin achttien jaar cel. De rechter nam de aanklacht in ontvangst en gelastte Yücels voorlopige vrijlating. In oktober kon een Duitse mensrechtenactivist, Peter Steudner, Turkije verlaten, nadat de rechter hem voorlopig op vrije voeten had gesteld zonder verbod het land uit te reizen.
Vorig jaar gingen mensen in verschillende Duitse steden de straat op om te demonstreren, onder het motto #FreeYücel. Ook in Zwitserland en Oostenrijk werd betoogd om Yücels vrijlating te eisen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Bezoek van Poetin aan bezette stad Marioepol is ‘daad van verzet’: ‘Woon je hier leuk?’
De Russische president Vladimir Poetin is voor het eerst aan het oorlogsfront in Oekraïne geweest. Hij bracht zaterdag een verrassingsbezoek aan de door Rusland bezette havenstad Marioepol en schiereiland de Krim. Dat melden de staatsmedia in Rusland. Is het toeval dat Poetin twee dagen na een internationaal arrestatiebevel tegen hem zijn gezicht laat zien? -
Zeilboot zinkt binnen kwartier na aanvaring met walvis, bemanning na 10 uur gered
Een zeilboot die op weg was van de Galapagos-eilanden naar Frans-Polynesië is gezonken nadat het in aanvaring was gekomen met een walvis. In nauwelijks een kwartier was de boot onder water verdwenen. De vier bemanningsleden wisten razendsnel over te stappen in een reddingssloep. Tien uur later konden ze worden gered. -
Aanhoudende protesten en moties van wantrouwen: toekomst regering-Macron aan zijden draadje door pensioenplan
De regering van president Macron ligt onder vuur vanwege de verhoging van de pensioenleeftijd. In het hele land zijn elke dag protesten en maandag wordt in het parlement gestemd over twee moties van wantrouwen. -
Prominente politica in Tanzania wil homo’s laten castreren
De vooraanstaande Tanzaniaanse politica Mary Chatanda heeft zich zondag sterk gemaakt voor de castratie van seksueel actieve homo’s. De voorzitster van de vrouwenvleugel van regeringspartij CCM (Revolutionaire Staatspartij) deed haar huiveringwekkende voorstel tijdens festiviteiten ter gelegenheid van het ambtsjubileum van Samia Suluhu Hassan, de eerste vrouwelijke president van het Oost-Afrikaanse land. Zij volgde twee jaar geleden John Magufuli op na diens overlijden. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
Aardbeving treft Afghanistan en Pakistan, zeker 11 doden en tientallen gewonden
Het noordoosten van Afghanistan en delen van Pakistan zijn dinsdagavond getroffen door een aardbeving met een kracht van 6.5. In Pakistan zijn daarbij zeker negen doden gevallen en meer dan veertig mensen gewond geraakt, zeggen lokale autoriteiten tegen persbureau Reuters. In Afghanistan zijn tot nu toe twee doden gemeld.