Trump haalt enkele uren voor top nog uit naar 'losers en haters'
Enkele uren voor zijn historische ontmoeting met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft president Donald Trump nog uitgehaald naar de 'haters en losers' die niet in hem geloven. ,,Alles komt in orde", tweette hij.
,,Het feit dat ik een ontmoeting heb, is een groot verlies voor de VS, zeggen de haters en losers. We hebben onze gijzelaars, de tests, onderzoeken en alle raketlanceringen zijn gestopt, en iedereen die van het begin af aan beweerden dat ik fout zat, hebben niets meer te zeggen. Alles komt in orde."
Het bericht, waarin Trump verwijst naar de vrijlating van drie Amerikaanse gevangenen door Noord-Korea in mei en naar de belofte van Kim om het nucleair programma stop te zetten, werd gepost rond middernacht Nederlandse tijd. Dat is drie uur voor het begin van het gesprek met Kim, dat om 9 uur Singaporese tijd van start gaat.
De VS hopen dat de onderhandelingen leiden tot de denuclearisatie van Noord-Korea, en bieden in ruil daarvoor veiligheidsgaranties aan het regime van Kim Jong-un.
Trump liet via Twitter weten dat de besprekingen in Singapore tussen ambtenaren uit de Verenigde Staten en Noord-Korea zijn begonnen en dat ze 'goed en snel verlopen'. ,,Maar uiteindelijk maakt dat niets uit. We zullen snel weten of een echt akkoord, niet een zoals die in het verleden, mogelijk zal zijn", schreef Trump dinsdagochtend (plaatselijke tijd).
Ook tweette de president over de Amerikaanse beurs die 'sinds de verkiezingen met 40 procent gegroeid is', en schepte hij op over lage werkloosheidscijfers, zeker bij zwarten, latino's en vrouwen. ,,Het grootste vertrouwen ooit", besloot hij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Peruaanse politie neemt lading ‘nazi’-cocaïne in beslag die onderweg was naar België
De Peruaanse politie heeft tientallen pakketjes van in totaal 58 kilo cocaïne in beslag genomen, die klaar stonden om verscheept te worden naar België. De drugs zaten verpakt in pakjes ter grootte van een baksteen met daarop een nazivlag en het woord Hitler. -
met Video
Colombia houdt adem in: nieuwe aanwijzingen in zoektocht naar vermiste kinderen in jungle
In de zoektocht naar de vier kinderen die begin deze maand vermist raakten na een vliegtuigcrash in Colombia, zijn nieuwe aanwijzingen gevonden. Volgens het Colombiaanse leger gaat het om onder meer luiers, schoenen, een handdoek en een gsm-accessoire. -
FBI voorkwam moordaanslag op koningin Elizabeth II tijdens bezoek aan VS
De Amerikaanse inlichtingendiensten hebben in 1983 voorkomen dat een wraakzuchtige Noord-Ier een aanslag kon plegen op koningin Elizabeth. Dat maakt de FBI veertig jaar na dato bekend.
-
Biden voorkomt op het nippertje ‘catastrofaal’ faillissement van de VS met akkoord over schuldenplafond
-
-
-
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
Japans leger krijgt opdracht elke Noord-Koreaanse raket te vernietigen, ook eventuele satelliet
De Japanse minister van Defensie heeft zijn leger de opdracht gegeven elke Noord-Koreaanse raket die Japans grondgebied binnenkomt of afkoerst op het land te vernietigen. Hij reageerde daarmee op een aankondiging van Pyongyang maandag dat Noord-Korea in de komende twee weken een satelliet zal lanceren.