Temperatuur in Zuid-Spanje smeult met 46,9 graden rond nationaal hitterecord
Spanje beleefde zaterdag met temperaturen tot 46,9 graden de heetste dag van het jaar. Of het nationale record uit 2017 van 46,9 graden in het zuidelijke Cordoba is geëvenaard of verbroken moet nog blijken. Toen werd in Montoro, eveneens in Andalusië, overigens zelfs 47,3 graden gemeten, maar dat is nooit officieel bevestigd.
In Italië werd deze week bij Syracuse op het eiland Sicilië met 48,8 graden een Italiaans record gemeten. Bij officiële bevestiging is dat een Europees record. Dat staat nog op naam van Athene. In 1977 werd in de Griekse hoofdstad en in een stad iets verder een temperatuur van 48 graden vastgesteld. ,,Binnenkort wordt onderzocht en bekendgemaakt of de betreffende waarneming wordt aangeduid als officiële waarde. Zo ja, dan is het Europese hitterecord uit 1977 uit de boeken!” zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek van Weerplaza.
Hoe dat voelt? ,,Alsof er twintig haardrogers voor je deur staan. Het beneemt je de adem”, legde Vlaming Tom Van Compernolle, die een B&B runt op Sicilië, eerder uit. De verzengende hitte is het gevolg van een hittegolf in Zuid-Europa die nog tot maandag temperaturen van meer dan 40 graden zal veroorzaken. De hittegolf komt door een hogedrukgebied dat de passende naam ‘Lucifer’ heeft gekregen.
Groot risico op bosbranden
Afgelopen week werd het in delen van Griekenland en Turkije al regionaal 45 graden en zelfs nog iets warmer. Met name de zuidelijke helft van Spanje en Portugal hebben nu te maken met zeer hoge temperaturen.
De hoge temperatuur en bijbehorende droogte zorgen voor een flinke toename van het aantal bosbranden. De branden worden overdag door de bloedhete wind verder aangewakkerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bosbrand Italië: evacuatie 400 inwoners en toeristen
Meer dan vierhonderd mensen zijn zondag wegens een bosbrand geëvacueerd uit de Italiaanse badplaats Campomarino Lido, aan de Adriatische Zee. Ook hotels en campings in de omgeving werden ontruimd. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUMVIDEO
Gezin 'Ik Vertrek' trotseert bijna 49 graden op Sicilië: 'Alsof je door de woestijn loopt’
Alsof je door een kurkdroge Afrikaanse woestijn zwalkt, met voortdurend een gloeiend hete föhn in je gezicht. Zo omschrijft Natasja Janssen uit Landgraaf het reilen en zeilen op Sicilië, waar gisteren met 48,8 graden een Italiaans en mogelijk een Europees record werd gemeten. Natasja bestiert op het Italiaanse eiland met haar echtgenoot een bed and breakfast, midden tussen de olijf- en wijngaarden in Chiaramonte Gulfi. ,,Onze Nederlandse gasten blijven zo veel mogelijk binnen.“ -
Drugsoorlog Antwerpen: zes woningen beschadigd bij nieuwe explosie
Een nieuwe explosie in de Antwerpse wijk Borgerhout heeft schade aangericht aan zes woningen, meldt de Antwerpse politie. Het doelwit lijkt een veroordeelde drugscrimineel, aldus de Belgische krant Het Laatste Nieuws. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
Boris Johnson zegt ‘sorry’ voor ‘per ongeluk’ misleiden parlement over lockdownfeestjes
De Britse oud-premier Boris Johnson heeft ‘sorry’ gezegd dat hij ‘onbedoeld’ het parlement heeft misleid over illegale feestjes in de ambtswoning tijdens de coronalockdown. Maar hij houdt vol dat hij dat niet met opzet deed. Dat zei Johnson voor een parlementaire commissie die zijn uitspraken over ‘partygate’ onderzoekt. -
-
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Zuid-Europa kreunt onder verschroeiende temperaturen: hitterecord van 48,8 graden op Sicilië
De hittegolven in het zuiden en zuidoosten van Europa blijven aanhouden. In de regio Syracuse op het Italiaanse eiland Sicilië is met 48,8 graden een Italiaans en mogelijk een Europees record gemeten. Ook in Spanje is het gloeiend warm. Zaterdag zou het er mogelijk tot 48 graden kunnen worden, zo voorspelt Noodweer Benelux. Onder meer Griekenland, Sardinië en Sicilië kampen door de hoge temperaturen met zware bosbranden.