Studente Florida die strijd tegen wapens aanvoert meer volgers dan NRA
Twee weken geleden was de 18-jarige Emma Gonzalez een doodgewone scholier. Maar toen besloot een 19-jarige ex-student haar middelbare school binnen te lopen met een halfautomatisch wapen, het vuur te openen en 17 mensen dood te schieten. Twee dagen later beroerde Emma mensen wereldwijd met een passionele en krachtige speech.
Binnen een mum van tijd groeide de tiener uit tot één van de meest zichtbare voorvechters van de strijd tegen wapengeweld. En nu heeft ze op Twitter zelfs meer volgers dan de National Rifle Association (NRA).
Meer volgers op de sociale media, het is natuurlijk een druppel op een hete plaat als het in de echte wereld niets betekent. Maar dat een 18-jarige, die zich pas vlak na de schietpartij op Twitter registreerde, nu al meer dan 721.000 volgers heeft – terwijl de machtige wapenlobby NRA (geregistreerd in 2009) aan een slordige 563.100 volgers zit – is voor velen een krachtig begin en vooral een erg hoopgevend teken.
Samen met verschillende klasgenoten van de getroffen Marjory Stoneman Douglas High School, gooit Emma Gonzalez zich met veel gevoel in het wapendebat. Tijdens haar 11 minuten durende speech na de zoveelste school shooting in haar land zwoer ze dat zij, haar klasgenoten, hun ouders en leerkrachten niet zouden stoppen met vechten om van de schietpartij in haar school de laatste massaschietpartij in de geschiedenis van de Verenigde Staten te maken. ,,We gaan de kinderen worden waarover je leest in boeken”, zei ze. ,,Niet omdat we één of andere statistiek over massaschietpartijen in de VS zullen worden, maar omdat we de kinderen van de allerlaatste massaschietpartij zullen zijn.”
'Grondrecht'
NRA-voorzitter Wayne LaPierre noemde eerder deze week de huidige verontwaardiging na de schietpartij in Florida 'een schaamteloze campagne' van de politieke elite. De club stelt zich tot doel te voorkomen dat het 'grondrecht om wapens te hebben' wordt aangetast. Intussen verbreken steeds meer bedrijven hun banden met de NRA.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Media: Jury buigt zich pas na Pasen over mogelijke vervolging Trump
De speciale jury die zich buigt over de mogelijke vervolging van de Amerikaanse oud-president Donald Trump in de zaak rond zwijggeld voor een pornoster komt op z'n vroegst pas na Pasen weer bij elkaar. Dat betekent dat een besluit nog weken op zich kan laten wachten, melden Amerikaanse media. Bronnen melden aan nieuwssite Politico dat dit dit zelfs pas eind april kan zijn. -
Acht bewakers mogelijk aangeklaagd voor moord na fatale brand in migrantenopvang Mexico
De fatale brand in een detentiecentrum voor migranten in de Mexicaanse grensplaats Ciudad Juárez wordt onderzocht als een mogelijk geval van meervoudige moord. Bij de brand kwamen maandagavond 39 mensen om en raakten 27 personen gewond. -
Trump aangeklaagd voor betalen zwijggeld aan pornoster, nooit eerder werd een (oud-)president vervolgd
De Amerikaanse oud-president Donald Trump (76) wordt aangeklaagd voor het betalen van zwijggeld aan pornoster Stephanie ‘Stormy Daniels’ Clifford. Dat heeft een speciale jury in Manhattan na stemming besloten. Geen enkele voormalige of zittende Amerikaanse president is ooit strafrechtelijk vervolgd. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
President Suriname zaterdag voor medisch onderzoek naar Nederland
De Surinaamse president Chandrikapersad Santokhi reist zaterdag naar Nederland voor medisch onderzoek. Hij doet dat op advies van zijn medisch team van Surinaamse en buitenlandse artsen, meldt zijn kantoor.
-
Drie Britten gevangen genomen in Afghanistan door Taliban
Drie Britse mannen worden in Afghanistan gevangengehouden door de Taliban. Dat melden Britse media. -
-
-
PREMIUM1
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht.