Ruim 50 doden door brand op Covid-afdeling Iraaks ziekenhuis
Door een brand in een ziekenhuis in het zuiden van Irak zijn zeker 52 mensen omgekomen en 22 mensen gewond geraakt, meldt de Iraakse staatstelevisie op basis van lokale gezondheidsdiensten. Eerder was sprake van 41 doden en 60 gewonden. Het vuur brak uit op de Covid-afdeling van het Imam al-Hussein-ziekenhuis in de stad Nasiriya in de provincie Dhi Qar, 375 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Bagdad.
Premier Mustafa al-Kadhemi heeft ministers en veiligheidsfunctionarissen bijeengeroepen om “de oorzaken en gevolgen van de brand te onderzoeken”, zei zijn kabinet. In de provincie is de noodtoestand uitgeroepen zodat de hulp kan worden ingeroepen van artsen die op vakantie of met pensioen zijn.
De oorzaak van de brand op de corona-afdeling, die zeventig bedden telt, is nog onbekend. ,,De slachtoffers zijn overleden aan brandwonden en de zoektocht naar overlevenden wordt voortgezet’’, aldus de woordvoerder Haidar al-Zamili van de lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee mensen van het verplegend personeel. Zestien mensen konden worden gered. Het dodental kan nog oplopen, omdat er nog steeds mensen worden vermist, aldus lokale media.
Op beelden die op sociale media werden geplaatst, is te zien hoe er uit het vernielde gebouw enorme zwarte rookpluimen opstijgen. Ook heerst er totale chaos. Honderden mensen verzamelden ter plaatse om de brandweer en de reddingswerkers bij te staan, zo stelde een journalist van het Franse persagentschap AFP vast. Boze familieleden verzamelden zich voor het ziekenhuis en raakten slaags met de politie. Twee politiewagens zijn in brand gestoken, zei een getuige tegen Reuters.
In april van dit jaar brak ook al brand uit op een Covid-afdeling van een Iraaks ziekenhuis in Bagdad. Toen ontplofte een zuurstoftank, waarna brand uitbrak. Ruim 80 mensen kwamen toen om het leven. Ook nu lijkt de oorzaak een ontplofte zuurstoftank, zo meldt Reuters, maar dat is nog niet officieel bevestigd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Een van de meest gezochte oorlogsmisdadigers ter wereld na 29 jaar opgepakt in Zuid-Afrika
-
PREMIUM
Geen bank, geen bereik en maar één baby: Spaanse binnenland raakt steeds een beetje leger
Met slechts één van de 350 zetels in het Spaanse parlement heeft de plattelandspartij Teruel Existe regelmatig een beslissende stem bij het goedkeuren van nieuwe wetten. Het succes heeft geleid tot een landelijke beweging die aandacht vraagt voor het ‘lege Spanje’. -
video
Drama op corona-ic in ziekenhuis Bagdad: 82 doden door ontplofte zuurstoftank
Zeker 82 mensen zijn omgekomen bij een ziekenhuisbrand, na een explosie op een ic-afdeling voor coronapatiënten in Bagdad. Ook zijn minstens 110 mensen gewond geraakt. Dat zegt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Irak. De brand werd veroorzaakt door de ontploffing van een of meerdere zuurstoftanks. De top van het ziekenhuis is direct ontslagen wegens nalatigheid. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
-
-
Basisschool Florida verbiedt gedicht dat werd voorgelezen bij Bidens inauguratie om ‘haatboodschappen’
Een basisschool in Florida heeft het bekende gedicht The hill we climb van Amanda Gorman verboden. Het gedicht, dat begin 2021 werd gelezen tijdens de inauguratie van president Joe Biden, zou volgens een ouder indirecte ‘haatboodschappen’ bevatten. -
met video
Automobilist ramt hek bij ambtswoning Britse premier
Een automobilist is in Londen tegen het hek gereden bij de ambtswoning van de Britse premier Rishi Sunak op Downing Street 10. Volgens de politie vielen er geen gewonden. De bestuurder van de auto is aangehouden voor gevaarlijk rijgedrag en vernieling. De politie gaat niet uit van een terreurdaad.