Parijs wil illegale vluchtelingen vastzetten
De Franse regering wil de behandeling van asielaanvragen strenger en sneller aanpakken. Ook wil Parijs meer inspanningen om afgewezen asielzoekers daadwerkelijk uit te zetten. De regering presenteerde woensdag tijdens een kabinetszitting een voorstel voor een nieuwe immigratiewet.
De nieuwe regelgeving moet het mogelijk maken illegalen 90 dagen in hechtenis te nemen. Zij kunnen nu maximaal 45 dagen worden vastgezet. De regering wil mensen ook strafbaar stellen als ze illegaal de grens oversteken. Zij kunnen straks een gevangenisstraf van een jaar krijgen.
Het voorstel voorziet ook in tal van andere maatregelen. Zo moeten minderjarigen straks sneller in aanmerking komen voor asiel. Ook moeten asielaanvragen sneller worden afgehandeld. Minister van Binnenlandse Zaken, Gérard Collomb, sprak over een 'evenwichtige' wet. Het parlement moet zich er nog over buigen.
Het aantal asielaanvragen blijft in Frankrijk, in tegenstelling tot veel andere Europese landen, alsmaar stijgen. In 2017 vroegen meer dan 100.000 mensen asiel aan in Frankrijk, een stijging van 17 procent ten opzichte van 2016. Meer dan een derde van de aanvragers is als vluchteling erkend.
Omstreden wet
President Emmanuel Macron wil de toestroom indammen. Minister Collomb beklemtoont dat Frankrijk wel vluchtelingen moet opnemen, maar niet alle arbeidsmigranten aankan. De nieuwe wet is in de gemengde politieke achterban van de liberaal Macron echter omstreden.
Het voorgestelde migratiebeleid bestaat volgens mensenrechtenactivisten en vluchtelingenhelpers vrijwel uitsluitend uit maatregelen om vluchtelingen te weren. Ze dreigen met protestacties. In conservatieve kringen wordt juist geklaagd dat de plannen niet ver genoeg gaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Topman Plopsaland weg na berichten grensoverschrijdend gedrag
De topman van de Belgische pretparken van Plopsaland, Steve Van den Kerkhof, moet vertrekken na berichten over grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer. Dat heeft Studio 100, eigenaar van de Plopsa-groep, dinsdag bevestigd. Ook een andere manager moet vertrekken. -
Biden breekt verkiezingsbelofte met ‘go’ voor olieproject Alaska: milieuorganisaties naar de rechter
Zes Amerikaanse milieuorganisaties en een groep inheemse bewoners van Alaska hebben een rechtszaak aangespannen tegen de Biden-regering vanwege haar goedkeuring van een omstreden olieproject, afgelopen week. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Drugsoorlog Antwerpen: zes woningen beschadigd bij nieuwe explosie
Een nieuwe explosie in de Antwerpse wijk Borgerhout heeft schade aangericht aan zes woningen, meldt de Antwerpse politie. Het doelwit lijkt een veroordeelde drugscrimineel, aldus de Belgische krant Het Laatste Nieuws. -
Nederland steekt 10 miljoen euro extra in wederopbouw Turkije
Het kabinet geeft 10 miljoen euro extra uit aan de wederopbouw van Turkije, dat zwaar is getroffen door aardbevingen. Minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) maakt dit bekend tijdens een donorconferentie voor Turkije en Syrië in Brussel.
-
Prominente politica in Tanzania wil homo’s laten castreren
De vooraanstaande Tanzaniaanse politica Mary Chatanda heeft zich zondag sterk gemaakt voor de castratie van seksueel actieve homo’s. De voorzitster van de vrouwenvleugel van regeringspartij CCM (Revolutionaire Staatspartij) deed haar huiveringwekkende voorstel tijdens festiviteiten ter gelegenheid van het ambtsjubileum van Samia Suluhu Hassan, de eerste vrouwelijke president van het Oost-Afrikaanse land. Zij volgde twee jaar geleden John Magufuli op na diens overlijden. -
-
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?