Ook Belgische minister wil vaccinatie voor zorgpersoneel verplichten
De Belgische minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke wil een verplichte vaccinatie voor zorgpersoneel. Dat heeft hij vandaag gezegd op de Vlaamse televisie. Vandenbroucke denkt dat de strijd er 'stilaan rijp’ voor is. Eerder leidde een vaccinatieplicht voor zorgpersoneel in Frankrijk tot veel protesten. Ook in bijvoorbeeld Griekenland en de Amerikaanse staten New York en Californië is zo’n inentingsplicht inmiddels afgekondigd.
,,Ik zal uitdrukkelijk in de federale regering en aan de collega’s in de gewesten voorstellen dat we vaccinatie verplicht maken voor mensen die actief zijn in de zorg”, stelde Vandenbroucke bij het Canvas-programma Terzake.
,,Ik ben het helemaal eens met de vaccinatieverplichting voor het zorgpersoneel”, zei de Belgische minister vanavond. Volgens hem zijn de geesten er stilaan rijp voor. ,,Ik denk dat de norm zou moeten zijn om je te laten vaccineren - voor mensen die werken in de zorg, maar ook voor artsen of kinesitherapeuten. Als voorbeeld voor andere mensen en voor de veiligheid.”
Vandenbroucke wil zich niet laten vastpinnen op een timing, maar ‘zal er geen gras over laten groeien’. In de loop van september zullen er eerst nog adviezen worden ingewonnen bij onder meer ziekenhuizen en de sociale partners. Tegelijkertijd is het juridische werk al opgestart.
Nederland
In ons land is er geen sprake van een vaccinatieplicht in de zorg. Onlangs bleek uit een peiling van vakbond Nu'91 dat daarvoor ook geen draagvlak bestaat. Van de ongeveer achthonderd leden die op een enquête reageerde, gaf 55 procent aan geen voorstander te zijn van een plicht. Ruim een kwart gaf aan dat als er al sprake zou zijn van een verplichting, die niet alleen voor deze beroepsgroep moet gelden, maar voor de hele Nederlandse bevolking. Overigens is volgens Nu’91 95 procent van de verpleegkundigen in het ziekenhuis gevaccineerd met het coronavaccin.
Mede door de hoge vaccinatiegraad ziet demissionair premier Rutte geen aanleiding tot een plicht, zei hij vorige week. Helemaal uitsluiten deed hij het echter niet. ,,Nederland is daar geen voorstander van. Op dit moment willen we dat niet, maar je weet nooit hoe de situatie zich ontwikkelt.’’
Bekijk hieronder onze video’s over de coronavaccins:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Update
Oud-scholier schiet bij ‘gerichte aanval’ drie kinderen dood op basisschool VS
Op een christelijke basisschool in het Amerikaanse Nashville, Tennessee, heeft maandag een schietpartij plaatsgevonden. Daarbij zijn drie kinderen (allen negen jaar oud) en drie volwassenen om het leven gekomen. De schutter werd door agenten gedood. De 28-jarige Audrey Hale en voerde ‘een gerichte aanval uit, meldt de politie. -
Begrafenis nazi-slachtoffers in Berlijn na vondst duizenden botten
In Berlijn is donderdag een openbare begrafenis gehouden voor slachtoffers van misdaden gepleegd in naam van de wetenschap. Dit volgt na de ontdekking van duizenden botten die vermoedelijk afkomstig zijn van slachtoffers van medische experimenten door de nazi’s. Vijf kisten met zo’n 16.000 botfragmenten werden begraven op de Waldfriedhof-begraafplaats in de Berlijnse buitenwijk Dahlem. -
PREMIUM
Europese leiders lijken elkaar plots te verdringen voor een bezoek aan China: wat is er aan de hand?
De Spaanse premier Pedro Sánchez gaat volgende week op bezoek bij Xi Jinping, Emmanuel Macron een week later. De Franse president laat zich bovendien vergezellen door Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie. Nochtans ziet de Verenigde Staten, een NAVO-bondgenoot, China als economische én mogelijk militaire dreiging. Waarom willen de Europese leiders plots naar China? Wat hopen ze te bereiken op het geopolitieke schaakbord? -
CORONAVIRUS
TERUGLEZEN | 2853 nieuwe besmettingen, evenementensector opnieuw de straat op
De coronavaccins beschermen even goed tegen ziekenhuis- en ic-opnames na besmetting met de deltavariant van het virus als na besmetting met de Alfa-variant, stelt het RIVM op basis van onderzoek met Nederlandse vaccinatie- en ziekenhuiscijfers. Het instituut heeft verder afgelopen etmaal 2853 nieuwe coronabesmettingen geregistreerd. Dat zijn er flink meer dan vorige week vrijdag, toen 2211 nieuwe besmettingen werden geregistreerd. De evenementensector gaat onder de noemer Unmute Us op 11 september opnieuw de straat op om te demonstreren in verschillende steden. Lees hieronder ons liveblog terug. Het nieuwe liveblog treft u hier. -
PREMIUM
Door deze veelgemaakte fouten slijt je auto bovenmatig snel
Tijdens de autorijlessen wordt ons vooral geleerd hoe je schadevrij door het verkeer komt, maar niet of nauwelijks hoe je moet rijden om slijtage aan je auto te voorkomen. Als je deze slechte gewoontes afleert, gaat je auto langer mee.
-
PREMIUM
Hoge WOZ-waarde? Die kun je in sommige gevallen ook slim benutten
De nieuwe WOZ-waarde ligt weer in de bus bij Nederlandse huiseigenaren. Deze door de gemeente bepaalde woningwaarde wordt gebruikt in de berekeningen voor diverse belastingen. Vind je de WOZ-waarde te hoog, dan kun je bezwaar maken. Maar je kunt hem ook slim benutten. -
-
-
Waarom de wereldmedia wachten op een bijzondere ‘daderwandeling’ (van Donald Trump)
Camerateams vanuit heel de wereld staan opgesteld op de stoep van de New Yorkse strafrechter in Lower Manhattan. Allemaal hopen ze op dramatische beelden van oud-president Donald Trump die zich waarschijnlijk binnenkort moet melden voor mogelijk geknoei met verkiezingsfondsen. -
PREMIUM
‘Leukemie is vaak domme pech, zelfs mensen die supergezond leven kunnen het krijgen’
De termen leukemie, bloedkanker en beenmergkanker worden vaak over één kam geschoren. Maar het gaat hier dus niet over één en dezelfde vorm van kanker. Sébastien Anguille, hoogleraar hematologie aan de Universiteit Antwerpen (UA) en hoofd hematologie van het UZ Antwerpen (UZA), geeft duiding. Hoe kan je herkennen of je leukemie hebt? En wat zijn de overlevingskansen?