Ondanks hulpkreten weinig hoop slachtoffers levend onder puin vandaan te halen in Pepinster
VideoIn het zwaar getroffen Belgische plaatsje Pepinster, waar een twintigtal huizen is ingestort, zijn nog altijd 22 mensen vermist. Gisteravond zijn er vier dodelijke slachtoffers teruggevonden. Reddingswerkers hoorden rond 19.00 uur een of twee stemmen roepen vanuit het puin. De hoop nog iemand levend onder het puin vandaan te halen, slinkt echter.
Er werd onmiddellijk een reddingsactie in gang gezet met speurhonden. Die duidden één van de ingestorte huizen aan als de plaats waar de nog levende slachtoffers zich mogelijk konden bevinden. Wat later moest de zoekactie helaas weer worden opgeschort omdat het te donker werd. ,,Het is een delicate operatie", zo reageerde de burgemeester van Pepinster.
De zoektocht wordt vandaag voortgezet. Al vrezen de reddingswerkers inmiddels voor het ergste, zo meldt Sudinfo. Na 19.00 uur kwam er geen teken van leven meer vanonder het puin.
Discussie
De burgemeester van Pepinster, een van de zwaarst getroffen gemeenten door de overstromingen van de afgelopen dagen, ligt onder vuur omdat hij geen verplichte evacuaties liet uitvoeren. Hij zegt zelf dat de omvang van de ramp niet te voorzien was. ,,We weten dat er een risico was op overstromingen, maar zoiets als nu, is nooit eerder gebeurd.”
De Belgische premier Alexander De Croo bezocht Pepinster gisteren om de slachtoffers te steunen en een indruk te krijgen van de schade. Dat deed hij met onder anderen Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en binnenlandminister Annelies Verlinden. ,,Het is onze opdracht de mensen na een dergelijke situatie te helpen hun waardigheid terug te vinden”, zei de premier, die ook naar Eupen en Maaseik gaat.
,,We moeten ook helpen om deze gemeente, waarvan het centrum volledig verwoest is, opnieuw op te bouwen”, zei de premier. De Croo wees ook op de aanwezigheid van Von der Leyen. ,,De Europese Commissie beschikt over middelen die nuttig kunnen zijn in de heropbouw. Het is belangrijk om die heropbouw zo snel mogelijk te starten.”
De Commissievoorzitter zei de moed te bewonderen van de getroffenen die ze in Pepinster had gesproken. ,,Ik wil ze zeggen dat wij, als Europeanen, aan hun zijde staan in deze moeilijke tijd.” Ook liet ze weten dat de Europese Unie ‘zij aan zij staat met België in de heropbouw'.
Bekijk onze video’s over het noodweer in Limburg in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Brandweerlieden in bootjes redden levens in België: ‘Mensen vlogen ons om de hals’
-
8
Rij je in België 1 kilometer per uur te hard, dan kost je dat 63 euro (ja, die ene kilometer wórdt gemeten)
Pas op als je komend pinksterweekend naar het zuiden rijdt. België is niet alleen het land van veel soorten bier, maar tegenwoordig ook van goed werkende trajectcontroles.Brussel -
Situatie in Duitse Beieren ‘dramatisch’ door extreme regenval
De Duitse regio Oberbayern in Beieren is zwaar getroffen door het noodweer. Volgens hulpdiensten is de situatie daar ‘dramatisch’. Er zijn in het gebied twee mensen omgekomen, maar onduidelijk is of hun dood iets te maken heeft met de overstromingen. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
-
-
Tweespalt in Republikeins kamp: Texas begint afzettingsprocedure tegen justitieminister
Het Texaanse Huis van Afgevaardigden heeft zaterdag ingestemd met een afzettingsprocedure tegen justitieminister Ken Paxton. De conservatieve Republikein en bondgenoot van voormalig president Donald Trump wordt ook door zijn eigen partijgenoten beschuldigd van ambtsmisbruik. -
Video
Zondvloed treft Oostenrijk, auto’s en hekwerken meegesleurd
Ook Oostenrijk kan meepraten over wateroverlast. Ongekend zware regenval maakte van een beek een woest kolkende stroom, die delen van de binnenstad van Hallein overspoelde. Op videobeelden die via sociale media worden verspreid, is te zien dat een zondvloed het stadje bij Salzburg treft en onder meer auto’s en hekwerken meesleurt.