Nederlandse (19) doet aangifte van verkrachting in Griekse feeststad Chersonissos
Een jonge Nederlandse vrouw (19) heeft afgelopen weekend aangifte gedaan van verkrachting tijdens haar vakantie op het Griekse eiland Kreta. Bij een vriendin (21) zou een poging tot verkrachting zijn gedaan. De Griekse politie heeft vier jonge Duitse mannen opgepakt en in de cel gezet. Zij moeten zich morgen voor de tweede keer verantwoorden voor de rechter, bevestigt een woordvoerder van de lokale politie aan deze site. Het onderzoek is in volle gang, voegt hij nog daar aan toe.
De twee Nederlandse vakantiegangers gingen zondagavond samen op stap in Chersonissos, al jarenlang een geliefde feestbestemming voor Nederlandse jongeren. In een van de vele kroegen kwamen de vrouwen vier Duitse mannen tegen, met wie ze vervolgens naar een hotel zijn gegaan.
Eenmaal in de kamer van de mannen liep de situatie vermoedelijk uit de hand, stellen Griekse media. Een 23-jarige man zou zich op een gegeven moment aan de 19-jarige vrouw hebben vergrepen. Toen zij zich verweerde, zou hij haar hebben verkracht, bevestigt de politie aan de telefoon. Een 21-jarige vriend zou geprobeerd hebben de andere vrouw te verkrachten.
Excuses
Na de avond in de hotelkamer stapten de Nederlandse vriendinnen in paniek naar de politie. Ze verklaarden dat er sprake was van verkrachting en wezen de Duitse mannen aan als de schuldigen. De Griekse politie nam de aantijging zeer serieus en sloeg de Duitse mannen in de boeien.
De verdachten stonden gisteren rond het middaguur al voor de rechter. Ze boden excuses aan voor hun gedrag, maar ontkenden de beschuldigingen. Morgen staan ze opnieuw voor de rechter. Dan wordt vermoedelijk duidelijk of ze langer vast blijven zitten, vertelt een woordvoerder van de lokale politie. Hij wist niet te vertellen of de Nederlandse vriendinnen inmiddels naar ons land zijn teruggekeerd. ,,Het kan zijn dat ze het proces in ons land afwachten, maar dat durf ik niet met zekerheid te zeggen.”
Het ministerie van Buitenlandse Zaken is vooralsnog niet betrokken bij de zaak, omdat er nog geen hulpvraag is ingediend. Dat is niet ongebruikelijk, vertelt een woordvoerder. ,,Het komt voor dat slachtoffers al voldoende zorg krijgen. Als de slachtoffers in deze zaak alsnog contact met ons opnemen, krijgen ze zeker bijstand.“
Chersonissos
Jonge Nederlandse vakantiegangers die deze zomer eigenlijk van plan waren om naar Mallorca of Albufeira te reizen, boeken veel om naar met name Kreta, zeggen de grootste organisatoren van jongerenreizen Sunweb en Corendon.
Chersonissos lijkt ondertussen uit te groeien tot een corona-hotspot. Bijna 19 procent van de besmette vakantiegangers is in de afgelopen twee weken in Griekenland geweest, wat betekent dat er een kans is dat ze daar het virus hebben opgelopen, meldde het RIVM gisteren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Albanese twee dagen na verkiezingen Australië al beëdigd als premier
Anthony Albanese is maandag al beëdigd als de nieuwe premier van Australië. Dat gebeurde slechts twee dagen na de verkiezingen en nog voordat de definitieve uitslag bekend is. Zo is het bijvoorbeeld nog niet zeker of de 59-jarige Labor-leider kan rekenen op een absolute meerderheid. -
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent. -
met video
Biden bereid geweld te gebruiken om Taiwan te verdedigen: ‘China flirt met gevaar’
De Amerikaanse president Joe Biden zegt dat de Verenigde Staten bereid zijn om geweld te gebruiken om zo Taiwan te verdedigen tegen China. Hij noemt dat een belofte die het land zichzelf heeft opgelegd. -
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’
-
Twee doden en ruim veertig gewonden na tornado in VS
In het noorden van de Amerikaanse staat Michigan zijn bij het passeren van een tornado minstens twee mensen omgekomen en 44 anderen gewond geraakt. Dat melden diverse media in de Verenigde Staten. -
met video
Europa grijpt in, Nederland straks vrijhaven-af voor dubieus buitenlands vermogen
Nederland is straks geen vrijhaven meer voor dubieus buitenlands vermogen. Over pakweg twee jaar zal geen enkele topcrimineel, Russische oligarch of terreurgroep er zijn kapitaal of bezittingen nog anoniem kunnen verbergen. -
Nieuwe Franse minister meteen beschuldigd van verkrachting
In Frankrijk is voor de derde keer in korte tijd een vooraanstaande politicus in opspraak geraakt wegens (seksueel) geweld. Dit weekend lag Damien Abad onder vuur. Hij is de kersverse minister voor Solidariteit en Gehandicapten, afgelopen vrijdag benoemd.