Man dringt huis binnen en vermoordt oudere vrouw: kleindochter (9) rent weg om hulp te halen
In de Kortrijkse deelgemeente Marke in België is zondagavond een vrouw (60) om het leven gebracht in haar woning. De dader is gevlucht, maar zou kort na de feiten opgepakt zijn.
De feiten speelden zich rond 19.00 uur af in de Monseigneur Callewaertstraat in Marke. Een man drong toen een woning binnen waar op dat moment een oma met haar kleindochter aanwezig was. De twee wonen sinds vlak voor de zomervakantie.
De dader had het om een nog onbekende reden gemunt op de zestiger. Die raakte zo zwaar gewond dat ze uiteindelijk bezweek. Het meisje dat bij haar was, liep naar buiten om hulp te zoeken. Een ziekenwagen en een zogenaamd mugteam (medisch spoedteam in België) gingen ter plaatse, maar hulp kon niet meer baten.
Met hoge snelheid
Na de feiten hoorden mensen in de buurt een wagen met hoge snelheid vertrekken. Naar verluidt zou de dader even later zijn opgepakt, niet zo heel ver van de plaats van de moord. De Monseigneur Callewaertstraat was 's avonds afgesloten voor het onderzoek.
De kleindochter van het slachtoffer kreeg bijstand van de dienst slachtofferzorg van de politie. Het parket bevestigt dat er een onderzoek loopt naar een verdacht overlijden en zegt later vandaag hierover verder te zullen communiceren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Duitse (23) zet dood in scène met brute moord op dubbelganger: ‘Bewijs is overweldigend’
Een onschuldige dubbelganger op brute wijze vermoorden om zo je eigen dood in scène te zetten. Het klinkt als een script van een slechte thriller, maar in Duitsland wordt een 23-jarige Iraakse vrouw toch echt van dit gruwelijke plan verdacht. Dat blijkt uit maandenlang onderzoek van het Duitse Openbaar Ministerie. -
Tien jaar cel voor Iraans stel na verspreiden video van dans op straat
Een Iraanse rechtbank heeft een jong stel veroordeeld tot meer dan 10 jaar gevangenisstraf voor het dansen bij een van de belangrijkste bezienswaardigheden van Teheran en het verspreiden van een video daarvan. De vrouw droeg tijdens het dansen geen hoofddoek. De video ging viraal als een symbool van verzet tegen het Iraanse regime. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.
-
PREMIUMMET VIDEO
De laatste ‘Dwaze’ Moeders: ‘Wij zijn Nederland eeuwig dankbaar’
Al 46 jaar eisen de Moeders van de Plaza de Mayo duidelijkheid over hun verdwenen kinderen tijdens de Argentijnse militaire dictatuur. Dat doen zij door een wekelijkse rondgang op het centrale plein. ‘Onze strijd heeft geen houdbaarheidsdatum.’ -
-
-
Nederlanders opgepakt net voor ze aanslag wilden plegen op woning in Wilrijk
De Antwerpse politie heeft donderdagmorgen rond 5 uur twee Nederlanders gearresteerd die op het punt stonden een aanslag te plegen op een woning op de Boomsesteenweg in Wilrijk. Er is ook een vuurwapen in beslag genomen. De bewoner is enkele jaren geleden al eens het doelwit geweest van een aanslag in het drugsmilieu. -
Drie luiaards sterven op luchthaven Luik na uren vast te hebben gezeten in ijskoud, stilstaand vliegtuig
Drie luiaards zijn vorige week zaterdag op de luchthaven van het Belgische Luik doodgegaan nadat ze urenlang in een ijskoud vliegtuig vastzaten. Het vliegveld lag plat vanwege het winterse weer. De Waalse minister van Dierenwelzijn onderzoekt de zaak.