LIVE | Dodental boven de 40.000, man (65) en meisje (15) na 208 uur levend uit puin gehaald in Antakya
ramp Turkije en SyriëNegen mensen zijn dinsdag - acht dagen na de aardbevingen - levend onder het puin vandaan gehaald. In de Turkse provincie Hatay ging het onder andere om een 15-jarig meisje en een 65-jarige man uit Syrië die na 208 uur werden gered. Volg alle ontwikkelingen in ons liveblog hieronder.
• Meer dan 40.000 mensen zijn door de aardbevingen in Turkije en Syrië overleden. Het dodental in Turkije staat op 35.418, in Syrië op 5714. Volgens de Verenigde Naties zijn er in totaal meer dan 50.000 mensen om het leven gekomen.
• Het Syrische regime opent extra grensovergangen met Turkije zodat de Verenigde Naties meer hulp kunnen verlenen aan de aardbevingsslachtoffers in het zwaar getroffen noordwesten van Syrië. Voor een periode van drie maanden komen er twee overgangen bij, aldus VN-baas Antonio Guterres die het besluit verwelkomt.
• Negen dagen na de zware aardbevingen in Turkije en Syrië hebben reddingswerkers nog vier mensen levend uit ingestorte gebouwen kunnen bevrijden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
met video
Woning in Hasselt stort volledig in: ‘Bezig met renovaties aan het pand’
De Kuringersteenweg in het Belgische Hasselt is vrijdag afgesloten nadat er een woning is ingestort. Er vielen geen gewonden.Hasselt -
Enorme bestelling KFC bezorgd bij hotel Chinese delegatie in Rusland
Hard werken maakt hongerig. En mogelijk had de Chinese delegatie van president Xi Jinping in Moskou zin in buckets met kip, want talloze tassen van een restaurantketen met gefrituurde kip werden bezorgd bij hun hotel. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
‘Lelijke’ asielhond heeft na virale post eindelijk een thuis gevonden
Hondje Lena werd gedumpt in een asiel in het Amerikaanse Florida na een geschil met de huisbaas van de eigenaars. Lena werd geboren met grote keloïden, oftewel plukjes littekenhuid en vacht, onder elk oog waardoor ze ‘lelijk’ en ‘niet adopteerbaar’ werd genoemd. Nadat een emotioneel bericht van het asiel viraal ging, kwam de hond terecht in een warm thuis. Daar is ze nu een gekoesterd lid van een gezin dat ‘haar rot verwent’. -
-
-
Video en foto's
Betoging tegen waterreservoir in Zuidwest-Frankrijk loopt volledig uit de hand: tientallen gewonden
Vuur, zwarte rook, molotovcocktails, vuurwerk en traangas. Bij botsingen tussen naar schatting 6000 betogers en de oproerpolitie bij het dorp Sainte-Soline in het westen van Frankrijk, zijn meerdere (zwaar)gewonden gevallen, ook onder de politie. -
Schooldirecteur VS moet weg nadat leerlingen ‘David’ van Michelangelo te zien kregen
De directeur van een school in Florida nam deze week gedwongen ontslag nadat ouders hadden geklaagd dat hun kinderen in het zesde leerjaar werden blootgesteld aan ,,pornografie” tijdens een les over Renaissancekunst. Tijdens die les kwam onder meer het wereldberoemde standbeeld ‘David’ van kunstenaar Michelangelo aan bod.