Kustwacht Curaçao onderschept duizend kilo cocaïne
De kustwacht op Curaçao heeft donderdagochtend een snelle speedboot, type ‘go-fast’, aangehouden. Aan boord waren drie mannen met in totaal duizend kilo cocaïne. De twee Colombianen en één man afkomstig uit de Dominicaanse Republiek zijn overgedragen aan de politie op het eiland. De drugs zijn direct vernietigd, heeft de kustwacht donderdagavond (lokale tijd) laten weten.
Vorige week werd bekend dat de kustwacht in het Caribisch gebied in 2021 minder drugs heeft onderschept dan in 2020, namelijk 3300 kilo in 2021 ten opzichte van 5850 kilo een jaar eerder. Dat staat in het jaarverslag kustwacht Caribisch gebied dat minister Kajsa Ollongren van Defensie op 18 mei naar de Tweede Kamer stuurde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video's
Gevolgen damdoorbraak: ‘Humanitaire ramp waar vooral de Russen van profiteren’
-
Honderden Belgen de straat op om ‘lage straffen’ na fatale ontgroening Sanda Dia
In België zijn honderden mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen de straffen die zijn uitgedeeld vanwege een fatale ontgroening. Volgende de betogers zijn die werkstraffen en geldboetes veel te licht en is sprake van klassenjustitie en racisme. Het betoog krijgt in Nederland navolging bij de Belgische ambassade. -
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal. -
Nederlands marineschip lost waarschuwingsschoten, 224 kilo coke onderschept
Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. Friesland, dat momenteel voor kustwachttaken in het Caribisch gebied wordt ingezet, heeft zondagochtend een drugstransport onderschept ten zuiden van Curaçao. Er is 224 kilo cocaïne in beslag genomen. -
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen.
-
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
-
-
-
Climax in Antwerpse drugsoorlog: hoofdrechercheur opgepakt voor lekken aan criminelen
Een 43-jarige hoofdrechercheur van de Belgische politie is opgepakt op verdenking van het lekken van vertrouwelijke informatie aan drugscriminelen. De man is na ondervraging vrijgelaten, maar voorlopig op non-actief geplaatst. De rechercheur van Marokkaanse afkomst kent het Antwerpse drugsmilieu als geen ander, maar dat bezorgt hem niet veel vijanden. Geruchten over lekken van info aan bevriende criminelen, doen al langer binnen het politieteam de ronde.Antwerpen -
Nieuwe superdrones luchtmacht speuren straks naar drugssmokkelaars in Caribisch gebied
De vier gloednieuwe, onbemande superdrones van de luchtmacht komen voorlopig niet naar Nederland, maar worden meteen ingezet in het Caribisch gebied. Daar wordt het systeem eerst uitgebreid getest en kunnen de toestellen later goed van pas komen tijdens operaties tegen drugssmokkelaars op zee.