Gezocht: treinreiziger die goudstaven ter waarde van bijna twee ton vergat
Het is nauwelijks voor te stellen, maar een treinreiziger heeft eind vorig jaar in Zwitserland een pakket goudstaven vergeten met een geschatte waarde van 182.000 Zwitserse frank (zo’n 170.000 euro). Omdat politieonderzoek niks opleverde en niemand zich meldde, lanceerde het Openbaar Ministerie vrijdag een oproep.
,,De rechthebbende kan eventuele aanspraken op de goudstaven binnen vijf jaar na deze bekendmaking indienen bij het Openbaar Ministerie”, luidt het in het bericht in het Luzerner Kantonnsblatt. Om hoeveel kilo goud het gaat en de exacte waarde, is niet onthuld. De exacte datum van de vondst evenmin, melden Zwitserse media.
De politie vond het pakket met de goudstaven in oktober in een wagon van de Zwitserse Spoorwegen (SBB) op het traject Sankt Gallen-Luzern. Het OM nam de kostbare lading in beslag en gaf de recherche opdracht een onderzoek in te stellen. Dat bleef zonder resultaat. De ‘vergeetachtige’ treinreiziger of een andere rechthebbende meldde zich evenmin.
In oktober 2019 kostte een kilo goud ongeveer 48.000 Frank (bijna 45.000 euro). Dat komt, gelet op de door het OM geschatte waarde, neer op ongeveer 3,8 kilo goud. De goudprijs bedroeg vrijdag 53.000 Zwitserse frank (ruim 49.000 euro) per kilo, wat zou betekenen dat het gaat om een pakket met voor 3,4 kilo aan goudstaven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Poetin geeft eeuwenoud kunstwerk weg aan kerk: experts vrezen onherstelbare schade
-
verkiezingswinst
Erdogan roept op tot eenheid, maar haalt wel uit naar rivaal Kilicdaroglu
De herkozen Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zijn landgenoten in zijn overwinningsspeech opgeroepen “in eenheid en solidariteit” samen te komen. Dat deed hij in de nacht van zondag op maandag tijdens een toespraak voor duizenden aanhangers in Ankara. -
Koning Charles bracht muzikaal eerbetoon aan Tina Turner
Ook koning Charles heeft indirect even stilgestaan bij het overlijden van Tina Turner. Tijdens de wisseling van de wacht afgelopen vrijdag mocht de Band of the Welsh Guards namelijk het nummer The Best spelen van de koning, zo blijkt uit beelden van Forces News. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Spanningen tussen Turkije en Duitsland na verspreiding van privégegevens Erdogan-critici
Duitsland heeft de Turkse ambassadeur in Berlijn ontboden. Aanleiding is het openbaar maken van woonadressen en andere gegevens om tegenstanders van de Turkse president Erdogan in Duitsland te intimideren. Ankara ontkent de beschuldigingen.
-
Commotie in Venetië: water bij wereldberoemde brug kleurt groen
-
-
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.