Frans meisje Mia (8) spoorloos: moeder gaf ‘complotdenkers’ opdracht voor ontvoering
Frankrijk is in de ban van de ontvoering van het meisje Mia (8). Zij werd dinsdag ontvoerd toen ze bij haar oma was. De politie vermoedt dat haar moeder met Mia naar het buitenland is gevlucht. Drie mannen zijn aangehouden op verdenking van het uitvoeren van de ontvoering. Volgens Franse media behoren zij tot een groepering die in de ban is van complotdenken.
De kidnapping vond plaats in de gemeente Les Poulières (Vogezen). Twee mannen belden aan bij de oma, met de smoes dat ze van de jeugdbescherming waren. Een derde man wachtte in een bestelwagen, waarin Mia uiteindelijk werd meegenomen. Het gaat om mannen van 23, 58 en 60 jaar oud.
Justitie in Frankrijk stelt dat de ontvoerders verklaard hebben dat Lola Montemaggi (28), de moeder van Mia, opdracht gaf. Zij raakte eerder de voogdij over haar dochter kwijt, en was het daar niet mee eens. Ze mocht Mia voortaan maar twee keer per maand zien, en dan alleen in het bijzijn van een derde persoon. De grootmoeder van Mia kreeg de voorlopige voogdij toegewezen.
De mannen die zijn aangehouden zijn volgens justitie in Frankrijk aanhangers van het ‘survivalisme’, een groepering die sterk gekant is tegen het bestaande systeem. Recentelijk zouden hun denkbeelden volgens het Franse BFM TV zijn beïnvloed door samenzweringsclub Qanon en anti-coronasentimenten. In onderlinge berichten dreigden ze onder meer vaccinatiecentra op te blazen. Ook zouden ze het hebben gehad over kinderontvoeringen. Ze waren al in beeld bij de veiligheidsdiensten, maar dat kon niet voorkomen dat ze Mia ontvoerden, stelt justitie.
De verdachten lieten in hun verhoren doorschemeren het idee te hebben gehad iets goeds te doen. Sociale diensten zien ze als een instituut van de elite voor pedofilie, waaruit kinderen bevrijd moeten worden.
De ontvoerders klopten bij de oma aan voor ‘een onverwachte inspectie’ en maakten haar wijs dat het kind mee moest naar hun bureau, zei procureur Nicolas Heitz vandaag op een persconferentie. ,,Daar was zogenaamd een ontmoeting met haar moeder gepland. Door de naam van een begeleider van Mia te noemen, probeerden ze het vertrouwen van oma te winnen. Ze toonden ook documenten met het logo van het ministerie van Justitie.”
Slecht gevoel
Het duo kreeg Mia zonder geweld mee, de list was geslaagd. De overdonderde oma hield er echter een slecht gevoel aan over en dus belde ze de instantie op. Daar verzekerden ze haar dat er die dag niemand langs zou komen. Meteen werd groot alarm geslagen. Van Mia en Lola ontbreekt sindsdien ieder spoor.
Materiaal voor explosieven
De drie ontvoerders werden in de nacht van woensdag op donderdag uit hun bed gelicht in Parijs, Seine-et-Marne en Les Lilas. In het huis van een van de verdachten werd materiaal aangetroffen om explosieven te maken. Een van de verdachte zei in zijn verhoor dat de mannen zich verzetten ‘tegen de barbaarsheid van het systeem’. ,,Dankzij ons is een meisje weer herenigd met haar moeder.”
Het gerecht pakte ook een vierde verdachte. Hij vertoeft in hetzelfde milieu.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Update
Man steekt reizigers neer in trein in Herzogenrath bij Kerkrade
Meerdere treinpassagiers zijn vrijdagochtend gewond geraakt in een trein net over de grens bij Kerkrade in het Duitse Herzogenrath. Een 31-jarige man van Iraakse afkomst stak ze met een mes. -
‘Geef ons een kleinkind óf betaal 6 ton’, zegt Indiaas echtpaar dat ‘wrede’ zoon aanklaagt
Een echtpaar in de Noord-Indiase deelstaat Uttarakhand heeft hun enige zoon aangeklaagd omdat hij hen na zes jaar huwelijk met zijn vrouw nog steeds geen kleinkind heeft geschonken. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
Met video
Dit gebeurde er vannacht: ‘Troepen Oekraïne bereiken grens Rusland’, zege Kiev volgens Navo niet uitgesloten
Volgens de Navo is het heel goed mogelijk dat Oekraïne de oorlog uiteindelijk gaat winnen. En India stopt met de export van graan, waardoor de prijzen nog meer gaan stijgen. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen.
-
Nog steeds geen akkoord over olieboycot: ‘Hele EU gegijzeld door één land’
Al bijna twee weken houdt Hongarije een Europese olieboycot tegen Rusland tegen. Ook de EU-buitenlandministers kregen vandaag die blokkade niet weg. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
Miljoenen tonnen graan moeten Oekraïne uit, maar hoe?
De overvolle Oekraïense graansilo’s baren de wereld steeds meer zorgen. Vanuit Europa wordt met man en macht gewerkt aan meer export over land, nu Rusland de Zwarte Zee blijft blokkeren.