Engeland rouwt om pasgetrouwde agent die tijdens dienst bruut werd doodgereden
videoPolitici, agenten en tv-persoonlijkheden hebben zich in Engeland bedroefd uitgesproken om de dood van de 28-jarige politieagent Andrew Harper. De agent was kortgeleden getrouwd en zou volgende week op huwelijksreis gaan. Hij werd tijdens zijn dienst doodgereden.
Delen per e-mail
Harper was donderdagavond aan het werk toen hij een oproep kreeg dat er in een plaatsje net buiten het dorp Sulhamstead, ten westen van Londen, een inbraak aan de gang was. Hij ging er met een collega op af en stapt om nog onbekende reden uit zijn dienstauto de straat op. Daar wordt hij frontaal aangereden door een van de inbrekers. Zijn collega probeert hem nog te reanimeren, maar het mag niet meer baten. Hij sterft op straat.
„Andrew is op een onbewaakt ogenblik aangereden en meegesleurd door de auto”, is de verklaring van een politiewoordvoerder. ,,Wat er precies gebeurd is, wordt op dit moment uitgezocht.” Het bureau is in rouw en heeft de vlag halfstok gehangen.
In het onderzoek naar de dood van de jonge agent zijn tot nu toe tien verdachten gearresteerd. Ze variëren in leeftijd van 13 tot 30 jaar. De politie behandelt de zaak als een moordzaak.
Tekst gaat verder onder de foto's.
Johnson
In Engeland wordt bedroefd gereageerd op de dood van de agent, die zijn pasgetrouwde vrouw Lissie achterlaat. Premier Boris Johnson schrijft op Twitter dat hij ‘totaal geschokt’ is door de dood. ,Zijn dood is een krachtige herinnering aan het feit dat politieagenten in het hele hele land elke dag hun leven op het spel zetten om ons land veilig te houden”, schrijft hij. Ook
Jeremy Corbyn van de Labour-partij reageerde met eerbetoon aan de ‘ongelooflijke dapperheid van de Britse politieagenten’. De Engelse voetbalclub Reading zal morgen hun wedstrijd tegen Cardiff beginnen met een minuut stilte ter nagedachtenis aan de agent. De familie van Andrew heeft online een condoleanceregister geopend.
In diverse ontbijtshows en andere Britse talkshows is de dood van de agent en het gevaar dat agenten lopen vandaag een veelbesproken onderwerp.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Russische demonstranten doen iets wat ze eerder niet deden: terugslaan
Tienduizenden Russen gingen gisteren door heel het land de straat op om vóór de gevangengenomen oppositieleider Aleksej Navalny en tégen de overheidscorruptie te demonstreren. De opkomst was groot en er gebeurde iets unieks: de Russen lieten zich niet meer wegslaan. -
PREMIUM1 jaar later
Deze arts behandelde de eerste coronapatiënt in Europa: ‘We deden wel 15 tests bij hem’
Precies een jaar geleden werd ‘de eerste coronapatiënt van Europa’ ontdekt in Bordeaux. De behandelend arts blikt terug. ,,Er was die avond een enorm kabaal buiten. De internationale pers stond massaal voor de deur.’’ -
Italiaanse premier Conte kondigt ontslag aan
De Italiaanse premier Giuseppe Conte dient zijn ontslag in. Hij roept zijn kabinet dinsdag bijeen om de ministers over zijn stap te informeren, maakte zijn kantoor maandag bekend. -
Frans corona-advies: niet meer praten of bellen in openbaar vervoer
De Fransen hebben een opmerkelijk advies gekregen in de strijd tegen corona: houd je mond. Als ze met het openbaar vervoer reizen, kunnen ze beter niet meer praten en ook niet meer bellen. -
Van oorlogsmisdaden verdachte Afrikaanse militieleider overgedragen aan strafhof Den Haag
De Centraal-Afrikaanse Republiek heeft zondag een militiecommandant overgedragen aan het Internationale Strafhof (ICC). Het hof in Den Haag had de arrestatie van Mahamat Said Abdel Kani ruim twee jaar geleden bevolen, zodat hij terecht kan staan voor misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden.
-
Britse Defensie onderzoekt veiligheidsincident met verstopte Nederlandse vrouw op marinebasis
Op een marinebasis in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk is een Nederlandse vrouw betrapt die daar illegaal verbleef. Volgens Britse media gaat het om de vriendin van een technicus die haar het terrein binnensmokkelde in de kofferbak van zijn wagen. Het ministerie van Defensie is een onderzoek gestart. -
Lichamen negen Chinese mijnwerkers gevonden na explosie
Reddingswerkers hebben in een goudmijn in de Chinese provincie Shandong de lichamen van negen mijnwerkers gevonden. Het dodental door de explosie in de mijn bij de stad Qixia twee weken geleden komt daarmee op tien. -
Duitsland en Verenigd Koninkrijk in de clinch over AstraZenena-vaccins: Duitsers willen exportverbod EU
De Duitse gezondheidsminister Jens Spahn wil dat farmaceut AstraZeneca tijdelijk stopt met de export van coronavaccins naar landen buiten de Europese Unie. De Zweeds-Britse farmaceut zegt het eerste kwartaal miljoenen vaccins minder te kunnen leveren vanwege een productievertraging, maar binnen de EU bestaan grote twijfels over die lezing.