Dodental overstromingen Turkije passeert de 50
Het dodental door plotselinge en hevige overstromingen in het noorden van Turkije is bijgesteld tot boven de vijftig. Volgens de Rijksdienst voor Natuurrampenbeheer (Afad) zijn zeker 51 mensen omgekomen in de provincie Kastamonu, gelegen aan de Zwarte Zee, en zes in de naburige provincie Sinop.
Volgens lokale media verwachten bewoners van het getroffen gebied nog meer slachtoffers dan tot dusver bekend. Zo zijn er veel vermisten. Maar berichten op sociale media dat er meer dan 250 slachtoffers te betreuren zijn, worden door de autoriteiten van Kastamonu als onzin bestempeld.
Dit weekend werd aanvankelijk nog meer regen verwacht, maar nu lijkt het ernaar uit te zien dat de neerslag zal afnemen.
Tekst loopt door onder de foto.
Duizenden bewoners elders onderdak
Zeker 2300 mensen zijn per boot of helikopter geëvacueerd uit het bergachtige gebied aan de Zwarte Zee, ten noorden van hoofdstad Ankara. Duizenden inwoners krijgen tijdelijk elders onderdak omdat hun huizen zijn vernield. De Turkse Rode Halve Maan plaatst tenten en zorgt voor dekens en voedsel. De autoriteiten spraken over een ramp zoals die in vijftig jaar of zelfs een eeuw niet is voorgekomen. Volgens de Turkse president Erdogan, die vrijdag het gebied bezocht, wordt er ‘intensief’ samengewerkt met alle instellingen en organisaties in de getroffen gebieden. Er zijn inmiddels 5500 hulpverleners actief bij de hulp- en reddingsoperaties in het gebied.
De overstromingen, veroorzaakt door hevige regenval van dinsdag tot en met woensdag, kwamen op een moment dat Turkije net hersteld was van flinke bosbranden in het zuiden. Daar is het kurkdroog en heet. Het vuur eiste zeker acht levens en verwoestte toeristische gebieden langs de kust.
Tekst loopt door onder de foto.
Aardverschuivingen
De overvloedige regenval in het noorden leidde ook tot aardverschuivingen. Volgens de autoriteiten zaten daardoor vrijdag nog zeker tweehonderd dorpen zonder stroom. Veel wegen en bruggen zijn verwoest of zo ernstig beschadigd dat ze niet meer te gebruiken zijn. Genietroepen van het Turkse leger zijn begonnen om noodbruggen te plaatsen.
Het gebied wordt vaker getroffen door overstromingen in de zomer na hevige regenval. Vorig jaar kwamen vijf mensen om het leven door noodweer.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Kritiek op eerste inktviskwekerij ter wereld: ‘Het zijn kannibalen, ze vreten elkaar op in een tank’
Een Spaans bedrijf wil in de haven van Las Palmas (Gran Canaria) de eerste inktviskwekerij ter wereld openen. Het is de bedoeling dat er een miljoen dieren per jaar worden gekweekt voor de verkoop. Het plan stuit op veel verzet. ,,Inktvissen zijn hier totaal ongeschikt voor.’’ -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Frans koppel sleept Airbnb voor rechter nadat baby overlijdt aan overdosis
Een Frans koppel daagt Airbnb voor de rechter nadat hun 19 maanden oude dochter tijdens hun vakantie in een huurhuis om het leven kwam door een overdosis fentanyl. Dat is een chemisch bewerkte versie van morfine, maar dan 100 keer sterker. Volgens de ouders was het huis onvoldoende schoongemaakt na een drugsfeestje van de vorige huurder.
-
Acht doden door neerstorten blusvliegtuig boven Turkije
Een blusvliegtuig met acht inzittenden is vanmiddag bij de bestrijding van de bosbranden in het zuiden van Turkije neergestort. Daarbij zijn vijf Russische militairen en drie Turkse inzittenden om het leven gekomen, meldt het Russische ministerie van Defensie. -
-
-
VS arresteert Chinese tycoon voor fraude: 1 miljard dollar gebruikt voor luxe jacht en een Bugatti
Het Amerikaanse Openbaar Ministerie heeft woensdag in New York de Chinese zakenman Guo Wengui aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een miljard dollar, opgehaald onder zijn volgers op social media, niet te hebben gebruikt om te investeren in zijn mediabedrijf, maar als afbetaling van onder meer zijn luxe jacht, een op maat gemaakte Bugatti-sportauto en een royaal huis. -
Aanhoudende protesten en moties van wantrouwen: toekomst regering-Macron aan zijden draadje door pensioenplan
De regering van president Macron ligt onder vuur vanwege de verhoging van de pensioenleeftijd. In het hele land zijn elke dag protesten en maandag wordt in het parlement gestemd over twee moties van wantrouwen.