Bus met Poolse pelgrimsgangers verongelukt in Kroatië: zeker 12 doden
met videoZeker twaalf mensen zijn omgekomen bij een ongeluk met een Poolse bus in het noorden van Kroatië bij Breznicki Hum, op 60 kilometer van hoofdstad Zagreb. Zeker 43 mensen zijn gewond geraakt, van wie achttien in kritieke toestand verkeren.
De bus was op weg naar Zagreb en raakte omstreeks 05.40 uur van de weg. Volgens het Kroatische ministerie van Binnenlandse Zaken hebben alle slachtoffers de Poolse nationaliteit. De passagiers waren pelgrims die onderweg waren naar Medjugorje, een rooms-katholieke tempel in het zuiden van Bosnië.
‘De bus raakte uit koers en kwam in een geul naast de weg terecht’, aldus het ministerie. Reddingswerkers van de politie en brandweer en medisch personeel zijn ter plekke om de inzittenden te helpen.
De Kroatische minister van Binnenlandse Zaken, Davor Božinović, maakte tijdens een persconferentie op de plaats van het ongeval bekend dat er geen passagiers vastzitten onder de bus. Hij bevestigde dat er geen kinderen aan boord waren en voegde eraan toe: ,,Er zijn alleen doden en gewonden bij deze crash. Niemand bleef ongedeerd.”
De Poolse premier Mateusz Morawiecki betuigde op Twitter zijn ‘diepste’ medeleven aan de families van de slachtoffers. Hij sprak naar eigen zeggen premier Andrej Plenkovic van Kroatië, die hem verzekerde van de volledige steun van de Kroatische medische diensten. ‘Ik heb onze consulaire diensten de opdracht gegeven om de families van de slachtoffers te helpen', aldus Morawiecki. De Poolse minister van Gezondheid Adam Niedzielski en staatssecretaris van Buitenlandse Zaken Marcin Przydacz reizen op zijn verzoek af naar Kroatië, evenals medici en psychologen van het Medisch Hulpteam.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zuid-Korea wil Noord-Korea steunen als het kernwapens opgeeft
De Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol wil een uitgebreid steunpakket aan Noord-Korea geven als dat land instemt met volledige ontwapening van het kernprogramma. Het is onwaarschijnlijk dat Noord-Korea daarmee instemt, een maand nadat dictator Kim Jong-un zei dat het land z’n kernwapens kon mobiliseren als er oorlog met Zuid-Korea en de Verenigde Staten zou uitbreken. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Mysterieuze dood van uit Nederland verkast stel in Ghana: ‘Eten was volgens onze ouders een vloek’
Het Ghanese echtpaar dat zeven jaar geleden vanuit Nederland terugkeerde naar hun vaderland en eind juli dood werd aangetroffen in hun huurappartement in Kumasi, stierf mogelijk een zelfverkozen hongerdood. -
Trump beschuldigt FBI van diefstal paspoorten
De Amerikaanse oud-president Donald Trump zegt dat de FBI zijn paspoorten heeft ‘gestolen’ bij de inval in zijn resort Mar-a-Lago in Florida. De recherchedienst doorzocht Trumps huis in een onderzoek naar geheime documenten uit het Witte Huis. -
Onderzoek: extreme hitte treft in toekomst 107 miljoen Amerikanen
In de Verenigde Staten zullen in het jaar 2053 zo’n 107 miljoen Amerikanen te maken krijgen met minstens een dag van extreme hitte per jaar. Het gaat om een dag waarop de gevoelstemperatuur 52 graden Celsius is. In 2023 maken 8,1 miljoen Amerikanen dat minstens een dag per jaar mee, schrijven onderzoekers van de First Street Foundation in een nieuwe studie.
-
met video
Vermoedelijke bankovervaller na acht uur uit zelfgegraven tunnel in Rome gered
Een vermoedelijke dief is gisteren in de Italiaanse hoofdstad Rome gered uit een eigenhandig gegraven tunnel. Wellicht was die bedoeld om samen met handlangers een bank te overvallen. De tunnel stortte in, waarna de man acht uur lang vast zat. Hij werd bevrijd en naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de Italiaanse militaire politie, de carabinieri, bevestigd. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie.