Baas van Mexicaanse dierentuin slachtte vier dwerggeiten en serveerde ze op personeelsfeest
De oud-directeur van een dierentuin in het zuiden van Mexico heeft vier dwerggeiten van de dierentuin gedood en ze opgediend tijdens een personeelsfeest. Ook zijn in een paar maanden tijd tientallen andere dieren verhandeld of verdwenen. Dat blijkt uit onderzoek van de Mexicaanse autoriteiten.
José Rubén Nava was amper vier maanden directeur van Zoológico Zoochilpan, de plaatselijke dierentuin in de stad Chilpancingo, toen hij enkele weken geleden alweer het veld moest ruimen. Zijn ontslag volgde op de vondst van een zwaargewond hert in de buurt. Het dier was gebeten door honden, gewond aan de poot en zijn gewei was afgehakt. Enkele dagen later overleed het dier.
Na klachten van dierenorganisaties werd Nava ontslagen wegens mishandeling van het dier. Het onderzoek dat daarop volgde, bracht nog meer misstanden aan het licht, meldt de krant El País. Tijdens zijn korte bewind bleken tientallen dieren illegaal te zijn verhandeld, gedood of verdwenen.
De corrupte directeur zou bijvoorbeeld een zebra hebben geruild tegen drie edelherten. Ook heeft hij volgens de autoriteiten vier Watusi-stieren verhandeld in ruil voor materialen en gereedschap om dingen in de dierentuin te repareren. Deze handel bleef buiten de boekhouding.
Geslacht en gekookt
De meest schokkende ontdekking betrof de dood van vier van de tien zeldzame dwerggeiten. ,,Deze dieren zijn geslacht en gekookt in de dierentuin en opgediend als voedsel op het eindejaarsfeest’’, zegt Fernando Ruiz Gutierrez, hoofd van het departement voor milieu en natuur. ,,Dit bracht ook de gezondheid van de mensen die ze aten in gevaar, omdat deze dieren niet geschikt zijn voor menselijke consumptie.’’
Daarnaast worden jaguarundi (wezelkatten), een coyote, tien reptielen, een baby-ara en een roodstaartbuizerd vermist. Ook zijn tijdens het directeurschap van Nava de geboortes van dieren niet geregistreerd of vals geregistreerd als sterfgevallen, aldus de onderzoekers.
Volgens El País wordt Nava aangeklaagd voor handel, dierenmishandeling en het in gevaar brengen van de volksgezondheid.
Paniek zaaien
Mexico heeft al lang een probleem met particulieren die illegaal exotische dieren aanschaffen. Jarenlang hebben drugshandelaars in Mexico privédierentuinen opgebouwd met leeuwen, tijgers en andere wilde dieren. Soms ontsnappen die en zaaien ze paniek.
Eerder deze week viel een loslopende leeuw in de stad Aguascalientes een vrouw aan die in haar voortuin zat. De leeuw was blijkbaar ontsnapt uit een nabijgelegen huis. De vrouw werd in het ziekenhuis opgenomen met verwondingen aan haar benen, schedel en een long. De leeuw viel ook twee honden en een kat aan. Hij werd dinsdag gevangen en naar een plaatselijke dierentuin gestuurd.
Bekijk hier onze video’s over Koken & Eten:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oud-president Bolsonaro terug in Brazilië
Na drie maanden in de Verenigde Staten is oud-president Jair Bolsonaro teruggekeerd naar Brazilië. Hij landde in de vroege morgen in de hoofdstad Brasilia. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
Rusland wil nog eens 400.000 militairen rekruteren, dit keer ‘op vrijwillige basis’
De Russische autoriteiten zouden begonnen zijn met de voorbereiding van een nieuwe militaire rekruteringscampagne. Doel is om 400.000 nieuwe soldaten op de been te brengen, dit keer ‘vrijwillig’. Dat melden Britse militaire inlichtingendiensten op basis van Russische media. -
met video
Juridische hervorming die Israël in tweeën splijt uitgesteld
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt het parlementsdebat over de door hem gewenste juridische hervormingen uit. Dat zei hij maandagavond in een toespraak na een van de grootste straatprotesten in de geschiedenis van het land. Daarmee luistert hij naar de heersende onvrede en worden de omstreden plannen even op pauze gezet. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
-
-
met video
Kind (11) kritiek nadat het onder muur terechtkomt in school in Ekeren
In de Sint-Vincentschool in het Belgische Ekeren is dinsdagmiddag een kind van elf onder een muur bedolven. Het slachtoffertje werd in kritieke toestand afgevoerd naar een ziekenhuis in Antwerpen. De omstandigheden worden nog onderzocht. De ouders, kinderen en leerkrachten krijgen slachtofferzorg.Antwerpen -
PREMIUMVoorzitter EP
‘Politici moeten niet denken dat zodra een wet is aangenomen, het probleem is opgelost’
De voorzitter van het Europees Parlement komt vandaag naar Nederland. Ze ontmoet het kabinet, de Kamervoorzitters en de koning. Maar wie is Roberta Metsola en waarom weet ze alles van de Provinciale Statenverkiezingen?