Ardern: film over bloedbad Christchurch komt te snel
De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft maandag kritiek geuit op de plannen voor een film over het bloedbad in Christchurch. Tijdens de schietpartijen in verschillende moskeeën vielen in 2019 51 doden. Nog eens veertig mensen raakten gewond.
De geplande film zou gaan over de reactie van Ardern op de aanslagen, maar volgens de premier is het project slecht getimed en richt het zich op het verkeerde onderwerp. De terreuraanslag ligt volgens haar voor veel inwoners van Nieuw-Zeeland nog te vers in het geheugen. Eerder liet een medewerker van de premier al weten dat Ardern niet betrokken is bij de film.
,,Zoals ik het persoonlijk zie, voelt het als erg snel en erg gevoelloos voor Nieuw-Zeeland’’, zei Ardern maandag op de televisiezender TVNZ. ,,En hoewel er heel veel verhalen zijn die op een gegeven moment moeten worden verteld, beschouw ik dat van mij daar niet een van - het zijn de verhalen van de gemeenschap, de families’’, aldus de premier.
Nieuw-Zeelandse moslims reageerden vorige week al geschrokken op de plannen. De woordvoerder van een moslimorganisatie in de regio Canterbury, waar Christchurch ligt, zette eveneens vraagtekens bij de timing. Een petitie om de productie stil te leggen is inmiddels meer dan 58.000 keer ondertekend.
Ardern kreeg veel lof voor haar reactie op het bloedbad. De rol van de Nieuw-Zeelandse premier moet worden gespeeld door de Australische actrice Rose Byrne. De film zou volgens vakblad The Hollywood Reporter de naam “They Are Us” krijgen, wat is ontleend aan een toespraak van Ardern na de aanslagen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
kopers geen verdachte
Lichaamsdelen van kinderen in op Nieuw-Zeelandse veiling gekochte koffers: ‘Het is afschuwelijk’
De menselijke resten die afgelopen week zijn aangetroffen in koffers die op een veiling van een Nieuw-Zeelandse opslagruimte waren gekocht, blijken afkomstig te zijn van twee kinderen. -
PREMIUM
Duitsers hopen op extra aardgas uit Groningen, maar vragen er niet om
Duitsland zoekt naarstig naar alternatieven voor Russisch aardgas en voert gesprekken met Nederland. Op extra gas uit Groningen dringt Berlijn niet direct aan. Toch staan de Duitsers erom te springen. -
Energierekening
Ferdi: 'We hebben geen afwasmachine. Echt, klinkt raar hè? Ik zou niet weten waarom’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ferdi Verberk (57) uit Sint Anthonis. -
PREMIUM
Na gewelddadige incidenten en MeToo-affaires is in China MeToo-debat online opgelaaid
Na een serie gewelddadige incidenten en de eerste MeToo-affaires is online het debat over grensoverschrijdend gedrag ook in China opgelaaid. Volgens experts is gebrek aan seksuele voorlichting een belangrijke oorzaak van geweld tegen vrouwen. -
PREMIUM
Waarom je wel en niet je huis zou moeten verhuren
Je kunt er een aardige bijverdienste aan hebben, maar het idee dat er vreemden in je bed slapen is voor jou misschien een stap te ver. De voors en tegens van je huis verhuren.
-
Video
Premier Nieuw-Zeeland boekt verpletterende zege dankzij uitroeien coronavirus
De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern (40) heeft haar historische verkiezingszege te danken aan de succesvolle inspanningen van haar regering om het coronavirus uit te roeien. Ze kondigde in een vroeg stadium zeer strenge maatregelen af, nog voordat er ook maar één dode was gevallen. De premier oogst wereldwijd bewondering om die strenge aanpak. -
Duurder tijdens levertijd: prijzen nieuwe auto’s blijven maar stijgen
Nieuwe auto’s zijn de afgelopen maanden rap duurder geworden, meldt dataleverancier Autotelex. Prijsverhogingen van vijf of zelfs tien procent zijn geen uitzondering en kunnen ook plaatsvinden ná het tekenen van het koopcontract. -
VIDEO
Premier Ardern maakt excuses voor fouten in aanloop naar aanslagen Christchurch
De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft excuses aangeboden voor fouten die de politie en de inlichtingendiensten hebben gemaakt in de aanloop naar de aanslagen in Christchurch. Ze zei er direct bij dat de bloedige aanval niet te voorkomen zou zijn geweest.