Archeologen vinden mogelijk oudste mummie tot nu toe in Egypte
met videoArcheologen hebben in de buurt van de Egyptische hoofdstad Caïro een mummie ontdekt die waarschijnlijk zo’n 4300 jaar oud is. Het zou de oudste en meest complete mummie zijn die tot nu toe in Egypte is gevonden, aldus Zahi Hawass, hoofd van het archeologische team en voormalig Egyptisch minister van Oudheden.
Het gemummificeerde lichaam werd gevonden in een 15 meter diepe schacht. De man, genaamd Hekashepes, lag in een dichtgemetselde kalkstenen sarcofaag en is daardoor al die tijd goed bewaard gebleven. ,,Ik stak mijn hoofd naar binnen om te zien wat er in de sarcofaag zat en zag een prachtige mummie van een man die volledig bedekt was met lagen goud”, zei Hawass op een persconferentie in het veld.
Het graf werd gevonden bij de oude Egyptische hoofdstad Memphis, samen met een aantal andere tombes die uit de vijfde en zesde dynastie van farao’s stammen, zo'n 2500 tot 2100 jaar voor Christus. De andere tombes behoorden toe aan hooggeplaatste priesters en waren versierd met standbeelden en amuletten.
De onthulling van vandaag komt te midden van een reeks nieuwe ontdekkingen die Egypte de afgelopen week bekendmaakte. In de buurt van de zuidelijke stad Luxor hebben de autoriteiten tientallen begraafplaatsen gevonden uit de tijd van het Nieuwe Rijk, daterend uit 1800 tot 1600 voor Christus. En wetenschappers van de Universiteit van Caïro gaven dinsdag nieuwe details prijs over een gemummificeerde tienerjongen.
Egypte hoopt met de archeologische ontdekkingen het toerisme in het land weer aan te wakkeren. Dat was ingestort tijdens de coronapandemie en had ook nog last van de gewelddadige revolutie in 2011. Het wil een groot museum openen bij de piramides van Gizeh, dat vanaf 2028 30 miljoen bezoekers per jaar moet gaan trekken. Critici denken dat Egypte met onthullingen als die van vandaag alleen media-aandacht wil genereren en geen oog heeft voor de wetenschappelijke waarde van de ontdekking.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TikTok-ceo: app heeft nooit Amerikaanse data gedeeld met Chinese overheid
TikTok-bestuursvoorzitter Shou Zi Chew ontkent dat de filmpjesapp met meer dan 150 miljoen Amerikaanse gebruikers ooit Amerikaanse gebruikersgegevens heeft gedeeld met de Chinese overheid. Dat zal hij donderdag tijdens een hoorzitting getuigen voor het Amerikaanse Congres. -
Tot 241 jaar cel veroordeelde Bobby na 27 jaar vrij: ‘Alles is veranderd, de mensen zijn het vreemdst’
De 44-jarige Bobby Bostic verliet in november de gevangenis als een vrij man. Hij had toen 27 jaar van zijn totale gevangenisstraf van 241 jaar uitgezeten en zag dat de wereld ondertussen enorm was veranderd. Draadloze oortjes, een huisrobot die Alexis heet en dan nog al die mensen. ‘Ze zijn zo vriendelijk.’ -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Rapport: Trump gaf bijna 300.000 dollar aan buitenlandse cadeaus niet correct aan
De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn ambtsperiode van 2017 tot 2021 voor bijna 300.000 dollar (ongeveer 280.000 euro) aan buitenlandse geschenken niet correct aangegeven. Dat beweren Democratische parlementsleden van de commissie in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, die verantwoordelijk is voor het toezicht op de regering, in een voorlopig rapport. -
Zeilboot zinkt binnen kwartier na aanvaring met walvis, bemanning na 10 uur gered
Een zeilboot die op weg was van de Galapagos-eilanden naar Frans-Polynesië is gezonken nadat het in aanvaring was gekomen met een walvis. In nauwelijks een kwartier was de boot onder water verdwenen. De vier bemanningsleden wisten razendsnel over te stappen in een reddingssloep. Tien uur later konden ze worden gered.
-
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
-
-
Update/met video
Franse regering overleeft moties van wantrouwen: pensioenhervormingen gaan door
De pensioenhervormingen in Frankrijk gaan door. Twee moties van wantrouwen tegen de regering-Macron zijn weggestemd. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.