112 aanhoudingen in Brussel na rellen om dood van gearresteerde buurtgenoot
Een protest van honderden Brusselaars tegen de plotselinge dood van een gearresteerde plaatsgenoot is uitgemond in onlusten. Er vielen minstens zes gewonden en de politie heeft zeker 112 arrestaties verricht, meldt de Franstalige omroep RTBF.
Delen per e-mail
De wagen van koning Filip kwam onverwacht terecht in de schermutselingen tussen betogers en politie. De vorst was op weg van zijn paleis in het centrum naar zijn woonplek. Volgens sommige Belgische media werd de wagen met stenen bekogeld, maar dat wordt door andere media tegengesproken. De wagen moest rechtsomkeert maken.
Enkele honderden mensen trotseerden vandaag de coronaregels om lucht te geven aan hun woede over de dood van de 23-jarige Ibrahima Barrie. De jongeman werd zaterdagavond opgepakt in Brussel-Noord na een controle van de politie. Een groep jongeren had zich bij het station verzameld en leefde daarmee de coronamaatregelen niet na, aldus de politie.
Ibrahima zou op de vlucht zijn geslagen, maar werd na een achtervolging opgepakt. Hij werd naar een politiebureau overgebracht, waar hij in elkaar zou zijn gezakt. De politie zou daarop een ziekenwagen hebben opgeroepen die hem naar het ziekenhuis bracht. De twintiger is diezelfde avond omstreeks 20.22 uur in het overleden.
Veel vragen
De precieze omstandigheden van het overlijden zijn nog onduidelijk, wat bij velen vragen oproept. De demonstranten trokken vandaag kalm naar het Noord-Brusselse politiebureau. De sfeer sloeg echter om. Betogers maakten de politie uit voor moordenaars, bekogelden agenten en stichtten brand in onder meer een naburige politiepost. Daarop greep de oproerpolitie in en zette een waterkanon in.
Een jongen van 17 jaar is gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Volgens getuigen werd hij door de politie geslagen met een wapenstok. De betoging was een initiatief van de jongerenorganisatie AJGB (Association des Jeunes Guinéens de Belgique). Protestacties met zoveel mensen zijn echter vanwege de coronamaatregelen verboden. Voor aanvang werden zo'n honderd mensen daarom al tegengehouden door de politie.
Over de schreef
Een speciaal team onderzoekt of de politie bij de aanhouding van Barrie over de schreef is gegaan. Ook de omgang van de politie met zijn familie, die pas uren na Barries dood zou zijn ingelicht en met meer nieuwe vragen dan antwoorden achterbleef, wordt tegen het licht gehouden.
De politie heeft al langer een moeizame verhouding met de bewoners van onder meer de buurt rond het Brusselse Noordstation. Afgelopen tijd liepen politie-achtervolgingen of arrestaties er meermalen fataal af, waarop steevast rellen uitbraken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Coronaveilig Ierland nu overstelpt met besmettingen: ‘Niets minder dan een nationale noodtoestand’
Ierland is plotseling de EU-lidstaat met de meeste coronabesmettingen. Per 1 miljoen inwoners hebben er 1289 corona. Begin december waren dat er nog maar vijftig. -
VIDEO Demonstratie voor overleden arrestant Ibrahima (23) in Brussel loopt uit de hand, ME massaal aanwezig
Bij het station in Brussel is vanmiddag een demonstratie uit de hand gelopen. Honderden betogers kwamen bijeen om duidelijkheid te eisen over de dood van Ibrahima Barrie. De 23-jarige jongeman overleed afgelopen weekend nadat hij door de politie was opgepakt. Aanvankelijk verliep de betoging vreedzaam, maar omstreeks 16.00 uur sloeg de sfeer om. De Mobiele Eenheid staat klaar met een waterkanon. -
PREMIUM
Extreemrechts in de VS groeit: ‘We moeten voorbereid zijn op de ergste scenario’s’
De aanval op het Amerikaanse Capitool maakt de groeiende dreiging van extreemrechts geweld in de VS zichtbaar. ,,Het is alle hens aan dek.” -
PREMIUM
buitenlands beleid Regering-Trump laat vier politieke landmijnen achter voor Joe Biden, dit zijn ze
De regering-Trump neemt in haar laatste dagen ingrijpende besluiten over buitenlands beleid. De nieuwe president krijgt hierdoor gelijk extra problemen op zijn bordje. -
PREMIUM
VIDEO Deelstaatpremier verkozen tot CDU-leider, nu in de race voor opvolging Merkel
Na vijftien jaar door vrouwen te zijn geleid, heeft Duitslands grootste regeringspartij CDU weer een man als voorzitter. De 1001 gedelegeerden kozen Armin Laschet (59) vanmorgen als nieuwe leider tijdens een digitale partijdag. De minister-president van de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen (NRW) maakt grote kans om ook bondskanselier te worden.
-
Syrische terreurverdachte uit Sliedrecht opgepakt in Griekenland
Een Syrische asielzoeker die door Nederland wordt gezocht op verdenking van terroristische activiteiten is opgepakt in Griekenland. De 33-jarige man uit Sliedrecht zou volgens de Grieken lid zijn geweest van al-Nusra, een Syrische strijdgroep die banden heeft met al-Qaeda en zich ook schuldig zou maken aan mensensmokkel. De man wordt overgeleverd aan Nederland, meldt de Griekse politie vandaag. -
VIDEO Trump toont zich voor het eerst sinds rellen weer in openbaar: ‘Impeachment is grootste heksenjacht’
President Donald Trump heeft zijn afschuw uitgesproken over de poging van Democraten om hem af te zetten. Hij noemt het ‘ridicuul’ en verwacht veel ‘woede’ bij zijn aanhangers. Trump voelt zich niet verantwoordelijk voor de dodelijke Capitool-rellen, zei hij vanmiddag toen hij voor het eerst sinds vorige week woensdag weer in het openbaar verscheen. -
UPDATE Tientallen doden, honderden gewonden na zware aardbeving Indonesië
Op het Indonesische eiland Sulawesi zijn door een aardbeving met een kracht van 6,2 tientallen doden gevallen. Dat heeft het rampenbestrijdingsbureau van het land vrijdag bekendgemaakt. Zeker 26 mensen zijn omgekomen. Ook raakten honderden mensen gewond.