VVD Breda over homogenezing: ‘Landelijk strafrechtelijk verbod tegen idiote therapie’
BREDA - De VVD-fractie in Breda neemt met ferme taal afstand van het kabinetsbeleid als het gaat om ‘homogenezing’. De partij pleit bij monde van de raadsleden Rick Zagers en Sven Planken voor een landelijk strafrechtelijk verbod, waar Den Haag een afwachtende houding aanneemt.
De raadsleden willen van burgemeester en wethouders weten of deze ‘verwerpelijke therapie’ ook in de stad te vinden is. ,,Vorige week maakte justitieminister Grapperhaus (CDA, red.) bekend dat er voorlopig geen verbod komt op het verbieden van zogenaamde homogenezing. Deze idiote therapieën zijn erop gericht de geaardheid van mensen te veranderen, iets wat natuurlijk niet kan. De zogenaamde therapieën worden vooral aangeboden in conservatieve religieuze sferen”, schrijven de raadsleden richting B en W.
Ieder mens moet zichzelf kunnen zijn
Om te vervolgen: ,,De Bredase VVD is van mening dat dergelijke therapieën verwerpelijk zijn. Ieder mens moet zichzelf kunnen zijn, kunnen houden van wie hij of zij wil en nooit beoordeeld worden op basis van geaardheid. Deze praktijken horen wat ons betreft ook niet thuis in een vrije en inclusieve samenleving. Om die reden vinden wij het dan ook jammer dat er geen landelijk strafrechtelijk verbod komt en hopen dat de gemeente zelf instrumenten in handen heeft om deze vormen van therapie te ontmoedigen of te verbieden.”
De VVD’ers vragen B en W of deze therapieën weleens in Breda worden aangeboden en of ze met ‘eigen instrumentarium’ zijn te verbieden. Intussen wordt in de Tweede Kamer door een aantal partijen gewerkt aan een wetsvoorstel om homogenezing (ook wel homoconversie) te verbieden en strafbaar te stellen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
D66-fractie op de bres voor klagende zwemmers Wolfslaar: ‘Er moet iets veranderen’
BREDA - Er moet snel iets veranderen in de samenwerking tussen de gemeente Breda en exploitant Optisport, om te voorkomen dat er volgend jaar weer gemor ontstaat over de openingstijden van zwembad Wolfslaar. -
PREMIUM
De mussen vallen letterlijk van het dak, zo warm: ‘Zet schoteltjes met water neer voor kleine dieren’
ZUNDERT/ROOSENDAAL - ,,Zonder gekheid”, zegt dierenverzorgster Latoya Siemons, ,,de mussen vallen van de warmte letterlijk van het dak en komen dan bij ons binnen met een gebroken poot.” Per dag worden zo’n honderd gewonde dieren afgegeven bij het Vogelrevalidatiecentrum Zundert. -
met video
Man raakt lichtgewond bij steekpartij in Breda
BREDA - Een man is donderdagavond lichtgewond geraakt bij een steekpartij aan de Ahornstraat in Breda. Twee ambulances en meerdere politiewagens kwamen op het incident af. -
sproeiverbod
Waterschap Brabantse Delta past tijden sproeiverbod aan
BREDA - Waterschap Brabantse Delta past de tijden van het verbod om te sproeien met oppervlaktewater aan. Vanaf vrijdag mag van 09.00 tot 21.00 uur niet worden beregend met water uit beken en sloten.
-
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
Jordy Dijkshoorn speelt twee keer op TrailerFest: ‘Geweldige sfeer!’
De Likt en Het Gezelschap. Twee bands op het affiche van het festival TrailerFest, dat zaterdag in Breda wordt gehouden. Twee bands met zanger/rapper Jordy Dijkshoorn in een hoofdrol. Te veel energie? -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden.
In samenwerking met indebuurt Breda