Peter van der Vorst woest op priester en hakt de knoop door: 'Ik laat mij uitschrijven bij de kerk'
BREDA - Hij heeft lang getwijfeld, maar hij gaat het toch echt doen: Peter van der Vorst laat zich definitief uitschrijven bij de kerk. De in Breda geboren televisiemaker is de 'anti-homohouding van de rooms-katholieke kerk' meer dan zat. ,,Geen zin meer om daar bij te horen."
De druppel die de emmer deed overlopen waren enkele omstreden uitspraken van Antoine Bodar. De rooms-katholieke priester veroorzaakt op sociale media veel commotie met de manier waarop hij over homoseksualiteit en transgenders praat. ,,Als je vindt dat je in het verkeerde lichaam zit, moet je niet naar een psycholoog, maar naar een psychiater”, zegt hij vandaag in de Volkskrant.
,,Ik was afgelopen winter in Ethiopië. Daar hebben ze geen last van mensen die omgebouwd moeten worden. Vanuit christelijk perspectief gesproken moet je het doen met het lichaam dat je hebt gekregen, je laat je niet verminken omdat we als land toevallig zo rijk zijn dat het kan.”
'Krankzinnig thema'
Volgens Bodar krijgt de kerk in Nederland geen voet meer aan de grond vanwege decadentie. ,,Het feit alleen al dat wij in Nederland gezamenlijk de ziektekosten betalen voor het toenemend aantal mensen dat van geslacht wenst te veranderen – het aanbod schept de vraag: dat is een krankzinnig thema.”
In het interview zet de landelijk bekende priester ook zijn vraagtekens achter het nut van de jaarlijkse Gay Pride in Amsterdam. ,,Dat je je tegenwoordig moet exhibitioneren op zo’n botenparade, waarin iedereen politiek correct is zolang je daar maar naartoe gaat, dat zijn ook uitingen van decadentie.”
'Lang getwijfeld'
Voor Van der Vorst, die eerder deze week al uithaalde naar de Paus, is de maat vol. ,,Net als de paus is Bodar een wolf in schaapskleren die onder het mom van geloof discrimineert en veel schade aanricht. Lang getwijfeld, maar ik ga me nu definitief uitschrijven.”
De Bredanaar krijgt op Twitter veel bijval, onder wie van Claudia de Breij: ,,Antoine Bodar vanochtend in de Volkskrant. Wie dacht in hem de open, tolerante stem van de katholieke kerk te hebben gevonden verslikt zich even in ochtendkoffie”, laat ze weten.
'Gezonde verstand'
Volgens Bodar moeten de mensen in Nederland terugkeren naar het gezonde verstand’. ,,Er bestaat meer dan selfie-isme, egocentrisme, narcisme. Het betekent dat christenen wat fierder mogen zijn. In Italië heb je wel fiere mensen, daar staat de publieke opinie open voor de kerk. In alle talkshows treden bischoppen, monseignori, op om uit te leggen wat de kerk bedoelt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Defensief geschutter in Den Haag kost NAC ongeslagen status
NAC is op bezoek bij ADO Den Haag tegen de eerste nederlaag van het kalenderjaar aangelopen. De Parel van het Zuiden kwam een dramatische eerste helft niet meer te boven: 2-1. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Zunderts familiebedrijf HoCoSto maakt doorstart na faillissement: ‘Ziel van het bedrijf behouden’
ZUNDERT - Het Zundertse familiebedrijf HoCoSto maakt een doorstart. Het Apeldoornse Lindhorst Techniek krijgt een meerderheidsbelang. In december ging het bedrijf failliet en zocht sindsdien naar een mogelijkheid voor een doorstart.
-
PREMIUM
Syrische kinderen in Terheijdense Taalklas leren snel, en dat komt ook door hun Nederlands ‘maatjes’
TERHEIJDEN - Het verschil tussen een ‘w’ en een ‘v’ is best lastig voor kinderen die de Nederlandse taal moeten leren. In de Taalklas in Terheijden gaat ongeveer de helft van de duimpjes omhoog als gevraagd wordt of er een ‘w’ in het woord ‘vervelend’ zit. -
-
-
PREMIUM
Rien (31) uit Breda kan bijna niks meer door long covid: ‘Soms weet ik niet eens meer wie ik ben’
Vergeet Ons Niet Ernst. De naam van de groep die onder meer strijd voor meer aandacht voor longcovidpatiënten is veelzeggend: ze voelen zich niet gezien, genegeerd vaak zelfs. Dat de Eerste Kamer nu een fonds wil voor verpleegkundigen die door corona langdurig klachten hebben, ziet de groep als een goed eerste signaal. -
PREMIUM
’t Aogje koestert al 66 jaar het dorpsgevoel: ‘Maar eigenlijk moeten we opnieuw beginnen’
BREDA - Een jubileumjaar voor CC ’t Aogje: de carnavalsvereniging uit Princenhage viert het 66-jarig bestaan. Voorzitter Dennis Nuijtermans is al zijn halve leven aan ’t Aogje verbonden en prijst de gemeenschapszin die mede door zijn club in de wijk bestaat.
In samenwerking met indebuurt Breda