'Instructeur maakte fout bij ernstig ongeluk tokkelbaan Ploegendienst Breda’
BREDA - Het ernstige ongeluk op de tokkelbaan bij festival Ploegendienst in Breda is naar alle waarschijnlijkheid veroorzaakt door een menselijke fout van een van de instructeurs. Dat blijkt uit een voorlopig onderzoek door de eigenaar van de nu omstreden tokkelbaan. ,,Onze steun gaat uit naar het slachtoffer en betrokkenen”, meldt woordvoerder Jeroen de Boed van het Zuid-Hollandse bedrijf Outdoor Westvoorne.
Op een filmpje dat rondgaat op internet is te zien hoe de vrouw over de reling stapt, terwijl ze al met een zekering bevestigd zit aan de kabel. Maar op het moment dat ze naar beneden wil glijden, raakt de zekering los. Ze valt meters naar beneden en komt hard op de grond terecht. Daar blijft ze roerloos liggen.
Gediplomeerde instructeur
Nu blijkt dat er waarschijnlijk een fout is gemaakt bij de bevestiging met de kabel, ‘ondanks dat de activiteit volgens protocol en door gediplomeerde instructeurs werd aangeboden’, zo laat de woordvoerder weten. ,,De NVWA voert verder onderzoek uit naar het ongeval. Onze steun gaat uit naar het slachtoffer. Wij hopen op een spoedig herstel.”
De vrouw is na de val met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Onder vrienden van het slachtoffer circuleert het bericht dat zij door de val vanaf de stellage van zes meter hoog meerdere ruggenwervels heeft gebroken en fracturen aan arm en been opliep. De jonge vrouw wordt in de loop van vanmiddag geopereerd.
Buiten gebruik
De tokkelbaan is na het incident meteen buitengebruik gesteld. Woordvoerder Tijn Kapteijns van Ploegendienst laat weten dat het ongeval een ‘grote impact’ heeft op de organisatie. ,,Wij betreuren dit enorm, want niemand wil zoiets meemaken. Onze steun en liefde gaat uit naar de bezoekster en haar familie.”
Volgens de website van Outdoor Westvoorne bereikt de tokkelbaan ‘verbazingwekkende snelheden’ over een afstand van maximaal honderd meter, kunnen er vijftien mensen per uur van de klimtoren, zijn er minstens twee instructeurs aanwezig en worden tokkelaars ‘gezekerd’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
‘Oosterhoutse Biënnale zet aan tot een bredere en meer open blik’
OOSTERHOUT - 31 kunstwerken zijn vanaf vandaag te bewonderen bij de h3h biënnale in Oosterhout. Burgemeester Mark Buijs glom van trots tijdens de officiële opening in de slottuin van de Onze Lieve Vrouwe Abdij.Oosterhout -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
indebuurt.nl
Regenjas of korte broek: dit is de weersverwachting voor juni in Breda
De blauweregen is volop in bloei in Breda, de eerste evenementen zijn geweest en de terrassen stromen vol. Een mooi begin van een nieuwe maand! Wat is de weersverwachting in juni? Jaco van Wezel van WeerOnline vertelt er meer over. -
Twee personen aangehouden na woningbrandje in Breda, politie vermoedt opzet
BREDA - De politie heeft vandaag na een brand in een woning aan de Kloosterlaan in Breda twee bewoners aangehouden vanwege het vermoeden dat de brand opzettelijk was aangestoken.Breda
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
-
-
-
podcast
Gegenpressing | De Joey Kooij-show, droom nog in leven & de Golden Boy van NAC
In De Gegenpressing Podcast bespreken clubwatchers Yadran Blanco, Dennis Kas en Joost Blaauwhof het laatste nieuws rondom NAC. Deze aflevering gaat over de halve finale van de play-offs.Breda -
Weg promotiedroom: seizoen NAC eindigt in halve finale play-offs
Het seizoen is voorbij voor NAC: geen finaleplaats, geen promotie. Eredivisionist FC Emmen was net als in Breda te sterk voor de ploeg van Peter Hyballa en gaat naar de finale van de play-offs, 2-0.Breda