Hartje Breda: Anti-hufter-folie bij station Breda-Prinsenbeek
Delen per e-mail
Twee mannen voorzien de geluidswal langs het spoor bij Breda-Prinsenbeek van een beschermlaag. ‘Anti-hufter-folie’, noemen ze het.
Terwijl treinen langsrazen, staat tussen station Breda-Prinsenbeek en de voormalige internationale parkeerplaats voor bussen een wagen van De Jong Groenbeheer uit Werkendam geparkeerd bij de geluidswal van plexiglas. Twee mannen zijn aan het werk. Maar wat doen ze daar nou? De rijkelijk aanwezige graffiti verwijderen of zijn ze de wal aan het schoonmaken?
“Nee, geen van beide”, zegt Martijn Muller. “Je ziet mensen het wel denken, sommigen roepen het ook: ‘moeten jullie nou hier ruiten zemen?’ Maar dat is het dus niet. Ook die graffiti verwijderen we niet, die zitten trouwens aan de andere kant, de spoorzijde. Wij voorzien in opdracht van ProRail de hele geluidswal van dik, transparant folie. Anti-hufter-folie, dat is zo dik, dat het zelfs kogelwerend is. Daar is het op getest.”
We zien verticale strips en daarop wordt de stevige folie geplakt. Een immense klus. “In totaal is deze wal 1424 vierkante meter. We doen er ongeveer een maand over, tussen de 20 en 28 ruiten per dag. Tja, het is echt handwerk, sneller gaat het niet.”
Het is blijkbaar nodig, zo’n beschermlaag. Iets verderop zien we het bewijs, sterretjes, scheuren, ernstig verminkt plexiglas. Daar is duidelijk iets tegenaan gegooid. “Daar is het nog erger, bij het viaduct", wijst Muiller. "Daar vandaan gooien hangjongeren met bierflesjes er tegenaan."
De folie maakt de geluidswal niet volledig immuun voor vandalisme. “Als er iets hard tegenaan gegooid wordt, ontstaan er wel scheuren, maar de ruit valt niet uit elkaar, de folie houdt de boel bijeen.”
Normaal gesproken houdt het bedrijf zich bezig met groenbeheer. Dan is dit toch iets heel anders. “We hebben hier met een paar mensen ook een speciale opleiding voor gevolgd”, vertelt Martijn Muller, “zo is de garantie dat we goed werk afleveren gewaarborgd.”
Toch een beetje bizar. Hoe meer vandalisme, hoe meer werk ze hebben. “Tja, dat is misschien wel zo”, zeggen Muller en zijn compaan en halen de schouders op. Inderdaad, dat kunnen zij ook niet helpen. Snel gaan ze weer aan de slag, er zijn nog veel vierkante meters te gaan. En de volgende opdracht ligt alweer klaar. In Rotterdam. (JH)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Duizenden horecazaken willen terras opengooien, Breda denkt mee over mogelijkheden: ‘Snappen het probleem’
BREDA - Burgemeester Paul Depla van Breda gaat de komende dagen met horecaondernemers in zijn gemeente meedenken over wat er buiten mogelijk is. Heropenen van de terrassen op 2 maart mag binnen de geldende coronamaatregelen niet, maar er zijn volgens hem best meer mogelijkheden dan nu het geval is. ,,We moeten ook in Den Haag voor het voetlicht brengen wat er in de steden gebeurt. We kunnen niet aan de gang blijven met verbieden en gebieden”, aldus de Brabantse burgemeester. -
PREMIUM
Studenten die het echt niet meer trekken, zijn weer welkom op BUas
BREDA - Breda University of Applied sciences (BUas) heeft maandag het toelatingsbeleid op de campus versoepeld. De onderwijsinstelling ontvangt steeds vaker signalen dat studenten gebukt gaan onder de beperkingen door corona en reikt die kwetsbare doelgroep de hand. ,,Wie behoefte heeft aan echt contact met docenten of medestudenten is welkom.” -
Broodtrommel met speed leidt politie niet om de tuin: drie arrestaties na drugsvondst in woning
BREDA - In een woning aan de Bontwerkerstraat in Breda heeft de politie maandagavond diverse soft- en harddrugs aangetroffen. Twee mannen (24 en 50 jaar) en een 65-jarige vrouw zijn aangehouden. Zij bevonden zich op dat moment in de woning. -
PREMIUM
Middeninkomens kunnen amper nog een huis vinden in Breda: ‘Voor deze groepen verliest de stad haar glans’
BREDA - Een speciale ‘taskforce’ moet in Breda onderzoek doen naar manieren om meer middeldure woningen te bouwen voor starters, alleenstaanden en ouderen. Want ondanks de ambitie van het stadsbestuur om 6000 woningen te bouwen, ‘vallen er nog te veel woningzoekenden uit de middenklasse tussen wal en schip’. -
PREMIUM
Politie ontruimt pand Chasséveld en verkast naar overkant
BREDA - De politie in Breda gaat verhuizen. Het kantoor aan het Chasséveld wordt ontruimd. Het nieuwe, ruimere politiebureau opent in april aan de Claudius Prinsenlaan. ,,Het wordt tijd. We zaten als haringen in een ton.”
-
PREMIUMINTERVIEW
Politieagent Lars uit Breda blijft teleurgesteld achter na MAFS-avontuur: ‘Lizzy is een afgesloten hoofdstuk’
BREDA - Binnen twee weken een sprookjeshuwelijk, een fantastische huwelijksreis en elkaar beter leren kennen tijdens het samenwonen. Het klinkt bijna te mooi om waar te zijn. En dat was voor de Bredase Lars Scheve (35) ook echt het geval. Hij deed mee aan het liefdesexperiment Married At First Sight. Zijn liefdesmatch met de Eindhovense Lizzy bleek van korte duur. Na twee weken barstte de huwelijksbubbel: ,,Als het een Tinderdate was, was ik er al veel eerder mee gestopt.” -
Nico van Mourik moet ABG-neuzen dezelfde kant op krijgen
RIJEN/CHAAM/BAARLE-NASSAU - Nico van Mourik wacht de taak om alle neuzen dezelfde kant op te krijgen wat betreft de toekomstige huisvesting van de ABG-organisatie. -
Facebookgroepen
De leden van deze Facebookgroep wandelen graag samen: ‘Alleen loop je steeds hetzelfde rondje’
Actief bezig met tuin, huisdier of buitenleven? Voor elk onderwerp is er wel een Facebookgroep, waar gelijkgestemden elkaar advies geven en hun passie delen. Martijn Schraven meldt zich aan en praat mee. Vandaag de groep: Wandelmaatje gezocht met 5.349 leden.
In samenwerking met indebuurt Breda