GGD West-Brabant krijgt nieuwe directeur
BREDA - GGD West-Brabant krijgt per 1 oktober een nieuwe directeur. Sebastiaan Baan volgt dan Annemieke van der Zijden op. Hij wordt tegelijkertijd directeur Publieke Gezondheid voor de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
Baan is afkomstig van ggz-aanbieder Arkin, die actief is in de Randstad. Daar is hij op dit moment kwartiermaker Kwaliteit, Onderzoek & Innovatie. Daarvoor was hij directeur van Arkin BasisGGZ.
De nieuwe directeur spreekt van een 'fantastische uitdaging om met alle mensen van de GGD en GHOR het huidige werk voort te zetten'. ,,En daarmee de ambitie om de gezondste regio van Nederland waar te maken. Daarnaast hoop ik dat we samen met gemeenten en partners de kansen op het gebied van preventie en publieke gezondheid kunnen verstevigen.”
Baans aanstelling volgt op het besluit van de huidige directeur, Annemieke van der Zijden, om na bijna negen jaar ‘een andere weg in te slaan'.
Miranda de Vries, voorzitter van het algemeen bestuur van GGD West-Brabant, noemt haar een ‘veelzijdig bestuurder’. ,,Annemieke van der Zijden stond, in coronatijd letterlijk, 24/7 klaar voor de publieke gezondheid. Ze is altijd 'van de inhoud’ geweest, maar bovenal is ze mensgericht. In de periode dat ze aan het roer heeft gestaan, is de GGD sterk vernieuwd qua dienstverlening aan de burger. Ook is er financiële rust ontstaan. We zijn haar enorm dankbaar voor wat ze heeft gedaan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
PREMIUM
Terwijl NAC Ómarsson ziek, zwak en misselijk ziet afhaken, voetbalt Omgba zich naar een basisplaats
Het extreem late doelpunt van Aimé Omgba zorgt ervoor dat NAC met een compleet ander gevoel naar Emmen afreist voor de return van de halve finale. ,,0-1 is nu genoeg voor een verlenging.” Toch vindt verliezend trainer Peter Hyballa dat het niveau, zeker aan de bal, omhoog moet. ,,De eerste helft was Emmen veel en veel beter. Niet één, maar twee klassen beter.”Breda -
PREMIUM
Jens Wirix wijst geruchten naar het rijk der fabelen: ‘Ik geef alles om Baronie erin te houden’
Jens Wirix (28) wil maar één ding: Baronie in de derde divisie houden. De 1-0 nederlaag in de heenwedstrijd bij Juliana’31 tast zijn vertrouwen niet aan. Ondertussen prikkelen de roddel en achterklap de Sprundelaar.Breda -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUM
Vusala (38) verhuisde van Azerbeidzjan naar Etten-Leur voor het werk van haar man en zij wil ook aan de slag
BREDA - Ze is ambitieus, heeft werkervaring aan een universiteit en wil graag aan het werk. Toch gaat dat niet vanzelf voor Vusala Guliyeva uit Azerbeidzjan. Solliciteren in Nederland blijkt heel anders te gaan dan in haar thuisland. ,,Ik wil trots zijn op wat ik doe.”Breda
-
De Kwestie2
Even fiets parkeren bij winkel moet kunnen vinden lezers, ‘maar plaats meer nietjes’
Breda -
-
-
PREMIUMCOLUMN
Alles went, zelfs bij de afhaalfriettent
Bij iedereen hing ooit - in de bijkeuken, in de meterkast of aan de kapstok - een plastic tas die helemaal gevuld was met allemaal andere plastic tasjes.Breda -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.