Geen Jazz ten Toon tijdens Breda Jazz Festival
BREDA - Breda Jazz Festival moet het dit jaar doen zonder Jazz ten Toon. Dat zij-evenement, dat door een aparte stichting wordt georganiseerd, kreeg eind februari te horen dat de gemeentelijke subsidie-aanvraag niet werd gehonoreerd. Het lukte niet meer om tijdig geldschieters te vinden om het begrotingsgat te dichten.
Jazz ten Toon bestaat sinds de oprichting van het Breda Jazz Festival in 1971. Het is een onafhankelijk evenement dat zich tijdens het jazzfestival in Breda richt op de relatie tussen jazzmuziek en beeldende kunst.
Eigentijdse jazz
Lang was de StadsGalerij kloppend hart van Jazz ten Toon. Twee jaar geleden verhuisde het evenement naar de Brandpunt in de Reigerstraat. Jazz ten Toon trok daar met een segment van eigentijdse Nederlandse jazz die niet op het Breda Jazz Festival staat, een toenemend aantal liefhebbers.
Jazz ten Toon kon jaarlijks rekenen op financiële steun van de gemeente Breda. Conform de gemeentelijke eisen werd in november opnieuw subsidie aangevraagd. Eind februari bleek dat Breda de aanvraag niet honoreerde.
Identiteit
De redenen daarvoor waren divers. Zo vond de gemeente dat Jazz ten Toon de relatie tussen jazz en kunst niet afdoende had uitgewerkt in de subsidie-aanvraag. Uit de ingediende begroting en het programma was niet op te maken hoe de stichting die verbinding wilde presenteren. Bovendien meende Breda (voor het eerst sinds 1971) dat het niet handig is dat Jazz ten Toon in dezelfde periode als het Jazzfestival plaatsvindt. Zo kan het evenement geen eigen identiteit ontwikkelen.
Voorzitter Leo van Lieshout van Jazz ten Toon: ,,In onze ogen zijn wij een evenement dat zich duidelijk en herkenbaar onderscheid van het jazzfestival. Maar goed, in november kon inderdaad nog geen volledig programma worden ingediend. Daar werd op dat moment nog volop aan werd gewerkt. Net als andere jaren hebben we daarom ons beleidsplan met uitgangspunten en een programmarichting bij de aanvraag gevoegd.” Kennelijk was dat niet afdoende. De afwijzing: ,,Kwam te laat.” De tijd was te kort om investeerders te vinden voor het begrotingsgat. Het doel viel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Superbespaarder
Jasmina: ‘Door onze buffer hebben we het altijd gered en geen dag zonder eten gezeten’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer Jasmina Borgeld (36), die van haar moeder leerde om creatief met geld te zijn. -
PREMIUMcolumn
Wat heeft Johan Derksen dat Marc Overmars niet heeft?
Terwijl de helft blij is met de terugkeer van Johan Derksen en het fijn vindt dat de druipsnor op televisie weer ongegeneerd zijn gal spuwt, wil een complete natie niets meer weten van Marc Overmars, het lulletje van onze klas. -
In nog meer gebieden in West-Brabant verboden om water uit sloten en beken te halen
Vanwege de aanhoudende droogte heeft het Waterschap Brabantse Delta in twee nieuwe delen van West-Brabant onttrekkingsverboden voor oppervlaktewater ingesteld. Het gaat om de Dongevallei en het gebied rond de Bijloop, Oude Bijloop en Turfvaart Breda. In beide gebieden geldt een totaalverbod. -
Jongen (12) helpt politie bij aanhouding fietsendief in Rijsbergen: ‘Dat vraagt om persoonlijk bedankje’
RIJSBERGEN - Een fietsendief kon op zaterdag aangehouden worden in Rijsbergen dankzij een 12-jarige jongen. De politie bedankte de jongen later met een presentje. -
PREMIUM
Veel wegomleidingen door uitdiepen Nieuwe Mark, gevolgen voor verkeer centrum Breda
BREDA - Het uitdiepen van de Nieuwe Mark begint op maandag 27 juni. De binnenstad blijft bereikbaar, maar de gevolgen voor het verkeer in het centrum zijn groot.
-
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs? -
PREMIUM
De zomer is vroeg dit jaar. West-Brabant zoekt massaal het water op
Het is nog maar half mei, maar langs het water voelde het zondag op veel plaatsen als hoogzomer met volop drukte bij de natuurplassen en zwembaden in West-Brabant. Toch weerhield het nog koude water menig badgast nog wel om een duik te nemen. -
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen.
In samenwerking met indebuurt Breda