'Een nieuwe loods voor de 21e buurtschap Bloemencorso'
ZUNDERT - Het Zunderts bloemencorso gaat het hele jaar door. Het ontwerp van de wagens, de bouw ervan, maar ook al het werk achter de schermen stopt niet na het eerste weekend van september. Een goede opslagplek is daarvoor noodzakelijk. Na ongeveer 15 jaar verhuist de opslag van de commissie faciliteit van de Akkermolenweg naar Veldstraat 34a.
Delen per e-mail
"Hoeveel wij doen?", vraagt Marco van Hassel, voorzitter van de commissie faciliteit, onderdeel van de Stichting Bloemencorso Zundert lachend. "Zie ons maar als een extra, een 21e buurtschap. Een haast verborgen buurtschap. Ik hoor wel eens van buurtschapvoorzitters dat ze dachten veel van het corso te weten, tot ze dan eens met mij te maken krijgen. 'Zoveel wist ik toch niet van het bloemencorso', zeggen ze dan."
In de nieuwe loods zijn alle vlaggen en borden te zien die normaal alleen in de week voor het bloemencorso zichtbaar zijn. Dan zijn ze door de commissie al door Zundert opgehangen.
In de loods krijgen afgevaardigden van de twintig buurtschappen straks ook cursussen over onderwerpen als brandveiligheid. "We hebben ook wel eens meer dan twintig pallets met naalden in de loods staan", vertelt Van Hassel. De naalden worden gebruikt om de bloemen vast te tikken. "Materiaal dat voor buurtschappen vanzelfsprekend is, dat regelen wij ook."
Zaterdag werd de nieuwe loods officieel geopend. Na de terugblik was het aan Johan Huijbregts, Ed Sprenkels en Rini van Tilburg de eer het naambordje te onthullen. Zij hebben zich jarenlang ingezet voor het corso en Van Tilburg is de voorzitter van Stichting Bloemencorso Zundert. De naam is simpel, maar omschrijft alles. Veldstraat 34a is omgedoopt tot Corsoloods.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tuinen van Genta de druppel: deel Brabantpark kan zich opmaken voor betaald parkeren
BREDA - Het vermoeden dat de aanleg van de nieuwe buurt Tuinen van Genta in Breda gevolgen gaat hebben voor de parkeerdruk in de wijk Brabantpark dringt steeds dieper door bij het stadsbestuur. Daarom wordt onderzocht of betaald parkeren een oplossing kan bieden. -
Auto op de kop op A58: snelweg tussen Tilburg en Breda korte tijd dicht
ULVENHOUT - Op de A58 bij Ulvenhout is vrijdagavond rond 20.45 uur een auto op de kop beland. De weg van Tiburg naar Breda was enige tijd volledig afgesloten om hulp- en bergingsdiensten de ruimte te geven. -
Tas met vuurwapen uit auto gegooid in Breda, inzittenden van voertuig aangehouden
BREDA - De inzittenden van een auto met een Frans kenteken zijn in de vroege zondagochtend aan de Heerbaan in Breda aangehouden door de politie. Een getuige wees agenten erop dat er vlak voor de arrestatie een plastic zak uit het voertuig werd gegooid. Daar zat een vuurwapen in. -
PREMIUM
Servicebalie station Breda 's avonds dicht
BREDA - De service- en ticketbalie op het station in Breda gaat 's avonds dicht. ,,Maar onze veiligheidsdienst blijft toezicht houden", zegt de NS-woordvoerder. D66 maakt zich zorgen en stelt vragen. -
Dagelijkse update Kaarten en cijfers: bekijk hier hoe corona zich bij jou in de buurt ontwikkelt
-
NAC-trainer Steijn: ‘Het wordt steeds moeilijker om Cambuur en Almere te achterhalen’
Trainer Maurice Steijn zag NAC opnieuw averij oplopen in de jacht op plek twee. ,,We wisten wat ons te doen stond, we konden ons geen puntverlies veroorloven.” Dat gebeurde wel, waardoor directe promotie verder uit zicht raakt. -
PREMIUM
column Armoede had iets gezelligs
Armoede had vroeger iets gezelligs. Dat kwam omdat bijna niemand iets van waarde bezat. Ook bij de buren stond in de jaren zestig van de vorige eeuw niet meer dan een kolenkachel, een wasmachine en een televisie. Buitenlandse reizen, dure kleren, dure hobby’s, een auto. Het was slechts voor weinigen weggelegd. -
PREMIUM
Blue Monday? Niet voor deze positieve mensen
Vandaag is het Blue Monday, de meest deprimerende dag van het jaar. Wordt er gezegd. En dat in een periode waarin er al zo weinig te beleven valt. Toch? Nee hoor, er is altijd wel een lichtpuntje, dat bewijzen deze positieve West-Brabanders wel.
In samenwerking met indebuurt Breda