Deze keer worsten én borsten voor de heilige Clara
BREDA - Goed nieuws voor carnaval minnend Kielegat en omstreken: het mooie weer is alvast zeker gesteld voor het komende leutfeest. De vier Bredase hoogheden én een elftal charmante dames hebben in Meersel-Dreef de heilige Clara aangeroepen om prettig leutweer te bedingen.
Er is Prins Arie iets opgevallen, zo vertelt hij voor hij namens het Kielegat een opblaasworst offert aan de Heilige Clara. Uitgerekend in de afgelopen twee jaar, waarin er vanwege de coronabeperkingen geen worsten over de grens gebracht mochten worden, was het strálend weer met carnaval. ,,Vorig jaar stond ik in de volle zon op het bordes”.
Terwijl de laatste keer dat het Bredase gezelschap hier wel was (2020) het carnavalsweer dramatisch was, met menig afgelaste optocht tot gevolg. Een mens zou bijna gaan twijfelen aan de doeltreffendheid van de offerande.
Uit volle borsten
Het traditionele worsten offeren aan Clara kreeg dit jaar een roze twist dankzij de vrouwen van gezelschapsvereniging ‘Uit volle Borsten’. ,,Wij komen borsten offeren aan Clara”, laat Ellen van Opdorp namens de groep weten. De elf in roze steek en cape geklede dames maken met hun voorkomen een statement. ,,Tijd voor vrouwen in de raad”, zegt Joan den Ouden.
Of borsten offeren beter werkt dan worsten offeren moet de tijd uitwijzen. Als heilige, en als vrouw, zal Clara niet onder de indruk zijn van een elftal boezems. Aan de andere kant, als vegetariër (want dat was ze) is het ook de vraag of ze voor worst echt warm loopt.
Pater Przemek, de relatief jonge (43 jarige) Poolse pater die dit jaar voor het eerst Pater Luc vervangt bij de carnavaleske offerande, wordt door de dames niet in bekoring gebracht. De ‘offerande’ blijft kuis. ,,Een zeer leuke traditie”, zegt Przemek na afloop van het officiële gedeelte over het bezoek van de drie Bredase Prinsen en de Baron van het Ginneken. Pater Luc maakt het prima, zo laat hij weten. ,,Hij verblijft in een rusthuis.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hobbykamer van...
Sportkamer van een sportfanaat op grote hoogte
BREDA - Een plek om je even helemaal terug te trekken en te doen wat je leuk vindt. Dat is de hobbykamer voor veel mensen. Wij laten u elke week zo’n ruimte zien.Breda -
PREMIUM
Jan de Lint schrijft boek over de laatste gouverneur van Formosa: ‘Een leuk en smeuïg verhaal’
OOSTERHOUT - Jan de Lint uit Oosterhout had eigenlijk niks met het geschiedenisvak. En ook niet met schrijven. Maar wél met de grote maritieme historie van ons land. Recent verscheen zijn zesde boekje, over de laatste gouverneur van Nederlands-Formosa: Frederick Coyett.Oosterhout -
PREMIUM
Sandor moet fors meer betalen voor zijn derde auto: ‘Ik word gestraft voor mijn hobby’
BREDA - De gratis eerste parkeervergunning in Breda is goed nieuws voor de meeste autobezitters. Het tarief voor een derde auto is echter vier keer zo duur geworden. Sandor Schröder, die graag aan oldtimers sleutelt, vindt dat ‘oneerlijk’.Breda -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
PREMIUM
Breda gaat de fout in en moet 1,4 miljoen betalen aan projectontwikkelaar Van Hooijdonk
BREDA - De gemeente Breda moet 1,4 miljoen euro betalen aan projectontwikkelaar Marcel van Hooijdonk vanwege een verloren rechtszaak over een leegstaand pand in de Catharinastraat. De gemeente heeft tijdens het verkoopproces aan dj Tiësto onrechtmatig en onjuist gehandeld.Breda
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
indebuurt.nl
Bredase Angela maakt indruk op Humberto Tan: 'Geweldig om hier te staan'
De Bredase Angela Vergouwen (36) had op zaterdag 18 maart de avond van haar leven. Ze mocht optreden in het programma van Humberto Tan en maakt indruk op de presentator die enthousiast mee zat te neuriën. “Het was geweldig om dit te mogen doen”, zei Angela na het optreden tegen Humberto.Breda -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
In samenwerking met indebuurt Breda