Burgemeester Maastricht adviseert Depla: ‘Beter om uit te stellen bij veel verzet’
BREDA - De discussie rond het coronaproefevenement in Breda woedt hevig en de ogen zijn gericht op de burgemeester en de gemeenteraad die er maandagavond over debatteren. ,,Het doel van het Fieldlab is om te testen. Als het testen niet per se nodig is en het geeft veel verzet dan is het beter om dit evenement even uit te stellen”, adviseert burgemeester Annemarie Penn-te Strake van Maastricht haar collega Paul Depla uit Breda.
In de Brabantse stad staat een groot muziekevenement met toegangstesten gepland. Maandagavond vergadert de gemeenteraad hierover.
Jan van Zanen van Den Haag noemt voorafgaand aan het Veiligheidsberaad dit Fieldlab ‘niet het meest gelukkige voorbeeld’. Hij heeft geen advies aan Depla, omdat hij ‘er niet over gaat’. Hij laat de beslissing aan zijn collega over. Voorzitter Hubert Bruls van het beraad doet dat ook. ‘Het is aan Depla en het kabinet’, zegt hij.
In het Veiligheidsberaad waarin de burgemeesters van de 25 veiligheidsregio’s deelnemen, gaat het maandag onder meer over het openingsplan van het kabinet. Burgemeesters zijn eensgezind over de terrassen. ,,De beperkte buitenruimte is van iedereen. Reguleren voorkomt besmettingen. Buiten is alles vol. Het enige dat leeg is, zijn de terrassen”, aldus Van Zanen.
Ook zijn collega uit Maastricht pleit ervoor om de terrassen open te gooien. ,,Je kunt mensen ook niet te lang en te vaak worsten voorhouden. De ‘mindset’ van mensen is ook belangrijk. Hoe voelen zij zich? We zitten op een randje. Ik hoop in elk geval dat de terrassen de 28e open kunnen. Het kabinet hoeft niet alles van stap een uit te voeren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Haagse Beemden Festival in Breda krijgt vervolg
Breda -
Dit is hoe de eerste teams uit Breda dit weekeinde speelden
Dit weekeinde werd weer gevoetbald door de clubs uit de gemeente Breda. In dit artikel volgt een beknopte samenvatting van de diverse gespeelde wedstrijden door de eerste elftallen. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Naroepen, fluiten, achtervolgen... Breda scoort slecht op landelijk lijstje straatintimidatie
BREDA - Breda staat derde op een lijst met steden waar de meeste meldingen van straatintimidatie binnenkomen. Alleen in Utrecht en Rotterdam is de situatie beroerder.Breda -
PREMIUM
NAC op alles voorbereid in heksenketel: ‘Ik kijk vooral naar de aanloop, niet waar ze schieten’
In een dampende Geusselt, waar MVV gesteund wordt door een kleine maar luidruchtige groep supporters, wil NAC zich vanavond plaatsen voor de halve finale van de play-offs.Breda
-
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
-
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
indebuurt.nl
Wonen aan het water? 5 x deze huizen in Breda staan te koop
Wat is er in de zomer fijner dan in je tuin aan het water genieten van de zon en varen met een bootje op het water? Of in winter met een pak ijs een stukje schaatsen? De zeven huizen in dit lijstje liggen allemaal aan het water en hebben die luxe. Ze staan ook nog eens te koop in Breda.