Steiger valt om in Beugen; vijf gewonden tijdens Knakworstrennen
BEUGEN - Tijdens de Knakworstrennen op het Kerkplein in Beugen is rond het middaguur een steiger omgevallen. Vijf mensen die bij de steiger in de buurt stonden, zijn gewond geraakt.
De steiger bestond uit twee delen met loopplanken ertussen en deed dienst als brug over het parkoers van de Knakworstrennen. Een windvlaag zou het gevaarte omver hebben geblazen.
De mensen die op de steiger stonden, zijn naar verluidt met de schrik vrijgekomen. De gewonden, het gaat om vijf personen, zijn toeschouwers van de Knakworstrennen die vlakbij de steiger bij een dranghek stonden te kijken. Dat zegt een politieagent ter plaatse. Een vrouw zou een flinke hoofdwond hebben opgelopen.
Ambulancemedewerkers hebben in een tent naast een cafetaria in de straat eerste hulp verleend. Van de vier ambulances die op het ongeluk afkwamen, zijn er inmiddels twee met een gewonde vertrokken. Een andere persoon zou met familie naar huis zijn gegaan. Volgens een omstander waren alle betrokkenen na het incident aanspreekbaar.
We willen graag meer weten. Heb je het zien gebeuren? We horen graag van je. Stuur je gegevens naar redactie.maasland@gelderlander.nl en we nemen contact met je op.
Ruim een uur na het ongeval zijn de overige ambulances en brandweer vertrokken. De politie was toen nog druk met het horen van getuigen en het doen van onderzoek.
Knakworstrennen
De Knakworstrennen in Beugen worden sinds 1985 gehouden op carnavalszondag. Een hardloper legt met een paardenkop van papier-maché en een tweede persoon op z'n rug - de ruiter - zo snel mogelijk een parkoers af. Tijdens de ludieke afvalrace rennen steeds enkele koppels tegelijk over het 75 meter lange parkoers dat is verzwaard met zand. Het tweetal dat uiteindelijk als eerste over de streep komt, is de winnaar en wordt gekroond tot Knakworstkoning.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bedevaartsoord Zegge blijft Maria op handen dragen: ‘Dit geeft moed om verder te gaan’
Zegge -
PREMIUM
Scratchen en entertainen: kinderen leren dj’en in de spiegeltent bij Kasteel Stapelen
BOXTEL - De vloer van de spiegeltent bij Stapelen in Boxtel kraakt, want kinderen van basisschool De Hobbendonken dansen en springen er op los. Dj zijn is niet alleen plaatjes draaien, maar ook entertainen.Boxtel -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUM
Toekomst Somerens burgercommissielid aan zijden draadje
SOMEREN - De toekomst van Peter Schols als Somerens burgercommissielid hangt aan een zijden draadje. Vanavond buigt de gemeenteraad zich in beslotenheid over een onderzoeksrapport naar de integriteit van Schols.Someren -
PREMIUM
Cees Hendriks draagt ASV-stokje over aan zoon Jorg: ‘Ik ben als zelfstandig dealer van een uitstervend ras’
EINDHOVEN - Na 42 jaar gaat automan in hart en nieren Cees Hendriks het iets rustiger aan doen. Toen hij in 1981 begon met Automobiel Service Veghel (ASV) was hij een van de 135 Mercedesdealers in het land. Nu zijn er nog acht over.Veghel
-
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
-
-
-
PREMIUM
Het schiet al aardig op met de bouw van de Brede School Zilverackers : twee basisscholen en twee kinderopvangcentra delen een dak
VELDHOVEN - De bouw van de Brede School Zilverackers vordert gestaag. Twee basisscholen en twee kinderopvanglocaties krijgen een plek in dit gebouw. Een deel van het pand wordt als tijdelijke schoollocatie gebruikt.Veldhoven -
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid.