Laagste aantal Brabantse faillissementen sinds crisis
TILBURG - In 2017 gingen in Nederland in totaal 3 867 bedrijven failliet. Dat is het laagste aantal sinds de start van de financiële crisis. Brabant volgt die landelijke lijn.
Delen per e-mail
Dat alles blijkt uit cijfers van het CBS.
In Brabant gingen in 2017 in totaal 661 bedrijven en eenmanszaken failliet. Dat is fors minder dan de 854 in 2016. Het verschil met 2009 is gigantisch. Destijds vielen 1395 bedrijven om.
In verhouding met andere provincies staat Brabant hoog op de lijst van meeste faillissementen. Alleen Zuid-Holland registreerde vorig jaar meer faillissementen, namelijk 815. In de afgelopen 9 jaar stond Brabant slechts één keer lager op de lijst, namelijk in 2016. Toen werden ook in Noord-Holland meer faillissementen geregistreerd.
Op de cijfers omtrent faillissementen moet een belangrijke kanttekening gemaakt worden. De cijfers zijn gebaseerd op de plaats waar het bedrijf gevestigd is. Dat betekent dat een bedrijf in Brabant gevestigd kan zijn, maar vooral actief is in een andere provincie of in het buitenland.
Pieken en dalen
Als naar de cijfers van het afgelopen jaar wordt gekeken, gaat het aantal faillissementen per maand in Brabant fors op en neer. Bijna iedere maand met een hoog aantal faillissementen, wordt gevolgd door eentje met weinig faillissementen.
Een mogelijke verklaring is dat een bedrijf in de rechtbank failliet moet worden verklaard. Afhankelijk wanneer een uitspraak wordt gedaan, wordt het bedrijf aangemeld bij het CBS. Een bedrijf dat aan het eind van de maand haar boeken moet sluiten, kan mogelijk niet in dezelfde maand meer meegenomen worden.
Maart 2018
De meest recente maandcijfers zijn van maart 2018. Daaruit blijkt dat Brabant nog altijd hoog scoort in vergelijking met andere provincies.
Faillissementen eerste kwartaal
Dit jaar ging in Brabant al een aantal bedrijven failliet. De meest bekende daarvan is mogelijk die van de Kijkshop. Het bedrijf had winkels door heel Nederland.
Voor de showbizz volgers is misschien het faillissement van SuperTrash van de Waalwijkse Olcay een van de meest in het oog springende.
Een van de meest recente is die van Bouwgroep Moonen uit Den Bosch. Door stijgende inkoop- en bouwkosten kwam het bedrijf in grote financiële problemen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sneeuwresten zorgen voor gladde wegen
Als nasleep van de sneeuw die zaterdagmiddag viel, kan het zondagochtend nog steeds glad zijn op de weg. Het KNMI kondigde voor een groot deel van het land code geel af. In Brabant was het vooral in de vroege uurtjes opletten geblazen. -
PREMIUM
in liefdevolle herinnering Rob Beelen (1942-2020) was de verbindende factor binnen het gezin
BREDA - Wat z’n ogen zagen, maakten z’n handen. Familie, vrienden en huurders: niemand deed ooit vergeefs een beroep op Rob Beelen. Hij overleed in april 2020 op 77-jarige leeftijd. -
Onrust Klokgebouw Eindhoven al stukken minder sinds surveillance: 'Ik ben echt heel blij met ze’
Sinds er begin januari een vrouw is neergeslagen door een dakloze uit de tijdelijke opvang in het Klokgebouw in Eindhoven, is er onrust in de omgeving. Sindskort surveilleren er beveiligers en is het een stuk rustiger geworden in de omgeving. -
PREMIUM
Directeur Efteling over miljoenenverlies: ‘We zetten twee stappen terug’
KAATSHEUVEL - De Efteling zag het aantal bezoekers vorig jaar halveren en moet nu een geschat verlies van 17 miljoen euro incasseren. Dat lukt, maar niet zonder gevolgen. Directeur Fons Jurgens vertelt over de veranderingen voor het personeel en de zestig miljoen die niet werd uitgegeven. ‘Alle plannen zijn uitgesteld'. -
PREMIUM
Gezin van vermoorde crimineel Muller draait op voor zijn drugslab, weduwe naar de cel
DEN BOSCH - Van de doden niets dan goeds. Zeker als het om familie gaat. Desondanks moest een Laarbeekse vrouw haar vader aanwijzen als drugscrimineel. Stef Muller zal er geen straf voor krijgen want hij is overleden. Vermoord, zelfs. Wel kon hij postuum zo zijn dochter vrijpleiten. Zijn weduwe kreeg echter cel voor bezit van grondstoffen.
-
UPDATE + VIDEO Coalitie in Brabant is meerderheid kwijt: Forum-kandidaat Cees van der Sande bedankt voor Statenzetel
DEN BOSCH - De onrust bij Forum voor Democratie in Brabant ijlt nog na. Het gekrakeel binnen de partij kost nu de coalitie haar meerderheid. -
PREMIUM
Linda kreeg de vierde prik, maar van vaccinvreugde is nog lang geen sprake
SINT-MICHIELSGESTEL - Linda van den Hurk uit Schijndel kreeg als vierde Nederlander het coronavaccin, maar de teamleider van het Gestelse verpleeghuis De Beemden weet als geen ander dat de crisis nog lang niet voorbij is. ,,Het is maar goed dat de lockdown nu verlengd is.” -
PREMIUM
cultuur Lobke Meekes zoekt voor Assisië in Biezenmortel bomen die een verhaal vertellen
BIEZENMORTEL - Kunstenares Lobke Meekes zoekt voor een kunstproject op landpark Assisië in Biezenmortel bomen met een verhaal. Mensen kunnen bomen die voor hen een speciale betekenis hebben voordragen. Meekes gaat proberen door het opkweken van met stekjes en zaadjes er een sterk bos van te maken.
0 reacties